Księgi z Koziegłówek

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14213 przez Tomek Janas
Księgi z Koziegłówek was created by Tomek Janas
Dzień dobry.

Czy ktoś z Państwa orientuje się może, czy dla parafii Koziegłówki istnieją księgi małżeństw z lat:
-1814
-1819
-1822-1825
spisane w języku polskim? Czy tylko te po łacinie? Szczególnie zależy mi na roku 1819.

Tomek J.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14215 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Księgi z Koziegłówek
Sugeruję poszukać trochę po stronie parafii Koziegłowy, jeśli mowa o familysearch. Kilka linków zlokalizowanych po stronie parafii Koziegłowy są żywcem dokumentami parafii Koziegłówki. Roku 1819 ze ślubami faktycznie nie widzę pomyłkowo wrzuconego w Koziegłowach.

Czytając "katalog-mikrofilmow ksiąg metrykalnych z terenu diecezji częstochowskiej.pdf" można wyczytać:
1324. Księga aktów stanu cywilnego parafii koziegłówczanej w powiecie lelowskim obwodzie olkuskim województwie krakowskim ślubów [i zapowiedzi] na rok 1819 [3 I 1819 – 17 XI 1819].
Rękopis; 36,5 cm x 23,5 cm; stron 56 + 28 nlb.; język polski.
APKoziegłówki sygn. KM 43.
Mikrofilm 240/12.

Jeśli nie Archiwum Państwowe to Archiwum Archidiecezjalne należy wypytać i ewentualnie odwiedzić.

Ale sugeruję porozmawiać z księdzem Proboszczem w Koziegłówkach czy u niego jest taka księga. Byłem u niego w tym tygodniu i okazał się bardzo pomocny! Więcej takich księży!!!
Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14217 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Księgi z Koziegłówek
Serdecznie dziękuję Panie Ireneuszu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #14221 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Księgi z Koziegłówek
Proszę pamiętać, że dalsze roczniki ze ślubami będą, lub do niedawna były, zlokalizowane w parafii Koziegłowy:
śluby 1844-1862
śluby 1832-1900
śluby 1901-1912
Te skany pobrałem w całości, gdy była taka możliwość, przez fastfilm.

Mój praprzodek, Jerzy Niemczyk, osiedlił się w Lgocie, parafia Koziegłówki, około 1822 / 1823 roku. Ale chętnie rozglądam się za jego rodzeństwem, gdyż trochę dziwnym wydaje się, że jedynie tylko on przybył z regionu opolskiego.

Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie