Prośba już trzecia.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23032 przez Artur Koncewicz
Prośba już trzecia. was created by Artur Koncewicz
Dobry wieczór. Kolejna prośba o pomoc w szczegółowym tłumaczeniu. aktu urodzenia mojego dziada. metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=11&...om=1.75&x=1652&y=144 Dziękuje za poświęcony czas i pomoc. Do trzech razy sztuka. Pozdrawiam.
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23034 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Prośba już trzecia.
Nr 65. Łowicz. Działo się w mieście Łowicz, dnia 10/23.02.1913 r. o godzinie 6:00 po południu. Stawił się Józef Koncewicz, robotnik z Łowicza, lat 23 w obecności Józefa Koncewicza, lat 32 i Jerzego Rosińskiego, lat 40, robotników z Łowicza i okazał nam dziecię męskiej, oświadczając, że urodziło się w Łowiczu, dnia dzisiejszego , o godzinie 11:00 rano, z jego żony Urszuli, urodzonej Leszczyńska, lat 20. Dziecięciu temu na chrzcie świętym w dniu dzisiejszym odbytym, nadane zostało imię Jan, a rodzicami jego chrzestnymi byli Feliks Koncewicz i Agnieszka Rosińska. Akt ten oświadczającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytany, przez nas tylko podpisany został.

Panie Arturze, proszę dodawać metryki do tłumaczeń w zakładce Tłumaczenia i w jednym wątku. Będzie Pan miał wszystko w jednym miejscu.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 godzin temu #25246 przez Artur Koncewicz
Replied by Artur Koncewicz on topic Prośba już trzecia.
Dzień Dobry. Poszukuję pomocy w przetłumaczeniu aktu urodzenia mojego pradziadka. Dokładne tłumaczenie pomoże mi w dalszych poszukiwaniach praprzodków. Za pomoc serdecznie dziękuje. metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=2&z...m=1.75&x=1574&y=1445
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 33 minut temu #25256 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Prośba już trzecia.
Nr 106. Budy Mszczonowskie. Działo się w mieście Mszczonów, dnia 27.03./8.04.1888 r. o godz. 1:00 po południu. Stawił się Wojciech Kuran, rolnik, lat 26, zamieszkały we wsi Budy Mszczonowskie, w obecności świadków Szymona Zduńczyka, lat 50 i Jana Wolniewicza, lat 31, rolników zamieszkałych we wsi Budy Mszczonowskie i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając, że urodziło się we wsi Budy Mszczonowskie, dnia 23.03./4.04. tegoż roku, o godzinie 5:00 po południu, z jego żony Julianny urodzonej Siwińska, lat 18.
Dziecięciu temu na chrzcie świętym w dniu dzisiejszym odbytym, nadano imię Franciszek, a jego rodzicami chrzestnymi byli Maciej Sobieski i Franciszka Siwińska. Akt ten oświadczającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytany, przez nas tylko podpisany został

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27383 przez Artur Koncewicz
Replied by Artur Koncewicz on topic Prośba już trzecia.
Witam Państwa po raz kolejny. Otrzymałem od rodziny bardzo starą i dotychczas nieznaną mi fotografię wykonaną przed rokiem 1900. Na zdjęciu tym wśród osób tam widocznych znajduje się moja praprababka oraz jej syn Józef zmarły w roku 1900 / brat mojego pradziadka /. Fotografia podpisana jest jej ręką, a osoby tam widniejące opisane i wymienione w kolejności. Niestety bez tłumaczenia aktu zgonu nie mogę ustalić daty wykonania fotografii, a w szczególności kiedy zmarła moja praprababka. Dziękuje za pomoc. Akt nr 186.
ps. Wiek osób widocznych na zdjęciu oraz ich dzieci absolutnie nie odpowiada okolicznościom w jakich foto zostało wykonane.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27384 przez Artur Koncewicz
Replied by Artur Koncewicz on topic Prośba już trzecia.
Pomocnym w rozwiązaniu zagadki będzie także przetłumaczenie aktu małżeństwa z 1900 roku bo na zdjęciu widoczni są uczestnicy wesela. Akt małżeństwa nr 73 ze strony metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=2&z...oom=2.25&x=981&y=120 . Pięknie dziękuje za poświęcony czas.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie