MyHaritage

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27957 przez Teresa Cybulska
Replied by Teresa Cybulska on topic MyHaritage
W ubiegłym roku dzieci w prezencie wykupiły mi na rok abonament, a po roku konto zablokowali bo nie przedłużyłam abonamentu.Nie mam dostępu do tego konta i syn który wykupił abonament też. Dałam sobie spokój z tym portalem i trzymam swoje zbiory w formie papierowej.A tak na marginesie nic specjalnego nie znalazłam przez rok abonamentu.Na portalu genealodzy.pl przeczytałam dużo nieprzychylnych komentarzy pod adresem Myharitage.
Teresa
The following user(s) said Thank You: Roma Fornal

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27958 przez Sławomir Binczak
Replied by Sławomir Binczak on topic MyHaritage
Osobiście swoją przygodę z MH zakończyłem na próbie założenia drzewa w wersji darmowej i dałem sobie spokój. To jest serwis, którego celem jest zarabianie pieniędzy, a nie pomoc genealogom. Podobnie jak wiele podobnych. Uważam, że korzyści z takiego dzielenia się dorobkiem swojej ciężkiej w końcu pracy są bez większego sensu. Wyobrażacie sobie, kto tworzył te dziwne drzewa liczące sobie dziesiątki tysięcy osób? Odpowiem - automaty. Wiele z tych drzew to całkowita fikcja. To roboty kojarzą ze sobą osoby na podstawie tajemniczego algorytmu.
Myślę, że najlepszą metodą jest korzystanie z programu genealogicznego na własnym komputerze. Większość z dostępnych tworzy elegancko wyglądające i funkcjonalne drzewa w postaci stron www. Drzewa te można sobie opublikować na własnym serwerze wykupionym za niewielkie stosunkowo pieniądze u jakiegoś dostawcy. Dobry program kosztujący od kilkudziesięciu do około 200 złotych (jednorazowo i cześć, no chyba, że są duże aktualizacje i chcemy być "na bieżąco") potrafi dać nam wiele opcji.
Nie polecę tu konkretnego rozwiązania (reklama?). Dla swoich potrzeb wykupiłem hosting w home.pl (kilkanaście złotych za pierwszy rok, w zależności od opcji i około 250 rocznie za przedłużenie, są u innych dostawców nawet taniej), do tego domena (120 złotych rocznie, nie jest konieczna, to tylko dla eleganckiego adresu strony).
Ponieważ od wielu lat nie korzystam z systemu Windows, nie powiem nic o programach na ten system. Sam pracuję na komputerach Apple. Kupiłem 8 lat temu program MacFamilyTree. Kosztował wtedy 30$. Mniej więcej co 2 lata jest duża aktualizacja dla posiadaczy za 25$. Stronę generowaną przez ten program można zobaczyć tutaj:
www.binczakowie.pl/drzewo

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj, Roma Fornal

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 4 miesiąc temu #27967 przez Roma Fornal
Replied by Roma Fornal on topic MyHaritage
Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam
Roma Fornal

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie