Prośba o tłumaczenie z łaciny; Przybynów

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #20566 przez Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #24545 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Prośba o tłumaczenie z łaciny; Przybynów
Odświeżam temat z prośbą o tłumaczenie.

Pozdrawiam
Zbyszek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #24550 przez Rafał Albiński
Replied by Rafał Albiński on topic Prośba o tłumaczenie z łaciny; Przybynów
W pierwszym akcie są poucinane litery z lewej strony, więc będzie częściowo na domysł:)

Luty.
4.
Zawarli małżeństwo Wojciech Skrobaczyk (?) , kawaler i Franciszka Rosikoń (?) , panna, z zachowaniem właściwych obrzędów. Świadkami byli Wojciech Masłoń, Sebastian Rajca i wielu innych z Przybynowa.

22.
20 września. Pochowany został Wojciech Skrobacz, z młyna, opatrzony świętymi sakramentami, lat około 60.

Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 dni temu #24571 przez Rafał Albiński
Replied by Rafał Albiński on topic Prośba o tłumaczenie z łaciny; Przybynów
54.
10.
Ochrzciłem Jadwigę, córkę Wojciecha i Franciszki Skrobaczów, prawnych małżonków z młyna. Rodzicami chrzestnymi byli urodzony Jan Piotrowski i urodzona Łucja Paczewiczowa, oboje z dworu przybynowskiego.

5.
Dnia 25 listopada ja wyżej wymieniony pobłogosławiłem prawny związek małżeński między pracowitymi Stanisławem Kuter, wdowcem ze wsi Biskupice i Jadwigą Skrobaczówną, panną z młyna, po uczynieniu trzykrotnych zapowiedzi w dniach Pańskich przed zgromadzonym ludem podczas mszy świętych i po stwierdzeniu braku przeszkód kanonicznych. Świadkami byli Józef Masłoń, Wawrzyniec Rajczyk, Jacek Maszczyk i wielu innych zgromadzonych do tego aktu.

Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie