Kowal Jan Lipiński

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #34141 przez alicja szeferowicz-zaremba
Replied by alicja szeferowicz-zaremba on topic Kowal Jan Lipiński
Moi przodkowie w prostej linii od ok. 1800 roku byli kowalami.Najstarszy/ którego odszukałam/ Wawrzyniec Szefer-Szeferowicz urodzony ok. 1780 roku .Jego wszyscy synowie byli kowalami.W prostej linii moja rodzina ze strony ojca -to kowale.Przypuszczam,że ojciec, a może i dziadek Wawrzyńca też byli kowalami. Niestety ciągłość zakończyła się na moim ojcu Czesławie Szeferowicz, który zmarł w 1998 roku.Tak więc tradycja sięga wiele pokoleń..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36654 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Kowal Jan Lipiński
Moja wiedza o Rupprechtach z Częstochowy: 

Ferdynand Rupprecht  , 1.żona Justyna Marcinkowska  2 żona Adelajda Hoffman , z tego małżeństwa syn : Stanisław Antoni  (ur. 1866 w Częstochowie, właściciel posesji przy ul. Krakowskiej  3 i 4,  żonaty z Walerią z Sobierajów (zm. 1907)  . Ich potomstwo" Hipolit (ur. 1891), Józef Kazimierz (ur.1893) farmaceuta, Stanisław (ur.1895), Leokadia ur.1901) .

Nie wiem jeszcze z jakich stron przybył do Częstochowy Ferdynand.  

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36655 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Kowal Jan Lipiński
cd    Na cmentarz Kule jest nagrobek (okazały obelisk)  Walerii z Sobierajów  a nie ma grobu jej męża. Jest za to nagrobek aptekarza Józefa Kazimierza i jego zony Stanisławy ze Skalskich. W księdze meldunkowej jest admotacja, ze  wdowcowi Stanisławowi Ruppertowi  ( i jego córce Leokadii) wydano 2 lipca 1939  metryki, co mogłoby oznaczać, ze wyjechał z Częstochowy.  .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #37682 przez Danuta Dąbrowska
Replied by Danuta Dąbrowska on topic Kowal Jan Lipiński
Czy o WŁADYSŁAW IE Trejtowiczu są jakieś dodatkowe informacje? Z góry dziękuję!

Franula

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie