Prośba o tłumaczenie z języka rosyjskiego

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #28139 przez Łukasz Syguda
Prośba o tłumaczenie z języka rosyjskiego was created by Łukasz Syguda
Bardzo proszę o przetłumaczenie dokumentu

Załącznik aktzgonujzefcer.jpg nie został znaleziony



Oraz

Załącznik UrJzefCersyn.jpg nie został znaleziony



Załącznik aktzgonujzefcer.jpg nie został znaleziony



Załącznik ur.LeonCer.jpg nie został znaleziony



Załącznik zgonLeonCer.jpg nie został znaleziony



Załącznik Ur.AgnieszaCer.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia7 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #28140 przez Łukasz Syguda
Replied by Łukasz Syguda on topic Prośba o tłumaczenie z języka rosyjskiego
Jeszcze jeden - raczej ostatni

Załącznik Zgonmaryannacer_2016-12-25-3.jpg nie został znaleziony



Załącznik maJzefcer.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia7 lata 3 miesiąc temu edycja: Łukasz Syguda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28236 przez Bartosz Mikołajczyk
Replied by Bartosz Mikołajczyk on topic Prośba o tłumaczenie z języka rosyjskiego
84 Aleksandrów
Działo się we wsi Krzepice 21 listopada (3 grudnia) 1880 r. o 9 rano. Zjawił się Ignacy Dwornik, lat trzydzieści cztery i Wincenty Chęciński, pięćdziesiąt dziewięć lat, rolnicy mieszkający we wsi Dankowice i oświadczyli, że 19 listopada (1 grudnia) bieżącego roku o 10 rano zmarł we wsi Aleksandrów Józef Cer, rolnik, syn Jerzego i Anastazji, małżonków Cerów już nieżyjących, rolników, urodzony i mieszkający we wsi Aleksandrów, liczącym lat pięćdziesiąt. Pozostawił po sobie owdowiałą żonę Marcjannę z Kulejów. Po naocznym przekonaniu się o zejściu Józefa Cera akt ten przeczytany świadkom, po czym przez nas tylko podpisany, świadkowie niepiśmienni.

33 Aleksandrów
Działo się we wsi Krzepice 17 (29) lutego 1880 r. o godzinie pierwszej po południu. Zjawił się Józef Cer, rolnik, zamieszkały we wsi Aleksandrów, lat czterdzieści osiem liczący, w obecności Jana Erca[?], lat trzydzieści dwa, i Wincentego Chęcińskiego, pięćdziesiąt lat liczącego, mieszkających we wsi Dankowice, rolników, i przedstawił nam dziecię płci męskiej oświadczając, iż urodziło się ono we wsi Aleksandrów 14 (26) lutego bieżącego roku o godzinie piątej rano z prawowitej jego małżonki Marcjanny z Kulejów, lat dwadzieścia pięć liczącej. Dziecięciu temu na chrzcie świętym odbytym w dniu dzisiejszym nadane zostało imię Józef, a rodzicami chrzestnymi byli Tomasz Janik ze Zwierzyńca i Marianna Chęcińska z Dankowic. Akt ten przeczytany został stawającemu i świadkom, po czym przez nas tylko podpisany, gdyż obecni tu byli niepiśmienni.

(Na marginesie notatka: Zawarł religijne małżeństwo między Józefem Cer, a Władysławą Józefą Jasińską 25[?] 7 [albo 17?] listopada 1909 r. w parafii Kłobucku. K. Garwoliński (podpisany))

82 Aleksandrów
Działo się we wsi Krzepice 13(25) czerwca 1876 r. o godzinie pierwszej po południu. Zjawił się Józef Cer, rolnik, mieszkający we wsi Aleksandrów, czterdzieści trzy lata liczący, w obecności Wincentego Chęcińskiego, lat pięćdziesiąt i Jana Erc[?], lat trzydzieści, rolników mieszkających we wsi Aleksandrów i przedstawił nam dziecię płci męskiej, oświadczając, iż urodziło się ono we wsi Aleksandrów 10 (22) czerwca bieżącego roku o godzinie trzeciej po południu z prawowitej jego małżonki Marcjanny z Kulejów, liczącej lat osiemnaście. Dziecięciu temu przy chrzcie świętym odbytym w dniu dzisiejszym nadane zostało imię Leon, a rodzicami chrzestnymi jego byli Paweł Kulej i Agnieszka Brodziak, obydwoje z Boru. Akt ten stawającemu i świadkom przeczytano i przez nas tylko podpisano, gdyż pozostali są niepiśmienni.

10 Aleksandrów
Działo się we wsi Krzepice 12 (24) stycznia 1878 r. o godzinie czwartej po południu. Zjawił się Józef Cer, rolnik mieszkający we wsi Aleksandrów, czterdzieści lat liczący, w obecności Jana Ernc[?], lat trzydzieści i Karola Gercog[Hercog?], lat czterdzieści, rolników mieszkających we wsi Aleksandrów i przedstawił nam dziecię płci żeńskiej, oświadczając, że urodziło się ono we wsi Aleksandrów 5 (17) stycznia bieżącego roku o godzinie jedenastej wieczorem z prawowitej jego małżonki Marcjanny z Kulejów, liczącej lat dwadzieścia. Dziecięciu temu na chrzcie świętym odbytym w dniu dzisiejszym nadane zostało imię Agnieszka, a rodzicami chrzestnymi byli Karol Łoś[?] podlesnyj [może to leśniczy?] z Dąbrowy i Eleonora Ziemkiewicz, żona nauczyciela z Aleksandrowa. Akt ten stawającemu i świadkom przeczytany został, po czym przez nas tylko podpisany, obecni tu byli niepiśmienni.

3 Aleksandrów
Działo się we wsi Krzepice 7 (19) stycznia 1877 r. o godzinie dziesiątej rano. Zjawił się Wincenty Chęciński, lat pięćdziesiąt i Jan Ernc[?], lat trzydzieści, rolnicy zamieszkali we wsi Aleksandrów i oświadczyli, że 5 (17) stycznia bieżącego roku o godzinie jedenastej rano zmarł we wsi Aleksandrów Leon Cer, dziecko półroczne, urodzone i zamieszkałe przy rodzicach we wsi Aleksandrów, syn Józefa i Marcjanny z Kulejów małżonków Cerów, rolników. Po naocznym przekonaniu się o zejściu Leona Cer, akt ten został przeczytany obecnym tu niepiśmiennym i przez nas tylko podpisany.

19 Aleksandrów
Działo się we wsi Krzepice 12 (24) stycznia 1882 r. o godzinie dziesiątej rano. Zjawił się Walenty Matyja[?], lat pięćdziesiąt i Franciszek Chudy, lat trzydzieści cztery, rolnicy zamieszkali we wsi Aleksandrów i oświadczyli, że wczorajszego dnia o godzinie ósmej wieczorem zmarła we wsi Aleksandrów tamże urodzona Marianna Cer, mająca trzy lata, córka Wilhelma Cer i jego prawowitej małżonki Julianny ze Ślusarzów, rolników z Aleksandrowa. Po naocznym przekonaniu się o zejściu Marianny Cer, akt ten został przeczytany niepiśmiennym stawającym, po czym przez nas tylko podpisany.

21 Wilcza Góra
Działo się we wsi Przystajń 1 (13) lipca 1875 r. o godzinie jedenastej rano. Oświadczamy, że w obecności świadków: Pawła Kuleja, lat trzydzieści osiem, z Wilczej Góry i Piotra Bejm[?] z Kamieńska, lat trzydzieści dwa, obu włościan rolników, zawarty został religijny związek małżeński pomiędzy Józefem Cer, wdowcem po zmarłej jego żonie Mariannie z Dworników, synem zmarłego Jerzego Cer i żyjącej Anastazji z Pilśniaków/Pniaków[?], urodzonym we wsi Aleksandrów i tamże mieszkającym rolnikiem czterdziestodwuletnim, i Marcjanną Kulej, panną, córką zmarłego Jakuba Kuleja i Marianny z Radlaków, rolników z Wilczej Góry, urodzonej w Borze, przy matce zamieszkałej, dziewiętnastoletniej. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w tutejszym i krzepickim parafialnym kościele w dniach: 8 (20), 15 (27) czerwca i 22 czerwca (4 lipca) tego roku. Pozwolenia udzielono ustnie pannie młodej przez jej matkę. Religijny obrządek zawarty został przed nami niżej podpisanym proboszczem tutejszym. Akt ten po przeczytaniu, przez nas, świadków i pana młodego podpisany, panna młoda niepiśmienna.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28240 przez Łukasz Syguda
Replied by Łukasz Syguda on topic Prośba o tłumaczenie z języka rosyjskiego
Bardzo dziękuję za pomoc w tłumaczeniu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie