Szanowni Państwo, w ostatnich tygodniach pojawił się wzmożony ruch robotów i prób włamania na stronę. Niepożądane działania przyniosły efekt w postaci znacznego wzrostu obciążenia serwera. Mimo moich prób ratowania sytuacji, po 2 tygodniach firma w której wynajmujemy serwer zablokowała go. Limit obciążenia serwera wynosi obecnie 43 tys. sekund na dobę, a wg statystyk osiągnęliśmy w szczycie 320 tys. sekund.

W efekcie jestem zmuszony do postawienia strony od nowa i przenoszenia stopniowo zawartości, aby wyeliminować możliwe słabe punkty. Jednocześnie postanowiłem zmierzyć się z problemem aktualizacji oprogramowania strony. Dotychczasowa wersja 3 przestanie być wspierana w przyszłym roku. Niestety aktualizacja do wersji 4 nie jest prosta i wymaga dużo pracy przy niektórych komponentach.

Na razie udało mi się przenieść wszystkie artykuły i forum oraz odbudować szablon strony. Komponent indeksów metrykalnych trzeba napisać od nowa, co musi trochę potrwać. Oczywiście mam kopię wszystkich danych.

Problem jest z komponentami biblioteki (nowa wersja dopiero ma się pojawić), wiadomości prywatnych (projekt porzucony przez autora, ostatnia aktualizacja w 2017 r.) i galerią (potencjalne źródło włamań).

Proszę o wyrozumiałość, pracuję nad stroną w wolnym czasie, najczęściej nocami. Postaram się stopniowo przywrócić większość funkcji. Oby tylko nie pojawiły się kolejne ataki.

Przy okazji serdecznie dziękuję sponsorom, którzy ostatnio pokryli moje wydatki na utrzymanie serwera i niezbędnych usług dodatkowych.

admin


Logowanie