Nazwisko Klar

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #34539 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Nazwisko Klar
Dalsze czyli wcześniej? Mam jeszcze dokument z 1776

Załącznik 1776mIgnatzS.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #34540 przez Krzysztof Klar
Replied by Krzysztof Klar on topic Nazwisko Klar
Później :) Czyli np po roku 1900 czy ma Pan jakies informacje ?

KK

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #34542 przez Izabela Biś
Replied by Izabela Biś on topic Nazwisko Klar
Witam !

Ignacy Klar to także przodek w moim drzewie genealogicznym.
Panie Michale czy załączone przez Pana kopie aktów pochodzą z parafii Stara Łomnica (Alt Lomnitz) ? Proszę o podpowiedź gdzie mogę je przejrzeć ?
Akt z 1803 r dotyczy ślubu Ignacego Klar (1776-1841) z Teresą Wolf (1777-1841).
Para miała kilkoro dzieci : Józefę (ur. 1804), Teresę (ur. 1809), Marię (ur.1810), Benedykta (ur.1814), Dawida (ur.1815). Ignacy i Teresa zmarli w Nawarzycach. Być może przez jakiś czas mieszkali w Kamienicy Polskiej ale to tylko przypuszczenia.
Moja linia dotyczy ich córki Marii Klar, która właśnie mieszkając w Kamienicy Polskiej, dnia 13 września 1831 roku, w parafii Poczesna, bierze ślub z Benedyktem Scholzem. Mają dwoje dzieci : Teresę (ur 1831) i Franciszka (ur.1833). Po ślubie mieszkają w Rędzinach gdzie Maria umiera w 1853 roku.
Teresa Scholz to prapra-babka mojego męża i jej późniejsze losy mam bardzo dobrze udokumentowane.

Akt z roku 1776 roku wydaje się być aktem ślubu Ignacego Klar (ojca) z Anną Marią...... ale nie jestem pewna nie potrafię odczytać. Może ktoś pomoże.

Iza Biś

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #34547 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Nazwisko Klar
Witam
Jestem potomkiem Teresy urodzonej w 1808 poprzez Najgebauerów i Anzorgów. Nie śledziłem późniejszych losów rodziny Klar.
Księgi fizycznie znajdują się we Wrocławiu.
baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradziad.php?l...sc=stara%20%B3omnica
Mormoni mogą być pomocni w ich obejrzeniu.
www.familysearch.org/search/catalog/3191...%20History%20Library

Jeśli chodzi o odczytanie dokumentów to faktycznie może być problem.
Osoby zainteresowane poproszę o adres email w prywatnej wiadomości, mogę podesłać plik w lepszej jakości.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #34549 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Nazwisko Klar
Ostatnio nie udzielam sie, bo "wszystko jest w internecie:. "Wywołany do odpowiedzi" (nie lubię tego obiegowego hasła, ale trudno...) muszę jednak odpowiedzieć - z opóźnieniem , by opadły emocje na forum. .
Ignacy Klar i Teresa z Wolfów mieszkali w Kamienicy Polskiej.
Kogo mam w księgach ludności Kamienicy Polskiej?
Józefa Klara ur. w 1792 r.; Dawida Klara ur. 1814 i jego żonę Magdalenę Szultz ( 1813 - 1866) , Rajmunda (1817 - 1872) i Karolinę z Jakmanów ( (1816 - 1862) , Augustyna (1819 - 1896) i Rozalię z Jungów (1819 -1866). I wszystkich innych Klarów w Kamienicy P.
Za wpis dotyczący Klarów (sprzed lat) przepraszam. Nie potrafię odpowiadać na każde pytanie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 6 miesiąc temu #34550 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Nazwisko Klar
Krzysztofie, jeśli potrzebujesz naszej pomocy musisz napisać konkretnie czego oczekujesz.
Ja też nie opanowałem umiejętności odczytywania cyrlicy. Łacinę odczytuję bez problemu pod warunkiem że wiem co jest napisane.
Jeśli znasz datę narodzin dziadka/pradziadka i było to na tyle wcześnie że dokumenty są w archiwum, nie widzę większego problemu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie