genealogia

  • Cezary Bronisław Lechowski
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #6330 przez Cezary Bronisław Lechowski
genealogia was created by Cezary Bronisław Lechowski
Pan Prof. Tadeusz Lechowski ma zamiar opublikować pracę dotyczącą Jego genealogii, która ma tyle błędow, niedomówień, luk historycznych, że chyba tylko Ja, mogę to sprostować i naprawić. Mam takie samo Nazwisko, ale tak naprawdę nie jestem pewien czy wywodzę się od rodu Łachowskich z Łachowa, moim zdaniem tym bardziej nie powinien być tego pewien Pan Tadeusz Lechowski. Jestem gotów stanąć twarzą w twarz Panu prof. aby zapobiec fałszowaniu histirii i tworzeniu sztucznych genealogii. Każdy kto troszkę zna genealogię, to zauważył, że rośnie u Nas ilośc baronów Hrabiów a nawet książąt, Pan Prezydent dopisuje się do Rodu..., to jakaś paranoja!
Ostatnia11 lata 9 miesiąc temu edycja: od. Powód: przeniesiony do odrębnego wątku

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Cezary Bronisław Lechowski
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #6331 przez Cezary Bronisław Lechowski
Replied by Cezary Bronisław Lechowski on topic genealogia
Cytat z moiej korespondencji z Panem T. Lechowskim -
Przejdźmy teraz do tych, którzy wyemigrowali na Węgry, czyli, jak kto woli do Besarabii lub dzisiejszej Mołdawii.
Według dr Leszka Lechowskiego, założycielem linii Łachowskich – Lachowskich, Arian był: syn Jana Lechowskiego i jego żony Korzeńskiej, Kasper Łachowski. Można przypuszczać, że oprócz Kaspra, który był w „całości” arianinem wielu członków rodziny przypuszczalnie było zwolennikami tej wiary. Tu nastąpił początek końca prawie całej Rodziny w woj. sandomierskim i krakowskim.
BRACIA POLSCY (arianie)
-radykalny odłam reformacji w Polsce, wyodrębniony z kościoła kalwińskiego na synodach w 1563-65. Ideologia braci polskich wyrażała protest przeciw stosunkom społecznym w Rzeczpospolitej. Najradykalniejszy nurt ideologii braci polskich – Piotr z Goniądza; Grzegorz Paweł z Brzezin, występował przeciw własności prywatnej, różnicom stanowym, władzy państwowej i wojnom (nie nosili szabel). Bracia polscy piętnowali pańszczyznę, poddaństwo chłopów, upośledzenie mieszczan. Ogól szlachty katolickiej i protestanckiej nienawidził arian. Braci polskich nie objęła UGODA SANDOMIERSKA. W 1568 r. za panowania Zygmunta II Augusta Sejm uchwalił wygnanie braci polskich z granic Polski. Pan znowu się pomylił – Łachowscy – Lachowscy - bracia polscy nie wyemigrowali, bo tak chcieli – zostali wyrzuceni, inaczej skazani na banicję. Wyemigrowali pod przymusem bogatsi, ratowali się ucieczką biedniejsi. Pozostali byli prześladowani, pozbawieni szlachectwa, i sami przechodzili w stan włościański. Dlatego Pan dr Leszek Lechowski odkrył tylu Lachowskich i Lechowskich – włościan i rzemieślników w dawnym woj. sandomierskim i krakowskim. Rzeczpospolita Polska, której potęga była zbudowana na pospolitym ruszeniu nie mogła sobie pozwolić na rozprzestrzenienie się takiej niby szlachetnej, ale w sumie zgubnej w tamtych realiach ideologii.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie