Prośba o rozszyfrowanie kilku słów w akcie ślubu z "polskiego na nasze"

  • Katarzyna Chajęcka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 6 miesiąc temu #20903 przez Katarzyna Chajęcka
Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu kilku wyrazów w akcie ślubu sporządzonym w jerzyku polskim, ale dla mnie zupełnie niezrozumiałych i nieczytelnych.
Niezrozumiałe fragmenty zaznaczyłam kolorem w tekście. w załączeniu oryginalny akt ślubu.
z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Akt 9/1865
Działo się w mieście Warce dnia trzydziestego stycznia tysiąc osiemset sześćdziesiątego piątego roku 30.01.1865 r.) o godzinie pierwszej po południu wiadomym czynimy, iż w przytomności świadków Ludwika Orlikowskiego kucharza, lat 35 i Antoniego Chajęckiego ……...............?(tu nie mogę odczytać zawodu) lat 33 mających pierwszego w Szymanowicach Szlacheckich, drugiego w Gąskach zamieszkałych. Na dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Adamem Chajęckim, kawalerem podoficerem Wojsk Carsko Rosyjskich dziewiątego piechotnego Raiskiego ?(nie jestem pewna nazwy pułku) pułku nieograniczenie ……............... (?) w Gąskach powiecie i Guberni Warszawskiej urodzonym i zamieszkałym, lat 35 mającym, synem Rocha i Rozalii z Jerokopczyków ........?(nie mogę odczytać nazwiska), małżonków Chajęckich w Gąskach zamieszkałych, a Eleonorą Pawłowską panną przy matce w winiarach Zamienień?(nie mogę odczytać miejsca) Guberni Warszawskiej urodzoną, lat 25 mającą, w Gąskach zamieszkałą, córką Jana Pawłowskiego już nieżyjącego i Barbary z Węgrzynowiczów niegdy małżonków Pawłowskich w Gąskach zamieszkałej.
Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi w dniach, to jest 15, 22 i 29 stycznia roku bieżącego ogłoszone w kościele Parafialnym tutejszym. Małżonkowie nowi oświadczają iż żadnej umowy przedślubnej miedzy sobą nie zawarli.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #20908 przez Jarosław Żukow
- Antoniego Chajęckiego gospodarza l.33
tylko to udało m się dodać. Bardzo niewyraźna jest ta kopia.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Katarzyna Chajęcka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie