Parafia Siemonia.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14191 przez Piotr Slania
Replied by Piotr Slania on topic Parafia Siemonia.
Witaj Pan Bartnicki,

1°)Gdzie znalazłeś indeksów, jeśli nie są one w parafii? Czy możesz podać mi adres ?

2°)Czy jest książka urodzenia w okresie 1800-1811 ?

Z gory dziekuje,

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14198 przez Piotr Slania
Replied by Piotr Slania on topic Parafia Siemonia.
Które zostały zbudowane w oparciu o indeks tego spisu ludności w parafii.
Logicznie rzecz biorąc, nie powinno być nazwa mieszkańców wsi i być może rodzina Link (córka, syn, etc ...).
Czy to prawda?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14208 przez Piotr Slania
Replied by Piotr Slania on topic Parafia Siemonia.
Witaj,

Szukam informacji na temat mojego przodka Mateusz Słania urodził Rogoźnik .
Według moich danych , powinno się urodzić albo 1766 lub 1786 .
Dokument spisu z Siemonia są najwyraźniej w tej parafii . Jest toprosta lista urodzenia na okres między 1660 a 1784 r. w oparciu o ewidencji chrztów w czasie . Jedynym śladem tej liście Mateusz Słania ( jedyny syn ) Data 1766 ( Czy on urodził się w Rogoźnik ? ) .
To nie są zgodne z danymi jego małżeństwo z Reptach Starych 1814 , gdzie mówi pochodzę Rogoźnik i mieć 26 lat ( 1814/26 = 1788 ) . On ożenił się ponownie w 1832 roku i twierdzi, że ma 46 lat ( 1832/46 = 1786) .
W akcie zgonu jest jeszcze bardziej niepokojące , ponieważ Mateusz Golla mówi Słania był 70 lat w 1837 r. ( 1837/70 = 1767) . Z moich badań nad Słania do Chropaczowie ( Bytom ) , zdarzyło mi się znaleźćSłania twierdząc, ma 40 lat, a mam formalny dowód , że było 52 ! Wydaje się, że mój przodek syn Mateusz jest wyjątkowy , ponieważ jest ontylko Słania migrować Repty Stare w latach 1766 i 1814. Słania Wszystkie dzieci urodzone w Reptach Starych Mateusz są moje pochodzenie bezpośredni przodkowie .

Dane w Wikipedii wieś ​​Rogoźnik byłspis ludności w roku 1787 . Na jakiej podstawie ta informacja jest oparta ? W parafii Siemonia są ograniczone do 1784 roku.
Jeśli masz szczegółowych danych spisu powszechnego ludności (nazwisko , wiek , ojciec, matka , ... ) w roku 1800 ( na przykład) , to pomoże mi bardzo w moich badaniach . Księgi chrztów parafii Siemonia rozpoczyna się w 1800 roku . Nie wiem, gdzie są książki przed 1800 rokiem , którzy służyli w ewidencji ludności . Ale nie są one w Diecezji Częstochowskiej lub w Archiwum Państwowym w Katowicach .
Moja rodzina wyjechała z Polski przez długi czas i jest to dla mnie trudne , aby zrobić rozeznanie i mówić po polsku .
Dziękuję za pomoc
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14596 przez Piotr Slania
Replied by Piotr Slania on topic Parafia Siemonia.
Well in fact it could be nice to find the book of births for the period 1784-1800 and deaths for the periode 1784-1825 in the parish Siemonia.
Regarding the comment of Mr Bartnicki. Those books are missing.

I think that the missing book may contains both informations (births and deaths).

Cóż bowiem może być miło znaleźć księgę urodzeń w latach 1784-1800 i zgonów dla periode 1784-1825 w parafii Siemonia.
Jeśli chodzi o komentarz pana Bartnicki. Te książki brakuje.

Myślę, że książka może brakuje zawiera zarówno informacje (narodziny i śmierć).

To dziwne, bo ktoś znalazł informacje po 1784 roku.

myszkowscy.pl/mars.html

B3. Franciszek Sebastian Mars (ur.1785)
B4. Felicjan Mars (ur.1786)
B5. Józef Wincenty Mars (ur.1790)
B6. Anna Marianna Mars (ur.1793)
B7. Marianna Tekla Mars (ur.1796)
Jak on to zrobił?

Andrzej Wcisło - Moja genealogia: szczytniki.historia.w.interia.pl/ )

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23671 przez Piotr Slania
Replied by Piotr Slania on topic Parafia Siemonia.
Hi,

Without Jerzy Bartnicki and others helps (Premisz Pawelczyk,...Arthur Pyczna) it won't be possible to do so much.

I'm hardly the one in this world that make so much for Słania :-)

I will still continue. You can add the tree to your biblioteka.
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Przemysław Pawełczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29665 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Parafia Siemonia.
witam ,
z parafii Koziegłowy nie ma wszystkich akt zindeksowanych .
wiem że akta z parafii saczów są w parafii nie w archiwum .
mi samej by zależało na aktach z parafii sączów oraz z ozarowic.
są zindeksowane akta z tej parafii na innej stronie ale dla mnie to nie te lata .
mi samej by zależało na zindeksowanych aktach ale ani tych roczników ani nazwiska nie ma w necie .

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie