Przodek

  • Sławomir Wojnarowski
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #26055 przez Sławomir Wojnarowski
Replied by Sławomir Wojnarowski on topic Przodek
Niewiarygodne, dziękuję. Bardzo mi Pan pomógł. Jakie inne informacje dotyczące tej rodziny można uzyskać. Pozdrawiam, SW

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #26056 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Przodek
Panie Sławomirze, podziwiam pańską mamę za wiedzę o rodzinie, mimo że nie miała na to żadnych dokumentów, polegając tylko na przekazie ustnym.
Chciałbym potwierdzić podane przez pana informację, i zrobię to z jednym wyjątkiem,
Jakub urodził się nie w Częstochowie tylko w Mzurowie parafii Niegowa:
familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GPW...3D2115410&cc=2115410
Akt nr.70
A jego rodzice tam też się pobrali:
familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GPW...3D2115410&cc=2115410
Akt nr.24.
Urodził się tam też między innymi jego brat:
familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9PW...3D2115410&cc=2115410
Akt nr.114 - Stanisław Izydor

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Sławomir Wojnarowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #26057 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Przodek
tłumaczenie aktu urodzenia Jakuba:

Nr 70 Mzurów
Zdarzyło się w siole Niegowa dwudziestego ósmego czerwca dziesiątego lipca tysiąc osiemset siedemdziesiątego siódmego roku o godzinie dziewiątej rano. Stawili się osobiście Antoni Kleszcz rolnik ze wsi Mzurowa lat trzydzieści sześć w obecności Józefa Musiałek lat czterdzieści i Pawła Musiałek lat czterdzieści trzy, obu rolników ze wsi Mzurowa i okazali nam dziecko płci męskiej oświadczając, że urodziło się ono we wsi Mzurowie dwudziestego siódmego czerwca/dziewiątego lipca bieżącego roku o godzinie trzeciej po północy z jego prawowitej żony Agnieszki z domu Musiał lat trzydzieści sześć. Dziecku temu na chrzcie świętym odprawionym dzisiaj przez niżej podpisanego nadano imię Jakub a jego rodzicami chrzestnymi byli Wojciech Kolasa i Marianna Kleszcz. Akt ten zgłaszającemu i świadkom przeczytany i z powodu ich niepiśmienności przez nas tylko podpisany.
Ks. Klemensiewicz urzędnik stanu cywilnego

CIEKAWOSTKA: w akcie cywilnym, który tłumaczyłem świadków zapisano jako Musiałek, w kościelnym Musiał. To doskonały przykład błędów przy przepisywaniu. Ponadto jest błąd w wieku Antoniego Kleszcza: w kościelnym 26 w cywilnym 36. Właściwy wnioskując po akcie ślubu jest wiek zbliżony do 26.
link: szukajwarchiwach.pl/8/256/0/-/9/skan/ful...-ASKf3S2mu9O7J_5zYew
pg
Ostatnia7 lata 10 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Sławomir Wojnarowski
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #26058 przez Sławomir Wojnarowski
Replied by Sławomir Wojnarowski on topic Przodek
Niezmiernie mi miło, że tak wiele osób odpowiedziało na moją prośbę. Uzupełnił Pan dane, których nie miałem. Mama odeszła w 1985, jej ojciec zginął w 1943, jej dziadek w 1932. Rodzina tragiczna, szczególnie, że nie zostało praktycznie nic z dokumentów, poza tymi dwoma aktami i oryginalną książeczką wojskową mojego dziadka, Jana Kleszcza. Urodził się 1 czerwca 1905 w Częstochowie, mam oryginalną metrykę Urzędu Parafji św. Zygmunta, numer aktu urodzenia 1168. Staram się odtworzyć choć część historii tej części rodziny, o której praktycznie nie wiem nic, poza nie zawsze wiarygodnymi informacjami. Z góry dziękuję za inne ciekawe informacje. Pozdrawiam, SW

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Sławomir Wojnarowski
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #26059 przez Sławomir Wojnarowski
Replied by Sławomir Wojnarowski on topic Przodek
Ponownie dziękuję! Otwiera się przede mną inny świat, który, o ile mi się uda zebrać dalsze informacje, będę mógł odtworzyć. Pozdrawiam, SW

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #26060 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Przodek
Akt ślubu rodziców Jakuba:

Nr 24 Mzurów
Zdarzyło się w siole Niegowa pierwszego/trzynastego października tysiąc osiemset siedemdziesiątego czwartego roku o godzinie dziesiątej rano. Ogłaszamy, że w obecności świadków Józefa Musiałka lat trzydzieści i Jakuba Jasińskiego lat trzydzieści cztery obu rolników ze wsi Mzurowa zawarto dzisiaj religijny związek małżeński między Antonim Kleszcz kawalerem lat dwadzieścia cztery mającym synem zmarłych Sebastiana i Marianny z domu Szczepańczyk małżonków Kleszczów urodzonym we wsi Zdowie parafii Włodowskiej (Włodowice) zamieszkałym we wsi Mzurowie na służbie a Agnieszką Morawiec wdową po zmarłym Franciszku Morawiec we wsi Mzurowie trzeciego/piętnastego sierpnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego trzeciego roku, córką Stanisława Musiałka i Teresy z domu Zadros małżonków Musiałków lat trzydzieści pięć mającą, urodzoną we wsi Mzurowie, zamieszkałą na gospodarstwie w Mzurowie. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi dwudziestego trzeciego czerwca piątego lipca trzydziestego/dwunastego lipca siódmego/dziewiętnastego lipca bieżącego roku ogłoszone w kościele parafialnym sioła Niegowa. Nowo zaślubieni oświadczyli, że nie zawarli między sobą umowy małżeńskiej. Religijny obrzęd zawarcia małżeństwa został odprawiony przez niżej podpisanego proboszcza parafii Niegowa. Akt ten nowo zaślubionym i świadkom przeczytany a następnie z powodu ich niepiśmienności niniejszy akt tylko przez nas podpisany.
Ks. Klemensiewicz urzędnik stanu cywilnego
Ostatnia7 lata 10 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie