Środula

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24227 przez Jolanta Sikora
Replied by Jolanta Sikora on topic Środula
Pani Magdo,
Niestety, w Sławkowie nie znalazłam aktów dot.Ewy Frydrych ani Jana Musialika.
Pozdrawiam

Jolanta
The following user(s) said Thank You: Magdalena Rutkowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #24231 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Pani Jolanto serdecznie dziękuję za poświęcony czas. Nie mam pomysłu gdzie ich szukać. Odnośnie Jakuba Puty to nie ma jego aktu zgonu w USC Dąbrowa, Będzin i Sosnowiec. Wysłałam email do AP w Krakowie, może chociaż akt urodzenia znajdą. Myślę że na Ślasku żyją jeszcze potomkowie dzieci Putów, Musialików czy Lisów - próba kontaktu na FB pozostała bez echa.
Na aktach ślubu dzieci Ewa i Jana są takie wiadomości:
cyt z aktu ślubu Łukasza jej syna ,,...małżeństwo między Łukaszem Musialikiem, katolikiem, kawalerem lat 27, synem Jana zmarłego w Niemcach i Ewy z Frydrychów Musialikowej w Dąbrowie zamieszkałej, wdowy wyrobnicy – w Niemcach parafii Gołuny (Gołonóg) urodzonym, w Dąbrowie zamieszkałym żołnierzem nieograniczenie urlopowanym a Maryanną Lisówną katoliczką , panną , lat 29 liczącą – córką Stanisława Lisa stróża górniczego w Dąbrowie zamieszkałego i Maryannny z Banasiów w Dąbrowie zmarłej, tamże urodzoną przy ojcu zamieszkałą,
kolejny cytat z aktu ślubu Wincentego cyt...małżeństwo między Wincentem Musialikiem wdowcem katolikiem, górnikiem, w Kolonii Reden zamieszkałym, liczącym lat 30, urodzonem w Zagórzu z Jana Musialika zmarłego i Ewy z Frydrychowej Musialikowej wdowy w Kolonii Reden zamieszkałej, tamże zamieszkałem - a panną Maryanną Mańkową lat 20 mającą, urodzonej we wsi Dąbrowie z Marcina Mańki i Barbary z Rychterów
Nie wiem gdzie ta miejscowość Niemce?Może jakieś wiadomości by były w akcie zgonu Jana dotyczące żony Ewy?
Dobrej nocy. Pozdrawiam

ruta55
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Magdalena Rutkowska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24233 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Replied by Urszula Rosolińska-Ratman on topic Środula
Pani Magdo,
Poniższy tekst z Wikipedii. Chyba tego miejsca Pani szuka.
"Ostrowy Górnicze (dawniej: Niemce) to wschodnia, nieduża dzielnica Sosnowca. W latach 1967–1975 dzielnica Kazimierza Górniczego.
Graniczy z innymi dzielnicami Sosnowca – od północnego zachodu z Kazimierzem Górniczym, od południa z Maczkami, a od zachodu z Porąbką. Północna granica dzielnicy to granica z Dąbrową Górniczą, wyznaczona częściowo przepływającą tutaj rzeką Bobrek, natomiast od wschodu Ostrowy Górnicze graniczą ze Sławkowem.
Na wschodnich obrzeżach znajduje się wspólne w tym miejscu, prowadzące do Maczek (dawniej: Granica) torowisko historycznych szlaków Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i Kolei Iwangorodzko-Dąbrowskiej, nieposiadające tutaj stacji i rzadko już używane na tym odcinku."

Pozdrawiam Urszula Ratman
The following user(s) said Thank You: Magdalena Rutkowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24237 przez Jolanta Sikora
Replied by Jolanta Sikora on topic Środula
Nie chcę Pani zamieszać w informacjach, ale:
Czy w akcie zgonu Ewy Musialik z domu Frydrych zmarłej 19 XII 1870, jest napisane, że urodzona w Sławkowie, czy w parafii Sławkowskiej? . Bo być może jest urodzona np. w parafii Bolesław.
To dość blisko Sławkowa i niekiedy zapis brzmiał z parafii sławkowskiej, a ur. w parafii Bolesław.

Jolanta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #24243 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Podaję dokładne tłumaczenie.
Akt 275 /1870 zgonu Ewy Musialik z domu Frydrych Kolonia Reden
Wydarzyło się w mieście Będzinie 9(21) grudnia 1870 roku o 12 godzinie w południe. Pojawili się Szczepan Hytry lat 30 i Józef Duda lat 30 pracownicy mieszkający w Hucie Bankowej I objawili nam że 7 (19) grudnia tego roku zmarła o godzinie 11 w nocy w Kolonii Reden po 72 latach zmarła Ewwa Musialik wdowa urodzona w Sławkowie, córka nieznanych rodziców mieszkająca w Kolonii Reden.. Po stwierdzeniu faktu zgonu Ewy Musialik z domu Frydrych przeze mnie podpisano Ks. Czerniański Ludwik

Pozdrawiam

ruta55
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: Magdalena Rutkowska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24244 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Pani Urszulo! Więc gdzie szukać aktu; w AA Sosnowcu jak otworzą?

ruta55

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie