szukam przodków i danych na temat Piotra Będkowskiego

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21706 przez Sławomir Binczak
Replied by Sławomir Binczak on topic szukam przodków i danych na temat Piotra Będkowskiego
Jak poprzednio wysłałem mailem tabelkę. Coś około 360 wierszy.

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21708 przez Witold Strąk
Przy okazji poszukiwań Będkowskich do mojej genealogii, odnotowałem także Piotra, co widać na załączniku – występuje jako syn Jędrzeja. Z kolei Jędrzej – jako Andrzej – występuje w mojej genealogii ( wist.futurehost.pl/wist )
pod linkiem wist.futurehost.pl/wist/individual.php?pid=I01210&ged=wist
a jego żona Agnieszka Będkowska pod linkiem: wist.futurehost.pl/wist/individual.php?pid=I00710&ged=wist

Załącznik Będkowski-Jędrzej_Będkowska-Agnieszka_01.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21711 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic szukam przodków i danych na temat Piotra Będkowskiego
Witam,

indeksuję Mrzygłód (jestem w latach 1729-1819) i tutaj mam chrzest bliźniąt Marianny i Piotra Bętkowskich z dnia 1800-06-30. Wówczas zamieszkiwali we wsi Będusz. Skan w załączeniu.

Nie wiem czy to właściwy t.rop, ale dzielę się informacją. Życzę owocnych poszukiwań.

Pozdrawiam,
Ireneusz
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21746 przez Łukasz Bednarski
Replied by Łukasz Bednarski on topic szukam przodków i danych na temat Piotra Będkowskiego
Panie Witoldzie,

moimi przodkami również są Stanisław i Marianna Bętkowscy. Nie umiem znaleźć aktu urodzenia Stanisława, jednak najprawdopodobniej jego rodzicami są Piotr i Katarzyna.

Matką chrzestną syna Stanisława, Grzegorza, była Jadwiga Bętkowszczanka - córka właśnie Piotra i Katarzyny, domniemywam, że to siostra Stanisława.

Od Piotra i Katarzyny już bezproblemowo można cofnąć się aż do protoplasty Bętkowskich w Koziegłówkach czyli Jakuba i Jadwigi.

Jeśli znajdzie Pan potwierdzenie/zaprzeczenie mojej hipotezy, proszę mi dać znać :)

Pozdrawiam,
The following user(s) said Thank You: Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #21753 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic szukam przodków i danych na temat Piotra Będkowskiego
Witam,

Piotr i Barbara z Głuszków mieli jeszcze jedną córkę, urodzoną w 1833 roku Agatę, późniejszą żonę Jana Zimońskiego. W moim drzewie z dwóch stron występuje i Józef Będkowski s. Piotra i Barbary (i jego syn Jan Będkowski) i Agata Zimońska zd. Będkowska c. Piotra i Barbary (i jej syn Jan Zimoński)

według danych które znalazłem, Agniesza Bętkowska żona Andrzeja, była córką Walenetgo Slisarz i Ewy, urodzoną w 1761r. Czy ktoś to może potwierdzić?

Proszę o informację jak dotrzeć do protoplasty Będkowskich - JAKUBA i skąd on przewędrował?
Dziękuję

Mariusz
Ostatnia8 lata 5 miesiąc temu edycja: Mariusz Kaczmarek od. Powód: pomyłka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21754 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic szukam przodków i danych na temat Piotra Będkowskiego
Coś mam.

Jeśli rzeczywiście Andrzej (Jędrzej) Będkowski jest synem Stanisława a ten s. Piotra i Katarzyny (tego nie udało mi się potwierdzić), to dalej poprzez Krzysztofa dojdę do Jakuba.

Czy mógłby mi to ktoś potwierdzić.

Czy Jakub jest spokrewniony z tymi Będkowskimi ze Mstowa.

Dziękuję

Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie