Środula

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24114 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Niestety nie mam takiej wiedzy. Pytałam brata. Są wspomnienia ze dziadek uczył się na piekarza, twierdząc, że był sierotą i tu nie wiem czy dobrze jeszcze nam się Czeladź kojarzy. Może to ten okres po śmierci matki?
Pozdrawiam

ruta55

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #24125 przez Jolanta Sikora
Replied by Jolanta Sikora on topic Środula
Pani Magdo, Jest trochę chaosu w tych poszukiwaniach. Proszę pisać bardziej konkretnie, kiedy Pani kogoś szuka. Z pewnością będzie to pomocne dla osób wspierających Pani poszukiwania. Np. cyt." 3 razy pra babcia ur. się w Sławkowie około +- roku 1798 ". O kogo tutaj chodzi ?. Akurat przy Sławkowie mogę Pani pomóc . Proszę też zreasumować swoje już posiadane dane, byśmy mogli zobaczyć co dalej w poszukiwaniach.
W swoich poszukiwaniach, proszę jeszcze uwzględnić USC w Czeladzi. Może tu coś Pani znajdzie.

Jolanta
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Jolanta Sikora od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24126 przez Jolanta Sikora
Replied by Jolanta Sikora on topic Środula
Czy Agnieszka Musialik zmieniła "po drodze" nazwisko ?.
W akcie ślubu nr 149 z 1890 roku par. Będzin, napisane jest:
Agnieszka Michalik l.27 córka Łukasza i Mariany Lis, ur. i zam. w Dąbrowie.

Jolanta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24129 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Pani Jolanto są dwie sprawy :
1. Poszukuję aktu zgonu Jakóba Puty ur w Birkowie (obecnie Biórków Wielki)syna Jakuba i Katarzyny Stefanczyk :
- I żona Helena? zm. w 1887 r w Biórkowie cyt. z aktu slubu z 1890 z Agnieszką Musialik ,,wdowcem po Helenie zmarłej 3 lata temu w Biórkowie''
-II żona Agnieszka Musialik( ur w 1858) z aktu ślubu jako pannamieszkała w Dąbrowie, Jakób na Warpiu
- Ślub Jakuba i Agnieszki odbył się w 1890 w Będzonie
- Agnieszka zmarła w 1915 r we Wsi Zagórze - akt pochodzi ze Środuli cyt. z aktu zgonu .,,pozostawiwszy owdowiałego męża''
- Agnieszka biorąc ślub była panną (myślę, ze jest błąd w akcie ślubu, gdyż dzieci mają matkę Agnieszkę Musialik)
I to wszystkie dane. za chwilę napiszę c.d. Pozdrawiam

ruta55

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #24131 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Odnośnie Sławkowa!
Poszukuję aktu zgonu Ewy Musialik z domu Frydrych, aktu ślubu Jana Musialika i Ewy Musialik z domu Frydrych oraz aktu zgonu i urodzenia Jana Musialika
Dane:
- posiadam akt zgonu Ewy Musialik z domu Frydrych cyt.,, ...zmarłej 19 XII 1870 roku w Kolonii Reden po 72 latach, wdowy, ur. w Sławkowie, córka nieznanych rodziców mieszkająca w Kolonii Reden. Po stwierdzeniu faktu zgonu Ewy Musialik z domu Frydrych....''
- z aktu ślubu ich syna Łukasza Musialika i Maryanny Lis (1858)( rodziców Agnieszki Puta z domu Musialik) ,,cyt. ....Łukasza Musialika syna Jana zmarłego w Niemcach i Ewy Frydrych w Dabrowie zamieszkałej, wdowy - w Niemcach parafii Gołuny (myślę Gołonóg) urodzonym , w Dąbrowie zamieszkałym.''
- z aktu slubu Wincentego Musialika (2 syna)cyt. ,,....Wincentem Musialikiem młodzianem katolikiem lat 24 mającym górnikiem w Kolonii Dąbrowa zamieszkałym w Gołonogu urodzonym synem Jana Musialika i Ewy z Frydrychów małżonków w Kolonii Dąbrowa zamieszkałych''
To już wszystko. Pozdrawiam Magdalena Rutkowska

ruta55
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Magdalena Rutkowska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #24149 przez Caroline Brymora
Replied by Caroline Brymora on topic Środula
Fryderyk family were also in Biala and Czarny Las.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Caroline Brymora od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie