akta z Ogrodzieniec

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #42049 przez Wojciech Zarzycki
Replied by Wojciech Zarzycki on topic akta z Ogrodzieniec
Tadku!
przypominam się po latach ( a nie mówiłem, że nie będę nadużywał Twojej uprzejmości ;) ? )
Natrafiłem na nowy zapis, który sugeruje, że "mój" poszukiwany cały czas Antoni Nowiński ( ew. Nowicki ) mógł urodzić się w parafii Chechło w 1787:
geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&l...ate=&to_date=&exac=1
Pisałeś wcześniej, że masz dostęp do tych metryk. Chechło leży tylko 9 km od Ryczowa więc być może jest to dobry trop. Dowodem byłby akt ślubu z Brygidą Bochenkiewicz - wdową po Klemensie Ixaku ( co to za nazwisko :) ) . Może ślub nie był zwyczajowo u panny młodej tylko w miejscowości kawalera ??? liczę na to :)
pozdrawiam Wojtek
 

WojtekZ

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #42058 przez Tadek Kowalski
Replied by Tadek Kowalski on topic akta z Ogrodzieniec
Witam!
Wojtku zdublowałeś temat. Odpowiedziałem we wcześniejszym.
Tutaj masz tyko indeks dotyczący chrztu Antoniego Nowińskiego w 1787 roku:
www.cieslin.pl/wp-content/uploads/2021/04/052-scaled.jpg
Akt jest w AD w Będzinie. Mam luźne zdjęcia chrztów, ale nic z tych lat.
Pozdrawiam!
Tadek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #42063 przez Tadek Kowalski
Replied by Tadek Kowalski on topic akta z Ogrodzieniec
Witam ponownie!
Nie pamiętam co przeglądałem te 2 lata i 8 miesięcy temu. Dziś ponownie zajrzałem do ASC z Ogrodzieńca.
1. Mamy tu dwie drogi. Do roku 1816 mamy księgi ASC osobno dla "miasta Ogrodzieniec" (dodatkowo osobne księgi dla małżeństw i zgonów w 1825 roku). W tych księgach nie ma urodzeń, małżeństw i zgonów osób o nazwisku Nowiński.
2. Ponadto mamy osobne księgi dla lat 1808-16 dla "parafii Ogrodzieniec". I tu jest problem. Księgi te zawierają rejestry osób wykonane alfabetycznie - ale wg imienia! Przejrzałem po imieniu "Antoni" akty małżeństwa i nie znalazłem aktu małżeństwa Antoniego i Brygidy. Rejestry urodzeń i zgonów trzeba by po kolei przeglądać każdą pozycję, żeby znaleźć ew. jakiegoś Nowińskieggo.
3. W roku 1817 mamy już rejestry wspólne zrobione alfabetycznie wg nazwisk. Powinien tu się urodzić Paweł s. Antoniego. Ale nie ma takiego ASC. Przeglądałem wszystkie urodzenia po kolei akt po akcie - nie ma. Wpis w genetyce wg informacji zrobiony wg źródła znajdującego się w archiwum parafialnym. Czyli najprawdopodobniej wg aktów metrykalnych chrztów.
4. W powyższym roku 1817 znalazłem akt urodzenia Katarzyny Bochenkowicz (Bohenkowicz - wg rejestru) - akt 54:
www.parafia-cieslin.pl/wp-content/upload...21/04/165-scaled.jpg
Przypuszczam, że będzie to dziecko brata Brygidy. Mamy tu Ryczów, więc zapewne i jej małżeństwo miało miejsce w Ogrodzieńcu. Nie ma wykazów z akt metrykalnych z lat ok. 1750-1810. Więc pozostaje szukanie w aktach metrykalnych (kancelaria parafialna, ew. może być w AD).
Pozdrawiam!
Tadek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #42075 przez Wojciech Zarzycki
Replied by Wojciech Zarzycki on topic akta z Ogrodzieniec
Witam ponownie,
dopiero po napisaniu odpowiedzi na tamten wątek zobaczyłem, że i tutaj jest od Ciebie wiadomość. Jeszcze raz bardzo dziękuję za zaangażowanie. Muszę to teraz jeszcze raz uważnie przeczytać i przeanalizować.
Dziękuję bardzo :)
Wojtek

WojtekZ

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #42076 przez Wojciech Zarzycki
Replied by Wojciech Zarzycki on topic akta z Ogrodzieniec
btw. jeśli przydałoby Ci się do czegoś "Ch" Z 1810, UMZ 1811-1817, MZ 1818, UMZ 1819-1829 to ... ;)
 

WojtekZ

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 tygodni temu #42080 przez Tadek Kowalski
Replied by Tadek Kowalski on topic akta z Ogrodzieniec
Witam!
Widzę, że chodzi o Chechło!?
Mam to wszystko.
1.Dodatkowo z roku 1810 U mam zdjęcia z AD w Będzinie, natomiast M nie ma ani w Katowicach, ani w Będzinie. ASC zaczęto zapisywać w październiku, więc mogło nie być żadnego M !?
2. Z roku 1818 mam też U - też zdjęcia z Będzina.
3. Jeszcze brakuje jednej pozycji w Katowicach. Musiałbym dokładnie sprawdzać czego. W Będzinie jest księga z tego roku, tylko w środku całkiem coś innego. Okładka prawidłowa, zaś w środku jakieś ASC bodajże z lat 1850!
Pozdrawiam!
Tadek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie