Akt zgonu samobójcy?

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28810 przez Krystian Zamorowski
Akt zgonu samobójcy? was created by Krystian Zamorowski
Mój pradziad Adam Wilk umiera 9 marca 1823 r. w akcie zgonu zapisano że przez utopienie się w Warcie , życie swe ukończył. Zastanawia mnie tylko data sporządzenia aktu zgonu 31.12.1823 r. Dlaczego prawie 9 miesięcy później? Przyjąłem dwie teorie: 1. Adam zaginął w marcu odnaleźli jego ciało dopiero w grudniu.Teoria trochę naciągana, bo zwykle bywa to na odwrót. Przez całe lato by go nie znaleźli?
2. Było to samobójstwo i jako że grzech był to ciężki ksiądz zapisał jego akt na końcu spisu z danego roku.
Czy ktoś z Was spotkał się już kiedyś z podobnym zapisem?

Gdzie i w jakich gazetach mogę szukać informacji ?

Pozdrawiam
Krystian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28825 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Akt zgonu samobójcy?
Witam.
Ja w swoich poszukiwaniach natknąłem się na trochę podobny przypadek.Brat mojego dziadka będąc w wojsku dowiedział się o narodzinach syna.Jadąc na przepustkę do domu postanowił wyskoczyć z pociągu w połowie drogi między stacjami /kilkaset metrów od domu /Niestety drzwi pociągu przytrzasnęły mu długi wojskowy płaszcz i zginął na miejscu pod kołami.Rodzina bardzo długo nie wiedziała co się z nim stało.
Jego akt zgonu odnalazłem w parafii Kruszyna.Wpis dokonany został 31.12.1921r.
Do wpisu załączonych jest kilka pism urzędowych;
1.Z dnia 20.02.1921r z Powiatowej Komendy Uzupełnień do Sądu Powiatowego w Radomsku.
Pismo informuje że Tomasz Kucharski zginął 28.11.1919r i pochowany został na cmentarzu wojskowym w Częstochowie dnia 02.12.1919r
2.Dnia 04.06.1921r Sąd Pokoju w Radomsku pisze do Urzędu Gminy w Brzeźnicy nakazując wykreślenie zmarłego z księgi ludności i zawiadomienie rodziny.
3.Dnia 21.10.1921r Urząd Gminy Brzeźnica pisze do Urzędu Gminy w Kruszynie o wykreślenie
z księgi ludności i informuje,że rodzina została powiadomiona.
Przypuszczam,że w Pana przypadku też tak długo trwała urzędnicza procedura.Proszę sprawdzić czy nie zachowały się z tego okresu rejestry różne.Tam nieraz trafiają się ciekawe informacje.
Pozdrawiam.
Krzysztof
The following user(s) said Thank You: Krystian Zamorowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28851 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Akt zgonu samobójcy?
Dziękuję za cenne informacje.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28878 przez Ala.W
Replied by Ala.W on topic Akt zgonu samobójcy?
Kilka razy spotkałam się z podobną sytuacją. W jednym z aktów zgonu chodziło o dziecko (czyli raczej nie samobójstwo), a różnica w czasie była jakieś 15 lat od zgonu do jego zgłoszenia. Jako przyczynę opóźnienia podano "śmierć ojca". W innych przypadkach również podawano przyczynę opóźnienia wpisu do akt - zazwyczaj nieobecność któregoś z członków rodziny.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28879 przez Ala.W
Replied by Ala.W on topic Akt zgonu samobójcy?
Mój prapradziadek popełnił samobójstwo i w jego akcie zgonu nie ma wzmianki o tym. Ostatnio sprawdzałam akt zgonu człowieka który według przekazów ustnych również popełnił samobójstwo i w jego akcie zgonu też nic na ten temat nie napisano...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #28881 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Akt zgonu samobójcy?
Mój prapraprapradziadek, Anton Paul v. Antoni Pawlik, targnął się na swoje życie – i zostało to opisane w dość emocjonalny sposób. Więcej w załączniku:

Załącznik 1838.11.26Antonidz.Jzefazgon.JPG nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia7 lata 2 miesiąc temu edycja: Krzysztof R. Osada od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie