Zawiercie

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13582 przez Barbara Kazimierska
Replied by Barbara Kazimierska on topic Zawiercie
Pani Joanno, z parafiami jest chyba trudniej, mam złe doświadczenie ale wprawdzie nie w Zawierciu. Jeśli Pani będzie dzwoniła proszę uprzejmie spytać o lata 1840-1860. Interesują mnie moi pradziadkowie i mam ogromny problem z ich odszukaniem. Mój dziadek Mazur Jan (a chodzi mi o jego ojca Franciszka Mazura i matkę Kunegundę Mazur z domu Patyna)- był adoptowany i może dlatego mam taki problem... Pozdrawiam Basia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13583 przez Joanna Grzybowska
Replied by Joanna Grzybowska on topic Zawiercie
Pani Basiu
Urzyję całego swojego uroku :) i postaram się wyciągnąć jak najwięcej informacji!
Tak czy tak w wakację postaram się pojechać do zawiercia i odwiedzić cmętarz, ciekawy czy znajdę jakiś nagrobek z naszym nazwiskiem.
Pozdrawiam i do usłyszenia
asia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13584 przez Barbara Kazimierska
Replied by Barbara Kazimierska on topic Zawiercie
Dziękuję Pani Asiu, życzę powodzenia, napewno się uda. Serdecznie pozdrawiam Basia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #29335 przez Joanna Grzybowska
Replied by Joanna Grzybowska on topic Zawiercie
Dzień dobry

Od ostatniego mojego posta minęło trochę czasu i udało mi się znaleźć akt urodzenia Joanny Skrzypczyńskiej która urodziła się w Zawierciu. Całe życie szukała rodzeństwa z którym została rozdzielona jako kilku latka. Pisała do USC w Zawierciu, ale tam nic nie znaleźli... nie wiedziała, że jej rodzice do Zawiercia przyjechali z Suchedniowa i tak urodziło się jej starsze rodzeństwo. Wiem, że babcia miała jeszcze młodszego brata (niestety nie znam jego imienia który najprawdopodobniej zmarł w domu dziecka w Częstochowie. Dzwoniłam do USC i akta urodzeń 1912,1913 są już w archiwum w Katowicach. Nie mogę ich jeszcze zlokalizować w internecie.
Jeśli Natkniecie się na nazwisko SKRZYPCZYŃSKI ojcem był Michał i Maryanna Z Rozlachów lub Roznerów będę bardzo wdzięczna. Szukam również aktu zgonu rodziców ok 1915

Pozdrawiam
Asia Grzybowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #29337 przez GRZEGORZ BORECKI
Replied by GRZEGORZ BORECKI on topic Zawiercie
Witam,
czy chodzi o Suchedniów w woj. świętokrzyskim?
Jeśli tak to na geneteka.genealodzy.pl w woj. świętokrzyskim Skrzypczyńskich jest bardzo dużo, zarówno ur, śl. i zgonów:

geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...&from_date=&to_date=

Tak samo Roznerów (wszystkie pisy dotyczące tego nazwiska pochodzą z świętokrzyskich synagog ... zatem można śmiało stwierdzić, że to nazwisko żydowskie):

geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...&from_date=&to_date=

Pozdrawiam
Grzegorz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu - 7 lata 3 tygodni temu #29338 przez Joanna Grzybowska
Replied by Joanna Grzybowska on topic Zawiercie
Tak wiem że 3 dzieci urodziła się w Słuchedniowie. 4 moja babcia już w Zawierciu i tam najprawdopodobniej zmarli jej rodzice Michał i Maryanna Skrzypczyńscy. Jeśli uda mi się znaleźć ich akt małżeństwa to dowiem się czy Maryanna pochodziła z rodziny Zydowskiej.

Więc szukam:
Aktu zgonu Michała i Maryanny Skzypczyńskich 1914-1918 Zawiercie
Aktu urodzenia chłopca nazwisko Skrzypczyński 1912-1916 Zawiercie
Akt małżeństwa Michała i Maryanny z Roznerów/Rozlachów najprawdopodobniej Słuchedniów ok 1904

Pozdrawiam
Asia
Ostatnia7 lata 3 tygodni temu edycja: Joanna Grzybowska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie