Prośba o pomoc w odczytaniu danych

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #26118 przez Krzysztof R. Osada
Prośba o pomoc w odczytaniu danych was created by Krzysztof R. Osada
Szanowni Państwo,
w ostatnim czasie zacząłem przyglądać się wpisom metrykalnym z czeskiej miejscowości Kunvald. Udało mi się zakończyć dosyć długie poszukiwania aktu małżeństwa moich przodków:


Jest zatem pan młody: Antoni Wewerka (co ciekawe, zarówno on, jak i jego potomkowie po przybyciu do Polski konsekwentnie nazywali siebie: Wewerek), syn Jana (?), oraz panna młoda: Józefa, córka Marcina. I tutaj moja wątpliwość: czy da się jednoznacznie stwierdzić, czy Dworak, czy też Dworzak? Formy te były stosowane zamiennie. (Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu, jeżeli któraś z wymienionych informacji nie jest zgodna ze stanem faktycznym).
Czy w powyższym dokumencie znajdują się informacje na temat matek państwa młodych? Po zgromadzeniu kilku metryk narodzin z Czech zauważyłem, że przy matkach nowo narodzonych dzieci zapisywano tylko ojców tychże matek, stąd przypuszczam, że podobnie było w innych dokumentach, aczkolwiek mogę się mylić.

Uprzejmie proszę też o pomoc w odczytaniu imion dzieci Antoniego i Józefa; można się spierać, niestety, co do czytelności tych wpisów (aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że istnieją gorsze przypadki):



Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie