Topic-icon Znowu prośba o tłumacznie

5 lata 4 miesiąc temu #21169 przez Andrzej Rogóyski
Znów zwracam się z prośbą o przetłumaczenie dwu aktów napisanych po rosyjsku.
Z góry dziękuję za pomoc
Andrzej Rogóyski

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 4 miesiąc temu #21170 przez Jarosław Żukow
A... gdzie te akty? ;)

Jaromir

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 4 miesiąc temu #21181 przez Andrzej Rogóyski
Przepraszam, niechcący wysłałem przed załączeniem aktów, posłałem potem nowy post z załącznikami, ale nie widzę go, więc wysyłam

ponownie:
Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 4 miesiąc temu #21188 przez Jarosław Żukow
212. Wolica
Działo się w mieście Opolu 09.09.1868r. o godz.18.
Stawił się Stanisław Rogujski obywatel l.46 zamieszkały we wsi Wolica, w towarzystwie Adama Stefańskiego aptekarza l.42, i Józefa Gałęzowskiego organisty? parafialnego l.58, zamieszkałych w mieście Opolu, i okazał nam dziecię płci żeńskiej i oświadczył że urodziło się ono we wsi Wolica 07.06. roku bieżącego o godz.11 rano z jego małżonki Michaliny urodzonej Jabłońska l.34. Dziecięciu temu na chrzcie świętym odprawionym w dniu dzisiejszym nadano imiona Balbina Tekla, a rodzicami chrzestnymi zostali Feliks Moskalewski obywatel zamieszkały we wsi Sieprawki, i Maria Podgórska. Akt ten oświadczającemu i świadkom przeczytano, przez nas i przybyłych podpisany.

51. Dobrzelin
Działo się w Żychlinie 02/14.05.1898r. o godz.19.
Oświadczamy że w obecności świadków Józefa Podczaskiego i Adama Nowickiego, oboje fabrykantów z Dobrzelina pełnoletnich, zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Romanem Rogujskim, wdowcem po Rozalii Rogujskiej l.33 urzędnikiem w hucie żelaza, urodzonym w Piotrkowie a zamieszkałym w Warszawie przy ulicy Dalekiej pod numerem 30, synem Karola i Michaliny urodzonej Strzembos?, i Teodorą Cieślicką, panną l.18, córką zmarłego Antoniego i żyjącej Marianny urodzonej Iwańska, urodzona w Warszawie, a zamieszkała w Dobrzelinie przy rodzinie. Małżeństwo to poprzedziły trzy ogłoszenia opublikowane w tutejszym i równocześnie w Świętej Barbary w Warszawie rzymsko-katolickich kościołach, w dniach 12/24, 19/31, i 26.07/07.08. roku bieżącego. Marianna Cieślicka, matka panny młodej, dała niepełnoletniej swoje pozwolenie na wstąpienie w związek małżeński. Nowożeńcy oświadczają że umowy przedślubnej nie zawierali. Akt ten nowożeńcom i przybyłym przeczytano, przez nas i przez nich podpisany.

Jaromir
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej Rogóyski

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.