herb

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6643 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic herb
O Piotrowiczu vel Janowiczu pisal chyba Nekanda Trepka. Nazwal on nieszlachcicem J.P Mickiewicza, a sam okazal sie nieszlacheckiego pochodzenia. Byl pisarzem moskiewskim. Mozliwe, ze to jakis przodek urzednika Piotrowicza.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6654 przez Maria Głębocka
Replied by Maria Głębocka on topic herb
Dziękuję za ciekawe linki. Literatura obszerna.Prawie wszystko przeczytałam.Brak mi choć jednej wzmianki o Piotrowiczach. Ale może trzeba cierpliwości. Życzę miłego pobytu w Harbinie. Pozdrawiam Maria Głębocka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6662 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic herb
Piotrowicz - z Kalikst Kulesia - Utwy - Bogdanowiąt (par. Kuleska), , dziedzic działu, używa sygnetu z literami MC i Jastrzębcem.
Piotrowicz Jakub - z Kulesek, współdziedzic działu w Kuleskach - Kosówce (par. Trzcieńska).
Piotrowicz Jakub - z Topiczewa, dziedzic działu w Topiczewie (par. Topiczewska).
Piotrowicz Jakub - z Topiczewa (par.), dziedzic działu w Fałkach - Włostach Sklimowiętach (par. Topiczewska), używa sygnetu z literami I W (Jakub Wnorowskl) i herbem Rola.
Piotrowicz Jan i Herubin - bracia z Mroczków - Kamionki (par. Goniądzka), , dziedzice działu tamże, herbu Kałuszowskiego (fig. 26).
Piotrowicz Leniart - . z Brusewa. współdziedzic działu w Brusewie (par. Sokołowska) i działu w Jamiołkach - Piotrowiętach (par. Sokołowska). używa sygnetu Gierałta z h. Roch.
Piotrowicz Michał - z Truskolasa-:Olszyny (par. Sokołowska), współdziedzic działu.

www.stankiewicze.com/index.php?kat=23&sub=453

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #6818 przez Maria Głębocka
Replied by Maria Głębocka on topic herb
W nawiązaniu do wątku nt herbu dotarłam do informacji o imieniu właściciela tegoż , a był nim Teodozjusz Piotrowicz.
Pochodził z terenów Polski dzisiejsza Litwa.Córka jego Wiera urodziła się w Wierzbołowie.
I mam następne pytanie: jak dotrzeć do archiwum polskiego na Litwie, aby poszerzyć wiedzę o rodzinie Piotrowiczów zanim znależli się w Harbinie. Pozdrawiam Maria Głębocka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #6890 przez Ireneusz Chmiel
Replied by Ireneusz Chmiel on topic herb
Witam ponownie.

No i powrocilem z Harbinu, bylem na cmentarzu Nangang (zrobilem duzo fotografii) jak i w budynku administracyjnym miasta Harbin, w ktorym to znajduje sie komisja historyczna miasta Harbin i Mandzurii.
Pytalem o Polakow pracujacych, przebywajacych w Harbinie jak i w Mandzurii w latach 1898 - 1935 jak i o herby. Rozamwialem osobiscie z wydawca ksiazki „Zydzi w Harbinie“ z prof. Qu Wei - szefem tej komisjii historycznej.

No i:
Wszelkie zapytania nalezy skladac pisemnie (w jednym z tych jezykow: chinskim, angielskim, rosyjskim) pod nastepujacy adres:

哈尔滨社科院
Harbin Social and Scientific Institute
地址:哈尔滨市道里友谊路 香格里拉酒店边
Near Shangri-La Hotel, You Yi Road, Dao Li District,
Harbin, China.

Kazde zapytanie rozpatrywane bedzie oddzielnie i to za oplata. Wysokosc oplaty nie zostala mi podana pomimo ze kilkakrotnie oto pytalem.

Na cmentrzu natomiast zrobilem kilka zdjec i tam natrafilem na grob Piotrowiczow - czy to ktos z rodziny ktorej Pani poszukuje? Zdjecia przesle na prywatny adres, prosze mi go podac i przeczytac informale ktora wyslalem przed tygodniem.

Podaje rowniez adres cmentarza jak i Nr.telefonu.

哈尔滨皇山公墓
Harbin Huang Shan Graveyard
电话:0086 451 82038634
Tel.: 0086 451 82038634

Tutaj niestety korespondencje jak i wszelkie rozmowy telefoniczne nalezy prowadzic tylko w jezyku chinskim.

Kupilem w Harbinie dwie ciekawe pozycje ksiazkowe: „Zydzi w Harbinie“ ( w jezyku Chinskim - angielskim) jak rowniez „Harbin na starych fotografiach“ ( w jezyku Chinskim -angielskim). Jezeli znajde czas ( a tego mi brak ze wzgledu na wykonywany zawod) to postaram sie spisac wszystkie nazwiska osob wystepujacych na fotografiach w tych ksiazkach.

Jezeli ktos chce wiecej informacjii ( z tych ksiazek) Kopie fotografii itd. to prosze pisac pod prywatny adres.

Pozdrawiam
Ireneusz Chmiel

P.S.
Wiecej informacjii na temat cmentarza i fotografii w oddzielnym poscie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7946 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic herb

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie