Biedrzyccy Lipie parafia Danków obecnie Parzymiech

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #4133 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: Biedrzyccy Lipie parafia Danków obecnie Parzymiech
PS
Sąd Grodzki w Radomsku .
Nie wiem, która to linia Rawiczów. Jedna linia w pow.brzezińskim (najdłużej w Bronowicach), druga w Strzałkowie, Gidlach i Wierzbicy.
The following user(s) said Thank You: Ryszard Jankielewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #4135 przez Ryszard Jankielewicz
Replied by Ryszard Jankielewicz on topic Odp: Biedrzyccy Lipie parafia Danków obecnie Parzymiech
"Moi Biedrzyccy" to najprawdopodobniej linia od Baltazara Stefana Biedrzyckiego ur. 5 II 1767 roku w Bronowicach ob.Rawski i Apolonii z/d Snarskiej. Mieli oni 2-ch synów Tomasza Antoniego i Rafała ur. 28 X 1814 r. w Bronowicach późniejszego dzierżawcę dóbr Cieśle.
I to właśnie linia Rafała i jego żony Antoniny z/d Kruszewskiej jest najprawdopodobniej moją linią.
Z małżeństwa tego było 5-ro dzieci w tym Władysław Antoni, najprawdopodobniej pradziadek mojej żony.

Nie mamy żadnej informacji jak się znalazł w Lipiu gdzie urodziła się jego córka Zofia- babcie mojej żony, a że z ew. opowieści rodzinnych wynika, że Władysław zmarł w Lipiu lub okolicy-dlatego poszukujemy na tym terenie wszelkich informacji.

Będziemy poszukiwać przedewszystkim w AACz aktu zgonu w którym powinny być imiona Rodziców Władysława to da nam 100 % pewność.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Ryszard Jankielewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #4212 przez Ryszard Jankielewicz
Replied by Ryszard Jankielewicz on topic Odp: Biedrzyccy Lipie parafia Danków obecnie Parzymiech
APCz - parafia Parzymiechy Przeszukane przeszukane - nic nie znalazłem.
Za następnym pobytem przeszukam parafie pobliskie czyli Danków i Zajączki.

Gdyby ktoś z Państwa przeglądał te parafie to proszę o zwrócenie uwagi w Aktach urodzenia z lat 1890-1910 i aktach zgonu 1900-1910 na nazwisko Biedrzycki.

Ryszard Jankielewicz
Ostatnia12 lata 6 miesiąc temu edycja: Ryszard Jankielewicz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #6688 przez Marcin Gajewski
Replied by Marcin Gajewski on topic Biedrzyccy Lipie parafia Danków obecnie Parzymiech
Witam

Mojej Babci - Babcia nazywała się Stanisława Biedrzycka po rodzicach Władysława i Elżbiety z/d Sobolewska

posiadamy tłumaczenie aktu z jezyka rosyjskiego w ktorym jest napisane ze Stanisława pochodzi ze wsi cissowa i zostala ochrzczona w Parafi Parzymiechy

Data urodzin Stanislawy to 9/21 sierpnia 1885 zmarła wieku 95 lat
wyszła za mąż za Izydora Janowca pochowani sa na cmetarzu radogoszcz w łodzi
posiadamy rowniez zdjecie Stanisławy
Ostatnia11 lata 6 miesiąc temu edycja: Marcin Gajewski od. Powód: pomylenie imion
The following user(s) said Thank You: Ryszard Jankielewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6689 przez Ryszard Jankielewicz
Replied by Ryszard Jankielewicz on topic Biedrzyccy Lipie parafia Danków obecnie Parzymiech
Witam serdecznie i dziękuję za tę informację.
Byłbym wdzięczny za przesłanie oryginału i tłumaczenia aktu ( urodzenia czy ślubu,czy zgonu?) a także będę wdzięczny za zdjęcie.

szczegółowe kontakty do mnie wysłałem w meilu

są dwie sprawy do wyjaśnienia:

1. na forum pisze Pan: Mojej Babci - Babcia nazywała się Stanisława Biedrzycka po rodzicach Stanisława i Elżbiety z/d Sobolewska
a w meilu do mnie : Mojej Babci - Babcia to Elzbieta Biedrzycka z rodziców Stanisława i Elżbiety z/d sobolewska

2. rodzice babci mojej żony ZOFII ( Urodzenie Zofia Biedrzycka 3 x 1897 r. we wsi Lipie Par.Parzymiechy) to Władysław Biedrzycki i Elżbieta z/d Sobolewska

ale dawne akty metrykalne posiadają dużo błędów. Jeśli to jest np akt zgonu to osoba podająca dane mogła nie znać imienia ojca ( Stanisław/Władysław) albo mógł mieć dwa imiona. Tylko dokładna analiza oryginału aktu może coś wyjaśnić, a może Pan ma jeszcze jakieś inne informacje - będę wdzięczny za kontakt.

jeśli ma Pan tel. stacjonarny to mogę zadzwonić ze SKYPE ( za darmo) i może coś ustalimy. Bo jeśli prababcie były siostrami to z moją żoną jesteście kuzynostwem :)

muszę dodać, że dzięki poszukiwaniom genealogicznym - odnalazłem kilku żyjących kuzynów i kuzynki.

Czy ma Pan np. swoje drzewo np na My Heritage - możemy się wymienić dostępami i też mopże się coś jeszcze wyjaśni.

Ryszard Jankielewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #6690 przez Marcin Gajewski
Replied by Marcin Gajewski on topic Biedrzyccy Lipie parafia Danków obecnie Parzymiech
Przepraszam ale poprostu sie pomylilem taraz jest poprawnie.

scan zdjec i scan tlumacznie postaram sie zrobic jak najszybciej i wylsac .

Oczywiscie ojciec ma Na imie Władysław poprostu sie pomylilem bo tak naprawdę nie moge do tej pory uwierzyć ze to się dzieje. a moje zainteresowanie wynikło wizyty na grobie Stanislawy i późniejszej rozmowy z mama i babcia które opowiadały mi o Stanisławie i o tym ze prawdopodobnie jest herb i ze kiedyś rodzice Stanislawy mieli Dworek/hrabstwo
Ostatnia11 lata 6 miesiąc temu edycja: Marcin Gajewski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie