Pytanie do osób znających historię regionu

Więcej
13 lata 7 miesiąc temu #2488 przez Piotr Kozera
Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.Pozostaje mi teraz ustalenie od kogo osada wzięła nazwę.Już raz mi się to udało z miejscowością w dawnym starostwie parczewskim.Znalazłem wtedy dokument z kancelarii królewskiej z 1627 roku z nadaniem dla Wojciecha Kozera i jego synów młyna.Od niego osada młyńska wzięła nazwę, która została zmieniona dopiero w XX wieku.Mam nadzieję, że tym razem także znajdę jakąś ciekawą historię.
Pani Tereso na mapie Prus Południowych,którą ściągnąłem za radą jednego z uczestników forum na południe od Hutek znajduje się miejscowość Badory,a Badora to nazwisko Pani przodków.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 7 miesiąc temu #2489 przez Teresa Z.
Tak właśnie wcześniej zauważyłam. Z tym, że gorzej nam wychodzi w terenie. Spotykam różne sądy odnośnie lokalizacji przysiółka Badory. Więc ostatecznie nie wiem, gdzie to jest. W pobliżu obecnie jest osada kilku (kilkunastu)domów między Łyścem a Klepaczką potocznie nazywana Baory... Czyżby to było tam?

O Kozerach nic więcej nie wiem. Jeśli na coś trafię, na pewno powiadomię.

Pozdrawiam, Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 7 miesiąc temu - 13 lata 7 miesiąc temu #2490 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odpowiedź: Pytanie do osób znających historię regionu
Badory są zaznaczone na mapie podanej przez Kolegę Błażeja w drugim jego poście (z ftp://mapy.ziomal.org ....). Dziś są tam dwa skupiska domów (piszę o tym, co widzę na zdjęciach sat. - od ul. Dębowej na południe) - myślę że można by popytać "tambylców". Podana przez Panią lokalizacja chyba jest zbyt odległa, tym bardziej biorąc pod uwagę w/w mapę.

Michał
Ostatnia13 lata 7 miesiąc temu edycja: Michał Jakubowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2508 przez Tomasz Kukuła
podłączam się do podziękowań za świetne mapy.

Piotrze - długi czas chciałem dotrzeć do kopii mapy Gillego, dzięki Tobie dowiedziałem się że w czasie gdy powstała, niedaleko Nierady istniał już przysiółek Kukully na innej mapie nazwany Kukuły (ale nie wiem kiedy powstała ta inna mapa).

Błażeju - czy dysponujesz fragmentem map które zaprezentowałeś ale obejmującym teren na płn od Częstochowy oraz na wschód od Konopisk? Chciałbym zlokalizować dokładniej ten przysiółek Kukuły/Kukully (może ktoś z Was coś wie ??)a na pln od Częstochowy - zaraz nad Kiedrzynem szukam miejscowości Hilsbach, na mapie Gillego jej nie ma choć już wtedy podobno istniała.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2511 przez Błażej Pawlica
Replied by Błażej Pawlica on topic Odpowiedź: Pytanie do osób znających historię regionu

zaraz nad Kiedrzynem szukam miejscowości Hilsbach, na mapie Gillego jej nie ma choć już wtedy podobno istniała

Hilsbach (bądź Hillbach) to... Czarny Las :)

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
13 lata 6 miesiąc temu #2513 przez Piotr Gerasch
Myślę, że o tym Tomek doskonale wie, tym bardziej, że stamtąd wywodzą się jego przodkowie. Sęk w tym, że u Gillego rzeczywiście nie ma kolonii czarnoleskiej, jest tylko... czarny las ;)

Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie