gdzie szukać

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #11547 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic gdzie szukać

genealogia napisał: ale jeżeli moj dziadek Nikodem ur.1894r z matki Jozefy i ojca Jozefa/ nie wiem ktorego/ a jest jeszcze jego rodzenstwo np.z 1899r to Jozef Ignacy/jezeli on byl ich ojcem/ to w chwili ich narodzin mialby ok.70 lat.Zupelnie nie mogę tego rozgryżć.


ja nie widzę problemu dla którego 64 letni mężczyzna nie mógłby mieć dzieci. Ważny jest wiek żony, w tym przypadku w chwili ur Nikodema miała 36 lat.
Ostatnia10 lata 5 miesiąc temu edycja: Joanna Bożek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11548 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic gdzie szukać

genealogia napisał: Czy to Anna Brodzik, bo jeśli tak to ja wiem,że urodzona w 1836r a Jozef w 1830 zawarli zwiazek w 1856r


Wszystkie linki które kleiłam sa na podstawie danych z metryk. Napisałam, iż ślub Józefa i Anny był w 1852 r i podałam akt. Jest on po polsku wystarczy otworzyć i przeczytać. Skąd wie Pani,że wzięli ślub w 1856???

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #11549 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic gdzie szukać

genealogia napisał: ale wiem i mam dowod/grobowiec/,że Piotr byl synem Jozefa i Anny Brodzik ,urodzil się w 1869 byl zonaty z Katarzyną z.d Goral zmarl w 1928r , nasuwa się pytanie ktorych rodzicow byl Piotr ur.1870r przypuszczam,że Jozefa i Jozefy zd.Krysik, ale dlaczego przyrodni skoro to byli rodzice Nikodema/mojego dziadka/


Piotr nie urodził się w 1869, ale jak podałam, na podstawie aktu, w 1870. Jesli bierze pani dane z grobów, to trzeba je porównać z metrykami, ur, mał, zgonu, i dopiero wtedy wiedzieć kiedy naprawdę ktoś się urodził. Rok błędu to naprawdę niewiele, jak na stare daty, ja mam w rodzinie i 5 letnie.
Slub Józefa i Józefy był w 1880, też to juz podałam, a Anna umarła w 1877. Piotr jest więc synem Józefa i Anny, dlatego napisałam ze jest bratem przyrodnim. Wystarczy otworzyć link i pobierznie przetłumaczyć, a Pani pisała ze zna rosyjski dość dobrze
Ostatnia10 lata 5 miesiąc temu edycja: Joanna Bożek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11550 przez Ewa Żak
Replied by Ewa Żak on topic gdzie szukać
Taka mała podpowiedź może się przyda,o ile pamiętam osobami noszącymi nazwisko Bem lub Bejm interesuje się tu na tym forum P.Barbara Kazimierska i też chodzi o parafię Przystajń.

E.Żak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11675 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic gdzie szukać
Nie można ufać nagrobkom, sama mam w bliskiej rodzinie takie przykłady.Moja babcia źle podała datę zgonu i urodzin swojego własnego dziecka.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #11917 przez genealogia
Replied by genealogia on topic gdzie szukać
Pani Joanna czy ja moge prosić o odczytanie tego aktu dot.Piotra ktory zmarl w 1947r, znalazlam jego dzieci a o nim nic nie wiem. Mam znalezionego Piotra ale ur.1870 a zm.1928r s.Jozefa i Anny z.d Brodzik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie