akt chrztu w Kulejach

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4514 przez GRZEGORZ BORECKI
akt chrztu w Kulejach was created by GRZEGORZ BORECKI
Witam,

na ile prawdopodobne jest, że akt dziecka ur w 1927 roku w Kulejach znajduje się w parafii Miedźno. Przeglądając akta kościelne w Miedźnie natrafiłem na taki akt z 1927 r. dziecka ur. w Kulejach.
Pytam bo nie wiem czy mogę "powiązać" rodzine z Kulej z rodziną z Miedźna.

Pozdrawiam
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4518 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odp: akt chrztu w Kulejach
Proponuję raz jeszcze sprawdzić, czy faktycznie w akcie napisane jest Kuleje a nie KULEWO. Sprawdzałem swoje wykazy i Kuleje zawsze należały do Truskolas. Mam adnotację, że w 1827 przez bardzo krótki okres należały do parafii Częstochowa. Osada Kulewo natomiast należała przed wojną do parafii Miedźno.
Pozdrawiam
HF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4523 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp: akt chrztu w Kulejach
"Mam adnotację, że w 1827 przez bardzo krótki okres należały do parafii Częstochowa."

Panie Florianie, to dla mnie ważna wiadomość. W Kulejach "wszystko się zaczęło" dla mojej genealogii. Proszę o więcej.

Natomiast w 1927 mogło dojść do chrztu w innej parafii, wtedy nie było to już tak ostro pilnowane. Matka mogła być u rodziny, a stan dziecka wymagał natychmiastowego chrztu.
W kierunku Miedźna szła spora migracja mieszkańców Truskolas. Sam mam takie przypadki w rodzinie. Cały konar mojej pra siedzi teraz w Mokrej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie