Rodzina Paulów

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #7686 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Rodzina Paulów
Odnalazłem akt urodzenia Josepha Paula, syna Johanna Paula i Kathariny córki zmarłego Franza Kuelerra z Abtsdorf. Dziecko urodziło się i zostało ochrzczone 20/11/1820 w Opatovie (dom nr 49)

zdjęcie wyślę na e-mail

pozdrawiam
Piotr
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7687 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Rodzina Paulów
Piotrze!

w 1849 roku Józef Paull miał 28 lat, to ułatwi Ci szukanie.

Panie Stanisłąwie!

Narazie wiemy, ze najstarszym odnalezionym jest Jan Paull ten z Opatova w Czechach, może Tobiasz to jego brat, syn? Tego jeszcze nie wiemy.

pozdrawiam

J.T.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7689 przez Stanisław Cieślik
Replied by Stanisław Cieślik on topic Rodzina Paulów
Dziękuję Panom: Jackowi i Piotrowi za bezcenne informacje.
Pozdrawiam
Stanisław.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7751 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Rodzina Paulów
Tobiasz (zdaniem p. Paul z Myszkowa) wywodzi się od Jana i Marianny z d. Hencel. Genealogia jest skomplikowana, bo Tobiasz miał 3 żony.W Kamienicy Polskiej mieszkali bardzo krótko. W 1835 urodził się jego syn Aleksander (1835).
W dokumentach Kamienicy mam Józefa Paula (1806 -1869), który pochodził zapewne (tak jak Jeruszkowie) z miejscowości Hlinne. Jego synowie ( po zonie Elżbiecie) to Jan Beniamin, Franciszek (1841) i Ferdynand (1856 - 1901.Potomstwo Ferdynanda mam udokumentowane. Nie ma wśrod nich Wojciecha, którego poszukuje p. Stanisław. Nie ma tez związków tej linii z parafią Potok (czy Janów). Natomiast wspomniany Jan urodził się w 1834 r. w Pilicy.
Jeszcze jeden fakt: w Kamienicy nie osiadł żaden sukiennik, wyłącznie (tak jak w Hucie Starej) płóciennicy.
Inne linie: Anton Paul żonaty z Elżbieta z Linksów.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7753 przez Stanisław Cieślik
Replied by Stanisław Cieślik on topic Rodzina Paulów
Drogi Panie Andrzeju,
Dzięki genialnej wiedzy i niezwykłej uczynności Pana Piotra Gerascha mam już cały wywód rodziny Paulów i Migalskich. Wiem, teraz że ród "moich" Paulów pochodził z Abtsdorf (dziś Opatov) i dotarł do Huty Starej (Jan i jego syn Józef) oraz prawdopodobnie nie był spokrewniony z rodziną Pani Materny, chyba, że w latach wcześniejszych, powiedzmy w XVIII wieku na terenie dzisiejszych Czech, albo jeszcze wcześniej. Pan Piotr przesłał mi ponadto mnóstwo skanów dokumentów metrykalnych potwierdzających te informacje.
Dziękuję również za Pańskie wyjaśnienia do mojej sprawy.
Pozdrawiam
Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17135 przez Krzysztof Szczepanik
Replied by Krzysztof Szczepanik on topic Rodzina Paulów
Artykuł Myszków: Paulowie, którzy osiedlili się na Pohulance mają swe korzenie w Czechach .Link myszkow.naszemiasto.pl/artykul/myszkow-p...,artgal,t,id,tm.html

Fennixx

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie