Klekoty - wieś w parafii Kruszyna - „wieś ,której już nie ma”...

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #44090 przez Alicja Baranowska
Pamiętam p. Stanisławę (pracowała jako farmaceutka w aptece przy ul. Bardowskiego) i p. Kazimierza Iwańczyków ze spotkań rodzinnych i towarzyskich u Zenony (z domu Bajdorówny) i Romana Rybaków, z którymi jestem spokrewniona. Pamiętam też dzieci pp. Iwańczyków, Irenkę i Jacka, którzy byli nieco młodsi ode mnie. Z dziećmi Rybaków Andrzejem i Jurkiem, którzy są moimi kuzynami, bawiliśmy się w ich domu przy ul. Kordeckiego 20 lub niedaleko za budynkiem na tzw. okopach. Mam zdjęcia Pani Dziadków oraz Irenki i Jacka, czyli Pani Mamy lub Taty. Zdjęcia były zrobione u wujka Stanisława Rybaka, brata Anny Poroszewskiej, z domu Rybak. Stanisław Rybak był leśniczym w Taninie, miał trzy córki. Nie znam jednak pokrewieństwa miedzy tymi rodzinami., wówczas też byłam dzieckiem i genealogia nie leżała w kręgu moich zainteresowań, poza tym nie było Internetu. Zdjęcia mogłabym Pani przesłać na e-maila. Mój jest następujący: alamar44@o2.pl. Pozdrawiam Panią serdecznie
Alicja Baranowska
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 1 miesiąc temu - 1 rok 1 miesiąc temu #44657 przez Bartosz Kamil Włodarz
Replied by Bartosz Kamil Włodarz on topic Klekoty - wieś w parafii już nie ma”...
Witam. Czy macie może informacje odnośnie polowań prowadzonych przed ród Lubomirskich w lesie klekot w grudniu 1913r ?   
Ostatnia1 rok 1 miesiąc temu edycja: Bartosz Kamil Włodarz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 4 tygodni temu #44696 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Klekoty - wieś w parafii już nie ma”...
Las Klekot należał do rodziny Lubomirskich jako jeden z wielu majątków. Nie ma jakiegoś spisu wszystkich polowań prowadzonych przez tę rodzinę w swoich dobrach. O niektórych ważniejszych polowaniach pisała prasa. Nie znalazłem jednak żadnego polowania w dniu 8.12.1913 r. Zapewne nie było jakieś istotne z punktu widzenia gazet. Inicjały H L wskazują na Hieronima Lubomirskiego (1892 - 1931) pierworodnego syna Stefana i Natalii z Zamoyskich, częstego uczestnika polowań w majątkach Lubomirskich już od swoich nastoletnich lat. To trofeum, które Pan przedstawił na fotografii to jakieś rodzinne zbiory ?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 2 tygodni temu - 11 miesiąc 2 tygodni temu #44920 przez Bartosz Kamil Włodarz
Replied by Bartosz Kamil Włodarz on topic Klekoty - wieś w parafii już nie ma”...
Witam Panie Krzysztofie i dziękuje za odpowiedź. Odpowiadając na Pana pytanie trofeum ostało się po dziadku mojej bratowej jednak nikt nie wie jak znalazł się w jego posiadaniu. Aktualnie zachodzimy w głowę co dalej z tym trofeum począć.
 
 
Ostatnia11 miesiąc 2 tygodni temu edycja: Bartosz Kamil Włodarz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie