zakłady fotograficzne

Więcej
16 lata 10 miesiąc temu #109 przez Helena Wronkowska
zakłady fotograficzne was created by Helena Wronkowska
Witam serdecznie,
przede wszystkim cieszę się, że powstało to Towarzystwo i że na jego forum mogę pokazać zdjęcia mojego pradziadka - Józefa Małasiewicza (1868-1924), pochodzącego z Mstowa. Jego całe dojrzałe życie związane było z Warszawą, gdzie był felczerem. Nie wiem, czy kształcił się w rodzinnych stronach, czy już w Warszawie. Babcia wspominała o Sosnowcu, może więc uczył się tam, a może szkoła o tym profilu była w Częstochowie ? Może ktoś z Państwa podpowie mi, gdzie mogę się czegoś na ten temat dowiedzieć
Te cudem zachowane zdjecia - zważywszy na wojenne losy rodziny - pokazuję z rewersami, na pamiątkę ówczesnych zakładów fotograficznych. Zdjęcie datowane na 1 czerwca 1888 roku, z adnotacją, że zostało zrobione w Częstochowie, ma na rewersie pieczątkę : A Wedemann - fotograf. Zdjęcie z zakładu fotografii artystycznej Stanisława Jankowskiego, mieszczącego się w Częstochowie przy ul. Ś. Panny Maryi pochodzi z poczatku lat 90-tych ( w 1894 roku pradziadek mieszkał już w Warszawie ). Może zachował się ślad po tych zakładach w czyjejś pamięci, może przetrwały dłużej, a może już tylko na tych fotografiach.
Pozdrawiam
Helena Wronkowska
PS.Nie jestem pewna, czy udało mi się dołączyć zeskanowane rewersy zdjęć, o których piszę. Wszystkie zdjęcia posłałam w mailu do Pana Szymona Grucy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 10 miesiąc temu #110 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp:zakłady fotograficzne
Wspomniane zdjęcia umieściłem na imageshack:


[img


[img


[img
<br>

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • jarek
  • Gość
  • Gość
16 lata 10 miesiąc temu #112 przez jarek
Replied by jarek on topic Odp:zakłady fotograficzne
..<br><br>Edytowany przez: jarek, w: 2009/03/13 09:26

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 10 miesiąc temu #113 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odp:zakłady fotograficzne
jarek zapisz:

Witam
W bibliotece są książki adresowe i tam można poszukać wskazanych fotografów i ich nazwiska.
polecam jarek

Przy przeglądaniu drugiego i trzeciego zdjecia wyskakują reklamy


Nic na to nie poradzę, to darmowy serwis do udostępniania plików.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
16 lata 10 miesiąc temu #114 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp:zakłady fotograficzne
Pani Heleno,
czy zna Pani imię ojca Józefa Małasiewicza. Ta rodzina - właśnie ze Mstowa - jest w \&quot;orbicie\&quot; moich zainteresowań

serdecznie pozdrawiam
Piotr Gerasch<br><br>Edytowany przez: piotr gerasch, w: 2007/06/13 20:43

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
16 lata 2 tygodni temu #443 przez Helena Wronkowska
Replied by Helena Wronkowska on topic Odp:zakłady fotograficzne
Wracam jeszcze do tego starego tematu, ponieważ na stronie www.oldphot.priv.pl/ znalazłam nowe wiadomości o Zakładzie St. Jankowskiego. Otóż w tym mniej więcej czasie istniał zakład należący do tej rodziny w Warszawie - J. Jankowski oraz w Płocku - W. Jankowski
Na podanym portalu nie ma zakładu z Częstochowy. Fotografie ze wszystkich trzech zakładów mają ten sam wzór podpisu własciciela. Przed wojną,a i teraz znajduję wielu Jankowskich zwiazanych z fotografiką. Ciekawe ilu z nich to kontynuatorzy rodzinnych tradycji.
Pozdrawiam
Helena

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie