Prośba o prztłumaczenie

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5922 przez Kazimierz Konopka
Replied by Kazimierz Konopka on topic Odp: Prośba o prztłumaczenie
Działo się w Warszawie w Kancelarii Parafii Wszystkich Świętych w piąty/siedemnasty dzień listopada tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego pierwszego roku o godzinie dziesiątej rano. Ogłaszamy, że w obecności świadków: Pankracego Lichmana i Jana Kowalskiego, obydwu dozorców, pełnoletnich, mieszkających w Warszawie, zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między: Janem Stojowskim, kawalerem, żołnierzem w stanie spoczynku [zdymisjonowanym(?)], lat 29, urzędnikiem Przywiślańskiej Kolei Żelaznej, urodzonym we wsi Pradła, Powiatu Olkuskiego Kieleckiej Guberni, synem żyjącego Michała i zmarłej Kamili z domu Bontani, małżonków Stojowskich, mieszkającym w Warszawie przy ulicy Zakroczymskiej pod numerem 1860, w Parafii Panny Marii i Stanisławą Hankiewicz, panną, służącą, lat 27, urodzoną we wsi Koziegłowy, Powiatu Słupieckiego, Guberni Kaliskiej, córką żyjących Franciszka i Nepomuceny z Drobnacewiczów małżonków Hankiewicz, mieszkającą w Warszawie przy ulicy Ciepłej (?) pod numerem 1118A w tutejszej Parafii. Ślub ten poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w Parafiach: Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i w tutejszej, w dniach: 20.10/01.11, 27.10/08.11 i 03.11/15.11 tego roku. Nowożeńcy oświadczyli, że umowy przedślubnej nie zawarli. Religijnego obrzędu małżeństwa dokonał Ksiądz Aleksander Sokolik, wikariusz tutejszej Parafii. Akt ten, po przeczytaniu, przez Nas, Nowożeńca i jednego ze świadków został podpisany. Nowozaślubiona i drugi świadek są niepiśmienni.

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Zalewska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #5923 przez Małgorzata Zalewska
Replied by Małgorzata Zalewska on topic Odp: Prośba o prztłumaczenie
Bardzo, bardzo dziękuję. Serdecznie pozdrawiam.
Ostatnia11 lata 11 miesiąc temu edycja: Małgorzata Zalewska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5924 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: Prośba o prztłumaczenie
WŁAŚCICIELE PADEŁ JORDAN-STOJOWSCY. DOBRZE UDOKUMENTOWANI .
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Zalewska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #5925 przez Małgorzata Zalewska
Replied by Małgorzata Zalewska on topic Odp: Prośba o prztłumaczenie
Szanowny Panie Andrzeju. Jan z aktu ślubu to Jordan Stojowski herbu Trąby. Niestety nie mogę dotrzeć do jakiejkolwiek informacji dot. Wandy Balickiej z domu Stojowskiej, ur. ok 1850r., zmarłej w Radomsku(?) w latach +- 1920-1930 jego siostry, kuzynki? Byli bardzo bliską rodziną, mój dziadek, wnuk Wandy, mówił o Janie - wujek.
Jesli trafił Pan lub ktokolwiek inny na imię i nazwisko Wanda Balicka z domu Stojowska proszę o jakies bliższe dane np imiona rodziców itp.!!!!!! Zwróciłam się do USC w Radomsku o wydanie aktu zgonu ale nie wiem czy cokolwiek z tego wyjdzie. Pozdrawiam M.


Ps
Za radą Pana Sławka przejrzałam metryki urodzenia. Niestety Wandy nie znalazłam :(
Ostatnia11 lata 11 miesiąc temu edycja: Małgorzata Zalewska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6195 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Odp: Prośba o prztłumaczenie
Przeglądając akty zgonu parafii Koziegłówki z lat 1833-1837, natrafiłem przypadkiem na akt zgonu Jana Nepomucena Stojowskiego, dziedzica dóbr Pińczyce i Pradła. Może ta informacja komuś sie przyda. Pozdrawiam.
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Zalewska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6200 przez Małgorzata Zalewska
Replied by Małgorzata Zalewska on topic Odp: Prośba o prztłumaczenie
Bardzo dziękuje za informację. Czy byłby Pan uprzejmy wskazać mi link do bazy metryk parafii Koziegłówki/Koziegłowy.Szczególnie interesuje mnie księga urodzeń lata ok 1848-1855. Będę wdzięczna za pomoc

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie