Genealogia rodu Wierzchowskich

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10639 przez Leszek Wierzchowski
Genealogia rodu Wierzchowskich was created by Leszek Wierzchowski
Szanowny Pan
Eugeniusz Forma
Towarzystwo Genealogiczne Ziemi Częstochowskiej

Drogi Kolego !

Jestem członkiem Zagłębiowskiego Twarzystwa Genealogicznego w Sosnowcu. Mieszkam w Katowicach. Na stronie www.geneteka.genealodzy . pl , woj. świętokrzyskie, znalazłem wpis w aktach małżeństw:

1744 r. Aleksander Wierzchowski i Rozali Kleszowska, Imielno(Dalechowy). Wpisu dokonał : Eugeniusz Forma.

Jeśli Pan dysponuje wiedzą, jak dotrzeć do tego aktu, gdzie on się znajduje, czy poprzez Internet można znależć ten akt i w jaki sposób - bardzo proszę o życzliwą koleżeńską pomoc.

Być może w/wym. Aleksander Wierzchowski jest wnukiem Aleksandra Wierzchowskiego ( imiona czesto nadawano po dziadku), któremu w 1678 r. , akt 46, woj.śląskie, Szczekociny, urodziła się córka Helena Wierzchowska .
Wykres genealogiczny mojej rodziny Wierzchowskich mam od dzisiejszych czasów do 1744 r., a wcześniejsze informacje genealogiczne tylko szczątkowe, które staram się poskladać i ułożyć w logiczny ciag.

Nie wykluczam , że to może być jeden z moich antenatów Wierzchowskich, którzy na przelomie XVII/XVIII w. rozrodzili się w okolicy Szczekocin - Jędrzejowa, miejscowośći Przyrów. W 10 roku panowania Jana III Sobieskiego kapitan artylerii Adam Wierzchowski otrzymał przywilej na sołectwo Przyrów ( niedaleko od Czestochowy).

Serdecznie pozdrawiam

Leszek Wierzchowski

Moj tel. kom.:601-085-275

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie