Wieś Lepisz wieś Bożyków

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8106 przez Kazimierz Konopka
Replied by Kazimierz Konopka on topic Wieś Lepisz wieś Bożyków

Błażej Pawlica napisał: Panie Kazimierzu - no prawie, prawie ;)


Nazbyt Pan łaskaw... ;)

Rąbnąłem się tylko o cztery kilometry... :(
Na swe usprawiedliwienie mam, że nie napisano w którą stronę trzeba zasuwać owe 2km ze stacji. Ja poszedłem na południe, żeby ludziom było bliżej do kościoła i do władzy - i takie skutki. :(

Według Pańskiej mapy, Lepisz powinien znajdować się w miejscu obecnej Leśniczówki Kręciwilk: Lepisz (we właściwym miejscu)

Ale... jeśli popatrzeć uważnie na zdjęcia satelitarne (Google Earth: 50°45'29.68"N 19°11'01.51"E) ... to kilkadziesiąt metrów na południowy zachód od tej leśniczówki jest polanka, na której naprawdę coś "historycznego" się dzieje.

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8108 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Wieś Lepisz wieś Bożyków
na innej mapce- nie pamiętam jakiej - było to w innym miejscu ale tam były chyba pomylone lepisz z kręciwilkiem - na pewno blisko traktu częstochowa-żarki.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8111 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Wieś Lepisz wieś Bożyków
Mapa z 1787 wskazująca na istnienie młyna Lepis (Lepisz)
HF
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8311 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Wieś Lepisz wieś Bożyków
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8316 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Wieś Lepisz wieś Bożyków
Zbierając dane dotyczące mieszkańców wsi Dębowiec, parafia Poczesna, natrafiłam na takie dane:
1/ 1834-Małżeństwa-37 pan młody Andrzej Grudziński l. 24 z przemysłu żyjący, zamieszkały folwark Adamów, urodzony w Lepiszu, syn Marcina i Maryanny z Rudnickich; panna młoda Scholastyka Ziembińska l. 18 ur. w Dębowcu córka Adama i Józefy
2/ 1837-Urodzenia-45 Andrzej Grudziński l. 27, rolnik w Dębowcu jako świadek na chrzcie syna Adolfa Ginter w Dębowcu
3/ 1839-U-44 Jędrzej (sic !) Grudziński l. 30 gospodarz w Poczesnej jako chrzestny i świadek na chrzcie córki Macieja Kasprzyka w Dębowcu
4/ 1853-U-196 Andrzej Grudziński l. 44 komornik w Dębowcu jako ojciec Florentyny Józefy, matka: Scholastyka z Magnuskich ( sic !) l. 36, chrzestni Franciszek Grudzński l. 30 dróżnik w Poraju i Jadwiga Magnuska, świadkowie: Franciszek Grudziński i Felix Rakowski z Poczesnej
Pozdrawiam
Urszula Ratman
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #8333 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Wieś Lepisz wieś Bożyków
Panie Florianie, dziękuję za namiary. Dane o Grudzińskich mieszkających na pocz XVIIIw w Folwarku Lepisz znalazłam w Ks Par Olsztyn natomiast póżniej przenieśli się do Folwarku Adamów i wtedy "rejestrowali" się w Par Poczesna.

Florian Huras napisał: Pani Mario !
Miejscowość Lepisz - cały czas parafia Poczesna.
Bożyków w powiecie piotrkowskim (ale kiedy, w jakich latach).Ja miałem wstępnego który pochodził z miejscowości BOŻYKOWA powiat nowo-radomski ,diecezja kujawsko-kaliska gmina Maluszyn , parafia BORZYKOWA.
HF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie