Różne nazwiska w aktach urodzenia dzieci

Więcej
7 miesiąc 6 dni temu - 7 miesiąc 6 dni temu #45382 przez Kamil Wieczorek
Różne nazwiska w aktach urodzenia dzieci was created by Kamil Wieczorek
Witam, 
Chciałem opisać mój problem z nazwiskiem żony mojego przodka Jana Konieczki, może zaczne od początku:  
jako pierwszy znalazłem  akt urodzenia mojej 3xpra babci Antoniny Konieczko (akt nr. 120/1826 z Parafii Truskolasy  www.szukajwarchiwach.gov.pl/skan/-/skan/...ab9f7287ebd77a17ec16 )
jest w nim zapisana matka Józefa Ślusarz, i tutaj zaczął problem, bo nigdzie nie znalazłem aktu ślubu Józefy Ślusarz z Janek Konieczko.
Po wpisaniu w wyszukiwarce indeksów "Konieczko Józefa" wyskoczyły dzieci Jana Konieczko i Józefy, ale Józefa ma różne nazwiska
1821TruskolasyZwierzyniec41AgataKonieczko Jan Siatka Józefa 
1825TruskolasyZwierzyniec70FranciszekKonieczko Jan Marcinek Józefa 
1826TruskolasyZwierzyniec120AntoninaKonieczko JanŚlusarz Józefa
 1829TruskolasyZwierzyniec40JuliannaKonieczko JanŚlosarek Józefa         
1831TruskolasyZwierzyniec65MariannaKonieczko JanKulej Józefa 
1833TruskolasyZwierzyniec247MikołajKonieczko JanSiota Józefa 
1836TruskolasyZwierzyniec154WiktoriaKonieczko JanMarczak Józefa 
1839TruskolasyZwierzyniec151IdziKonieczko Jan SlesarzJózefa 
1844TruskolasyZwierzyniec31FranciszkaKonieczko JanKulej Józefa

Później znalazłem akty zgonu Jana Konieczko (32/1851 www.szukajwarchiwach.gov.pl/skan/-/skan/...dee983bb336e76f404d0
Jest w nim informacja o żonie Józefie Marciniak i dzieciach: Mikołaju, Idzim, Mariannie 2x, Agacie, Elżbiecie, Antoninie i Wiktorii.)

i Idziego Konieczko z 1852 
(245/1852  www.szukajwarchiwach.gov.pl/skan/-/skan/...1aaf77b1ceaa1ab144b0  tutaj nie ma podanego nazwiska Józefy ale jest informacja że ojciec już zmarł i wymienione dzieci: Mikołaj, Marianna, Agata, Elżbieta, Julianna)
Po tych imionach dzieci można chyba uznać że Józefy z listy indeksów wyżej to jedna osoba, wpisana pod różnymi nazwiskami,
a jej prawdziwe nazwisko to Marciniak lub Marcinek.
Nazwisko to zostało później użyte w akcie ślubu z drugim mężem, (32/1857  www.szukajwarchiwach.gov.pl/skan/-/skan/...2d3c50cfab9f11af69f2
Jest tutaj informacja o Józefie wdowie od 6 lat, córce Kacpra i Marianny Marcinczaków.

Kolejnym dowodem może być to że jedyna Józefa w parafii w Truskolasach jaka według indeksów zawarła ślub z Janem Konieczko to Józefa Marcinkowska w 1816 roku żadnej innej Józefy z nazwiskami Ślusarz ani Kulej i Siatka nie znalazłem.

Zastanawiam się czy to na pewno jedna osoba ponieważ są to całkiem różne nazwiska a zwykle w takich sytuacjach różniły się tylko odmianami nazwisk, a także duża różnica jest od 1816 do pierwszego dziecka i w aktach urodzeń dzieci każda Józefa ma inny wiek urodzenia no ale wiem jak wtedy ten wiek zapisywano.

Napisałem to bo potrzebuję potwierdzenia czy mam rację, czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam 
Kamil Wieczorek




 
Ostatnia7 miesiąc 6 dni temu edycja: Kamil Wieczorek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie