Rocznik Komunikacyjny na 1933/1934

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #46212 przez Alicja Baranowska
Rocznik Komunikacyjny na 1933/1934 was created by Alicja Baranowska
Ostatnio na stronie metryki.genbaza.pl/ w zakładce „Pozostałe” znalazłam „Rocznik Komunikacyjny na 1933/1934 opracowany na podstawie źródeł urzędowych Ministerstwa Komunikacji”. Rocznik zawiera bardzo dużo nazwisk osób pracujących w owym czasie na kolei, obejmuje DOKP w Katowicach, Krakowie, Lwowie, Poznaniu, Radomiu, Stanisławowie, Toruniu, Warszawie, Wilnie. Pomocne w wyszukiwaniu nazwisk będą: „Skorowidz imienny” – skan 244, „Objaśnienie skrótów” – skan 289 oraz „Spis rzeczy” – skan 292. metryki.genbaza.pl/genbaza,list,502480,1  
The following user(s) said Thank You: Teresa Łukasik, J K R, Rafał Molencki, Barbara Szwarcer, Monika Pyrgiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #46218 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Rocznik Komunikacyjny na 1933/1934
Gdyby udało się Państwu znaleźć przodków w tym spisie, to polecam archiwum kolejowe w Sosnowcu. Parę lat temu przeglądałem tam teczkę osobową mojego dziadka, maszynisty, z mnóstwem dokumentów dotyczących przebiegu służby, wysokością zarobków,  różnymi podaniami, a także odpisami.metryk.
The following user(s) said Thank You: Alicja Baranowska, Barbara Szwarcer, Monika Pyrgiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #46221 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Rocznik Komunikacyjny na 1933/1934
Można prosić Pana o  podanie bliższych namiarów? I czy trzeba się umawiać wcześniej telefonicznie?

Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #46222 przez Monika Pyrgiel
Replied by Monika Pyrgiel on topic Rocznik Komunikacyjny na 1933/1934
Bardzo dziękuję za te informacje, bo i mnie udało się znaleźć mojego prapradziadka Piotra Cichońskiego, szwagra Ordona. Ciekawe czemu nie ma pradziadka Jana Zadrosa, a w tym czasie na pewno pracował już na kolei...

Mokari

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #46223 przez Alicja Baranowska
Replied by Alicja Baranowska on topic Rocznik Komunikacyjny na 1933/1934
W „Roczniku Komunikacyjnym…” jest bardzo dużo nazwisk kolejarzy, ale nie ma tych, którzy w hierarchii stali nie tak wysoko. Ja także nie znalazłam mojego dziadka Franciszka, który pracował na kolei jeszcze w 1938 roku, ponieważ mam jego teczkę personalną (nie wiem, dlaczego i w jaki sposób znalazła się w prywatnych rękach), w której zachował się „Dyplom nadania Brązowego Krzyża Zasługi za Długoletnią Służbę" z 10 maja 1938 r. Dziadek awansował wprawdzie z pilota na przetokowego i zwrotniczego i ponownie musiał składać przyrzeczenie służbowe (dwa teksty przyrzeczeń mam w teczce personalnej), ale był tylko robotnikiem i mieści się w informacji: „Rob. 15 etat., 6 stałych” przy wykazie pracowników „Ekspedycja Towarowa I kl. Częstochowa” – skan 141.Jeśli kogoś z Państwa interesuje treść przyrzeczeń służbowych, zamieściłam skany z teczki dziadka na stronie „Częstochowa miasto z historią – nasze zdjęcia, historie i dyskusje” pod linkiem www.facebook.com/groups/477091596197718/...nk/1533618190545048/   
The following user(s) said Thank You: Barbara Szwarcer, Monika Pyrgiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #46224 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Rocznik Komunikacyjny na 1933/1934
www.archiwistyka.pl/artykuly/edukacja_archiwistyczna/568

Można napisać maila lub zatelefonować.
The following user(s) said Thank You: Alicja Baranowska, Monika Pyrgiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie