Wykaz imienny wybieralnych do rady powiatowej powiatu wieluńskiego w roku 1861 - są to posiadacze majątków ziemskich w powiecie częstochowskim (w przededniu powstania styczniowego).
Okręg częstochowski
- Brzeski Ignacy Klepaczka
- Błażejewski Paschalis Przyrów
- Brzeziński Wawrzyniec Krzepice
- Błeszyński Ignacy Huta Stara B
- Cichowicz Antoni Dankowice
- Czarniecki August Rząsawy
- Jan Drake Częstochowa
- Falczyński Antoni ks. Poczesna
- Frąckiewicz Mikołaj Krzepice
- Goldman Dawid Wyczerpy Dolne
- Giegużyński Adam Rędziny
- Grabiański Roman Wrzosowa
- Gampf Antoni Biała Górna
- Jarnuszkiewicz Ignacy Kłobuck
- Kraft Karol Częstochowa
- Keller Henryk Częstochowa
- Kunert Otto Łojki
- Kobyłecki Maksymilian Hutki
- Kołaczkowski Aleksander Kamyk
- Kołaczkowski Tadeusz Kiedrzyn
- Kozłowski Jan Panki
- Kaliński Wojciech Kobyłczyce
- Keller Wiktor Biała Górna
- Kleszczowski Piotr ks. Biała Górna
- Krotkiewski Roman Mirów
- Królikiewicz Bolesław Kuźnica Stara
- Korulski Kazimierz Wyczerpy Szlacheckie
- Kwiatkowski Wawrzyniec Miedźno
- Lippa Fryderyk Częstochowa
- Łękowski Walenty Częstochowa
- Łuszczewski Józef Wancerzów
- Łabęcki Stanisław ks.Wilkowiecko
- Milkowski Apolinary Starokrzepice
- Mazurkiewicz Adam Nowa Wieś
- Majewski Wincenty Krasice
- Nowicki Antoni Częstochowa
- Olszowski Bolesław Kuźnica Nowa
- Poznański Aleksander Częstochowa
- Proszowski Łukasz Konopiska
- Pajchel Jan Kamienica Polska
- Podczaski Stanisław Nowa Wieś
- Pawłowski Feliks Pierzchno
- Rozumski Wojciech ks. Częstochowa
- Rudzki Leopold Stany
- Rubach Daniel Brzeziny
- Skotnicki Władysław Lubojenka
- Slaski Teofil Mokrzesz
- Saint Paul Alfred Rędziny
- Saint Paul Emik Rędziny
- Sawicki Józef Kuźnica Marianowa
- Stojowski Józef Wilkowiecko
- Tatarowicz Józef Pierzchno
- Wyttek Edward Stradom
- Wyttek Czesław Zacisze
- Węgierski Kazimierz Iwanowice
- Wysocki Mateusz ks. Truskolasy
- Wysocki Stanisław Małusy Wielkie
- Wajs Aron Kłobuck
- Wejchert Henryk Błeszno
- Wejchan Jan Siedlec
- Zarankiewicz Marcin Częstochowa
- Zajdman Jakub Częstochowa
- Zygmuntowicz Antoni ks. Przyrów
- Zięba Aleksander ks. Częstochowa
Wykaz imienny wybieralnych do rady powiatowej z powiatu wieluńskiego [cd]
Okręg wieluński
1.Aman Alojzy ks. Czastary
2.Bojanowski Józef Dymki [adnotacja:wybrany na zastępcę na zgromadzeniu 24 IX 1861r.]
3.Bujakowski Antoni ks. Wąsosz
4.Bergeman Wilhelm Krzeczów
5.Bolewski Ignacy ks. Mierzyce
6.Brzóstowski Hipolit hr. Czarnożyły
7.Białecki Michał Skrzypno (wybrany na członka 24 IX 1861 r.)
8.Burchard Henryk Wikłów
9.Baranowski Eugeniusz Ostrówek
10.Bezeziński Leopold Gaszyn A
11.Banasch Hiller Markus Wieruszów
12.Bystrzanowski Adolf Chobanin
13.Bramiński Wincenty ks. Kruszyna
14.Cabański Józef ks. Działoszyn
15.Cudakiewicz Konstanty ks. Żytniów
16.Chylewski Kazimierz Chotów
17.Chełmicki Antoni Kaski
18.Chrzanowski Julian Kaski
19.Cielecki Pelagiusz Świątkowice (wybrany na członka 24 IX 1861 r.)
20.Dobrowolski Łukasz ks. Lututów
21.Domański Edward Żytniów
22.Darewski Kazimierz Wójcin
23.Drzewiecki Michał ks. Kłomnice
24.Elżanowski Józef Popów
25.Grappów Fryderyk Kamionka
26.Górski Józef ks. Osjaków
27.Garycki Andrzej ks. Walichnowy
28.Galiński Stefan ks. Danków
29.Gorzechowski Antoni Kłomnice
30.Gliński Włodzimierz Radostków
31.Gaszyński Walery Zdrowa
32.Hajman Salamon Praszka
33.Juński Augustyn Urbanice
34.Koliński Franciszek Wieluń
35.Kaniewski Marcin ks. Dzietrzniki
36.Karoński Piotr Naramice
37.Kaczkowski Kwiryn Cieciułów B.
38.Kobylański Jan Bieniec
39.Kaczorkiewicz Piotr ks. Czarnożyły
40.Kraszewski Antoni ks. Raczyn
41.Kożarski Henryk Konopnica
42.Kozłowski Wincenty ks. Borowno
43.Kręski Edward Masłowice
44.Krauze Fryderyk Osiek
45.Karśnicki Jan Łyskornia
46.Kempner Edward Lipie
47.Kempner Józef Praszka (wybrany na członka 24 IX 1861 r.)
48.Lesiński Ludwik Borowno
49.Lenartowicz Bogumił Niedzielsko
50.Łubieński Napoleon Starzenice
51.Łaszkiewicz Wawrzyniec ks. Mykanów
52.Makowski Józef ks. Dzietrzkowice
53.Michalski Ignacy Czastary
54.Myszkowski Ignacy Działoszyn
55.Mamelok Majer Praszka }wybrani na zastępców
56.Magnuski Ferdynad Parcice } 24 IX 1861 r.
57.Marliński Micha Nowa Wieś
58.Myszkowski Antoni Galewice B.
59.Miłaczewski Walenty Gaszyn B.
60.Mieszczakowski Władysław Bolesławiec (wybrany na zastępcę 24 IX 1861 r.)
61.Morawski Hipolit Wieruszów
62.Niski Stefan ks. Wieluń
63.Nassalski Franciszek Pątnów
64.Niemojowski Ludwik Radoszowice (wybrany na członka 24 IX 1861 r.)
65.Opoński Leon ks. Wieluń
66.Obrzyński Rafał ks. Biała 1.
67.Ostrowski Marceli Łagiewniki
68.Osiecki Tomasz ks. Ożarów
69.Ostrowski Brutus Dąbrowa
70.Pustowski Alojzy ks. Sokolniki
71.Popławski Józef Biała 2.
72.Paciorkowski Franciszek Mierzyce (wybrany na zastępcę 24 IX 1861 r.)
73.Podczaski Romuald Kruszyna
74.Psarski Wiktor Kraszkowice (wybrany na 24 IX 1861)
75.Psarski Edward Osjaków
76.Potocki Tomasz hr. Praszka (wybrany na członka 24 IX 1861 r.)
77.Ptakowski Kacper ks. Skomlin
78.Pawicki Adolf ks. Łyskornia
79.Puchalski Konstanty ks. Rudlice
80.Paciorkowski Marcin Opojowice
81.Prędki Majer Bolesławiec
82.Pastwiński Andrzej Bolesławiec
83.Rembowski Alfons Bolesławiec
84.Rubach Józef Walichnowy
85.Rubach Aleksander Rychłowice
86.Rzońca Edward ks. Wierzchlas
87.Rydecki Julian Żytniów Rz.
88.Rudnicki Godzimierz Kościelec
89.Siwik Walenty Wieluń
90.Sobolewski Antoni Kopydłów
91.Sobolewski Konstanty ks. Praszka
92.Smiechowski Jan Żytniów
93.Szusterski Albert Żytniów
94.Sperowicz Jerzy ks. Komorniki
95.Szwartz August Biała Rz.
96.Sadowski Tadeusz Wydrzyn
97.Stawski Wojciech Staw
98.Stawski Norbert Gromadzice
99.Skupieński Franciszek ks. Mieleszyn (wybrany na członka 24 IX 1861 r.)
100.Stadnicki Seweryn hr. Skrzynki
101.Samulski Jakub ks. Cieszęcin
102.Sadowski Antoni Wiktorów (wybrany na członka 24 IX 1861 r.)
103.Taczanowski Leon Lututów
104.Trzciński Władysław Lipnik
105.Taczanowski Emanuel Ruda
106.Trepka Tadeusz Mokrsko Szla[checkie] (wybrany na członka 24 IX 1861 r.)
107.Taranowski Klemens ks. Krzyworzeka
108.Wężyk Julian Wieluń
109.Wierzejski Glicery ks. Wieluń
110.Walewski Piotr Parzymiechy (wybrany na zastępce 24 IX 1861 r.)
111.Wasilewski Piotr ks. Parzymiechy
112.Wądołowski Tomasz ks. Mokrski Szla. (wybrany na zastępcę 24 IX 1861 r.)
113.Wajcht Edward Mokrsko Szla.
114.Wyciszkiewicz Walenty ks. Rudniki
115.Węsierski Wincenty Mokrsko Rz[ądowe]
116.Zawadzki Onufry Wąsosz
117.Zwierzycki Józef ks. Wójcin