Nazwiska płócienników i sukienników częst. 1829

Więcej
15 lata 10 miesiąc temu #518 przez Marcin Grottel
Replied by Marcin Grottel on topic Odp:Nazwiska płócienników i sukienników częst. 182
Matka zony Floriana Grottela była z domu Richter, ale ich ślub odbył się dopiero w 1842 roku w mieście Łodzi. Oczywiście niekoniecznie to \"ci\" Richterowie, bo to nazwisko popularne.
Dokumenty metrykalne z Częstochowy (1843-45) dopiero otrzymam - może tam wśród świadków/chrzestnych znajdą się wymienieni przez Ciebie \"sąsiedzi\" Grottelów z Moraw.
Niemniej wydaje mi się interesujące, że akurat z tego małego fragmentu Moraw tyle rodzin \"ruszyło\" do tej części Kongresówki (Częstochowa). Coś w tym musi być \"szczególnego\". Może, tak jak przypuszczam, okolice Ołomuńca były zwyczajowym przystankiem ludów wędrujących z Zachodu na Wschód/Północ.
Czy masz wiedzę/doświadczenie, jakie \"przemysłowe\" zasoby w APCzęst. należałoby poddać kwerendzie?
Marcin

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 10 miesiąc temu #532 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp:Nazwiska płócienników i sukienników częst. 182
Sprawę poszytu akt wyjaśniłem w odrębnej poczcie; w tym miejscu przepraszam za to, że nie zajrzałem do forum - odpowiadam z dużym opóźnieniem.
Prowadzę pismo poświęcone historii i genealogii rodzinnej miejscowości. Udało mi się udokumentować mieszkańców z przełomu XVIII i XIX w. W 1818 r. pojawiła się grupa kolonistów, głównie z Sudetów (Góry Orle ), dysponuję materiałem genealogicznym ( www.korzenie.info )
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #538 przez Maria Głębocka
Replied by Maria Głębocka on topic Odp:Nazwiska płócienników i sukienników częst. 182
Witaj Piotrze, przeczytałam o Twoich zainteresowaniach kolonistami z Moraw w Hucie Starej. Mój pradziadek Aleksander Sztajner ma prawdopodobnie takie pochodzenie . Mam prośbę, gdybyś natrafił na nazwisko Sztajner , Diwok lub Dywok , Szymczyk ( żona Johana Steinera) to daj mi znac. Pozdrawiam Maria Głębocka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #544 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp:Nazwiska płócienników i sukienników częst. 182
Prosze zajrzeć do akt ustanowienia opieki nad nieletnimi ( na naszych stronach) - nazwisko
Diwok - prawdopodobnie przez jakis czas był starszym cechu tkaczy . l ak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
15 lata 9 miesiąc temu #551 przez Piotr Gerasch
1234mg zapisz:

Mam prośbę, gdybyś natrafił na nazwisko Sztajner , Diwok lub Dywok , Szymczyk ( żona Johana Steinera) to daj mi znac


przejrzałem \"bazę\" hucką i na nazwiska póki co nie trafiłem
pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 9 miesiąc temu #563 przez Robert Kunert
witaj Andrzeju

znalazłem ksero strony na którym w przypisach jest kilka nazwisk opatrzonych opisem APCz Mag 258 K. 46-47 Lista imienna procedurzystów do projektu etatu na lata 1839-1841, z roku 1838. Wymienione są nazwiska osób zajmujących się \" FABR. Płócien.\"

Jeśli nie dotarłeś do tych nazwisk to prześlę je następnym razem

Robert Kunert

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie