Opowieści rodzinne

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13170 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Opowieści rodzinne
Tomaszu ,jak w Tytule ''opowieści rodzinne ''wiem że spłonęły dokumenty ,jeśli rodzina pochodzi ze Szczucina być może tam się znajdują jakieś dokumenty .Może ktoś powiedzieć zmyślam sobie ,jego a nie mój problem,jeden mówi drugi słucha mija czas długi czas niektóre informacje ulegają deformacjom ale nadal są informacjami,a czy prawdziwymi czy nieprawdziwymi czas pokaże.
The following user(s) said Thank You: Piotr Mietelski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13183 przez Marek C. Rokosa
Replied by Marek C. Rokosa on topic Opowieści rodzinne
Kilka kamyków do ogródka Mietelskich:
Teściowa mojego prapradziadka Wawrzyńca Rokosy, o imieniu Katarzyna była córką Wincentego Mietelskiego i Rozalii z domu Kieca. (również moich xxpradziadków)
Wincenty ( ur. ok. 1755 , zm. 22.02.1835) przybył do Truskolasów miedzy 1792 a 1798 rokiem.
Skąd takie daty ? Otóż nazwisko Mietelski nie figuruje na tym terenie ani w lustracji 1789 r, ani w spisie ludności kościoła truskolaskiego1790-1 r.
Ożenił się z Rozalią Kieca (Kiec)( ur.ok.1776, zm 1846r) ze wsi Kopskie.
Ok. 1799 r. rodzi im się syn Mikołaj, a następnie 1800 r. w/w Katarzyna.

Pod wieloma historycznymi dokumentami dot. Truskolasów figurują podpisy; mojego 3xpradziadka Antoniego jako Sołtysa i Wincentego jako Radnego.

Mikołaj w 1820 r. żeni się Heleną Pach z którą ma dzieci;
Łukasza (1821), Jana (1823), Mariannę (1825), Rozalię (1828) i Zofię (1832).
Kiedy w 1832 r. Mikołaj umiera, Helena w 1833 r. wychodzi za mąż za Jakuba Łopata, któremu rodzi jeszcze syna Andrzeja (1834) i córkę Petronelę (1836).

Łukasz żeni się w 1841 r z Julianną Obałą itd. itd. (wszystkie dane w AP Częstochowa)

Wracając do „Lustracji Woj. Krakowskiego 1789 r”, to nazwisko Mietelska Zofia pojawia się we wsi Wierzbie w parafii Tczyca, ówczesny pow. księski.
We wspominanym Szczucinie, który też był w tym czasie w woj. krakowskim nazwisko Mietelski nie występuje.
Aby być pewnym, należy przejrzeć spisy ludności z tych miejscowości w Archiwum Narodowym w Krakowie
The following user(s) said Thank You: Marek Mietelski, Piotr Mietelski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13184 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Opowieści rodzinne
w 1704 nazwisko wystepuje w Slaboszowie, 30 km od ww miejscowosci
The following user(s) said Thank You: Piotr Mietelski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #13193 przez Piotr Mietelski
Replied by Piotr Mietelski on topic Opowieści rodzinne

Marek C. Rokosa napisał: Kilka kamyków do ogródka Mietelskich:
Teściowa mojego prapradziadka Wawrzyńca Rokosy, o imieniu Katarzyna była córką Wincentego Mietelskiego i Rozalii z domu Kieca. (również moich xxpradziadków)
Wincenty ( ur. ok. 1755 , zm. 22.02.1835) przybył do Truskolasów miedzy 1792 a 1798 rokiem.
Skąd takie daty ? Otóż nazwisko Mietelski nie figuruje na tym terenie ani w lustracji 1789 r, ani w spisie ludności kościoła truskolaskiego1790-1 r.
Ożenił się z Rozalią Kieca (Kiec)( ur.ok.1776, zm 1846r) ze wsi Kopskie.
Ok. 1799 r. rodzi im się syn Mikołaj, a następnie 1800 r. w/w Katarzyna.

Pod wieloma historycznymi dokumentami dot. Truskolasów figurują podpisy; mojego 3xpradziadka Antoniego jako Sołtysa i Wincentego jako Radnego.

Mikołaj w 1820 r. żeni się Heleną Pach z którą ma dzieci;
Łukasza (1821), Jana (1823), Mariannę (1825), Rozalię (1828) i Zofię (1832).
Kiedy w 1832 r. Mikołaj umiera, Helena w 1833 r. wychodzi za mąż za Jakuba Łopata, któremu rodzi jeszcze syna Andrzeja (1834) i córkę Petronelę (1836).

Łukasz żeni się w 1841 r z Julianną Obałą itd. itd. (wszystkie dane w AP Częstochowa)

Wracając do „Lustracji Woj. Krakowskiego 1789 r”, to nazwisko Mietelska Zofia pojawia się we wsi Wierzbie w parafii Tczyca, ówczesny pow. księski.
We wspominanym Szczucinie, który też był w tym czasie w woj. krakowskim nazwisko Mietelski nie występuje.
Aby być pewnym, należy przejrzeć spisy ludności z tych miejscowości w Archiwum Narodowym w Krakowie

Mój kuzyn ze strony Mamy - Michał Rozenberg sprawdził takie oto moje pochodzenie:
Mikołaj Mietelski żeni się z Heleną Pach w 1820. W 1821 rodzi im się Łukasz Mietelski, który z (tu mi coś nie pasuje) Agnieszką Pietrzak w 1863 bierze ślub. Rodzi im się w 1865 Wojciech Mietelski, który w 1896 bierze ślub z Anną Kurzacz. Z tego związku rodzi się w 1897 rodzi się Piotr Mietelski. Dziadek z Babcią Eleonorą z domu Szot w 1920 mają Tadeusza. Tadeuszowi i Annie Mietelskiej z domu Rozenberg przychodzę w 1970 na świat.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #13194 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Opowieści rodzinne
w Szczucinie nie znalazłem Mietelskiego ,ale znalazłem Wincentego Mietelskiego ,wpisałem w wyszukiwarce ''kalwin mietelski'' nie umiem otworzyć pliku nie mam odpowiedniego programu , a czy to ten Wincenty?Nazwisko związane z Lublinem?Wiadomości są w Bibliotece cyfrowej w Lublinie.Mój pradziadek Antoni ur.w 1859r.Ojciec Łukasz Mietelski matka Julianna z Obałów,w 1883 Antoni Mietelski bierze ślub z Marcjanną z Corów w Miedznie mieszka w Ostrowach (Mazówki)urodziły się im cztery córki i trzech synów ,jednym z synów mój dziadek Sylwester Mietelski poślubił Agnieszkę z Derejczyków w1922 r w Ostrowach ,rodzą im się dwie , córki czterech synów.jeden z synów mój ojciec Kazimierz Mietelski poślubia Eleonorę z Kasprzyków w 1960r.w Ostrowach w 1961 ja się urodziłem mam trzy siostry i brata ,potomków też mamy
Ostatnia10 lata 2 miesiąc temu edycja: Marek Mietelski od.
The following user(s) said Thank You: Piotr Mietelski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #13199 przez Marek C. Rokosa
Replied by Marek C. Rokosa on topic Opowieści rodzinne
Piotrze,jedno i drugie jest prawdą. Julianna z d. Obała, była pierwszą żoną Łukasza.
Dzieci to; Ewa (1842), Tomasz (1850), Marianna (1855), Antoni (1859)
Julianna zmarła w 1862 r. akt zg. nr.119.

Drugą żoną była Agnieszka Pietrzak z parafii Przystajń – tam był ślub w 1863 r..
Dzieci to; Jan (1863), Wojciech (1865), Franciszek (1866)
Ostatnia10 lata 2 miesiąc temu edycja: Marek C. Rokosa od.
The following user(s) said Thank You: Piotr Mietelski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie