medale

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30557 przez awm; awm
Replied by awm; awm on topic medale
Medal Honorowy Orderu św. Anny:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30562 przez Maria Głębocka
Replied by Maria Głębocka on topic medale
Dziękuję za bardzo interesujące i obszerne wiadomości. Chcę dodać, że order/medal byl własnością pulkownika carskiej armii. Na odwrocie ma wkręt do przypięcia (do munduru?).
Przepraszam za niezbyt precyzyjne posługiwanie się terminologią wojskową. ze zrozumiałych względów.
Pozostaje jeszcze nie zidentyfikowany z niebieską wstążką z lat 1908-1910 dedykowany Dymitrowi Archangielskiemu ( 2 BL?- batalion)
Co do trzeciego grawer na odwrocie informuje o odznaczeniu za woltyżerkę w 1912r dla Piotra Jarczewskiego , równiez pułkownika carskiej armii.
Dziękuję za pomoc. M. Głębocka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #30569 przez Wiesław Macoch
Replied by Wiesław Macoch on topic medale
Proszę o widok tego trzeciego i tego z niebieską wstążką też. ;)
Ostatnia6 lata 8 miesiąc temu edycja: Wiesław Macoch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30572 przez Maria Głębocka
Replied by Maria Głębocka on topic medale
Sprobuję jeszcze raz , choć

Załącznik 20170717_1419171_2017-08-11.jpg nie został znaleziony

mam trochę z tym problemow.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30575 przez awm; awm
Replied by awm; awm on topic medale
Przytoczę tu powtórnie fragment z "mojej" ostatniej (dwuczęściowej) wypowiedzi, w której co nie jest w kwadratowych nawiasach, to stanowi cytaty ze stron www, których linki również tam załączyłem:

Zasada noszenia znaków klas Orderu św. Anny – z lewa na prawo od klasy 1 do 4:



Więc, rozumiem, Order św. Anny 4 klasy noszony był NA BIAŁEJ BRONI. Stąd i jego maleńki rozmiar - miał być honorową ozdobą, a nie zawadą
Biała broń była była u oficerów armii carskiej obowiązkową nieodłaczną częścią "MUNDURU" i mocowana była do pasa, więc piersi nawet nie sięgała.

Sądzę, że ten obraz ilustruje przypadek Orderu św. Anny 4 klasy, mocowanego do korda:
medalirus.ru/upload/awards/sa4oa.jpg medalirus.ru/upload/awards/sa4or.jpg

I to chyba jednoznacznie definiuje, umiejscowienie orderu Św. Anny 4 klasy u oficerów i innych osób "przy broni". Zastanawiałem się, gdzie nosiły Order klasy 4 osoby, które broni przy sobie nie miały. I tu pozostaje na te przypadki chyba pierś, z tym, że - jak mi się wydaje (nie znalazłem na razie tekstu, który by to ścisle i jednoznacznie precyzował) - ordery noszone na piersi miały przywieszki, a nie nagwintowane trzpienie ("śruby"). Jeśli dobrze rozumiem, zgodnie ze Statutem nie zawsze i nie wszystkim kawalerom 4 klasy przysługiwała wstążka - zaznaczyłem w poprzedniej wypowiedzi, że wiele szczegółów wynikajacych ze statutu i późniejszych jego przepisów opu ściłem. Ogólnie, Order św. Anny otrzymywali i cywile, i wojskowi, ci ostatni zaś otrzymywali go i za zasługi bojowe, i nie tylko. Za zasługi bojowe do Orderu klas 1-3 dodawane były skrzyżowane dwa miecze, a dla klasy 4 przywilej noszenia dodatkowo na rekojeści broni (i nie tylko, jak sądzić można na podstawie obrazu powyżej) napisu "Za odwagę (За храбрость)".

Pani przekonanie, że Order św. Anny 4 klasy, który Pani - zwaracam się tu do p. Głębockiej - załączyła na fotografii, ten "z gwintem", mógł być noszony na piersi przez oficera wojsk, uważam za błędne.
To jednak tylko mój pogląd, nie twierdzenie.






upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/t...Order_of_St_Anna.png

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30576 przez awm; awm
Replied by awm; awm on topic medale
W edytorze jest funkcja PODGLĄD. Jesli czegoś nie widać tak, jak się chce, żeby było, przy podglądzie, to po wprowadzeniu nic się nie zmieni - tez nie będzie widać.
Tyle zdążyłem sam zauważyć metoda "macania".

A zadam pytanie: czy istnieje "instrukcja użytkowania" edytora, opis tych wszystkich funkcji, do czego służą? Pytam bo sam słabnę, kiedy "muszę" z niego skorzystać.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie