Problem z odnalezieniem prodkow w Zrebicach

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #27648 przez Tom Miller
Replied by Tom Miller on topic Problem z odnalezieniem prodkow w Zrebicach

Arkadiusz Pluta napisał: Myślę, że jednak kluczem do rozwiązania zagadki jest Julianna Zembik (Zębik). Bowiem Aleksemu Zembikowi urodziła się córka Julianna w 1805 r w Zrębicach z jego trzeciej żony Tekli Dzie(r)żanki-wdowy, z którą wziął ślub w 1802 r. Potem ślad w Zrębicach się po niej urywa. Myślę, że data ślubu 1828 pasowałaby do daty urodzin Julianny ze Zrębic - miałaby w dzień ślubu 22-23 lata. Z Teklą miał jeszcze córkę Petronelę w 1803 r, która zmarła w 1804 r. Aleksy mógł też mieć inne dzieci z Teklą (np. Aleksego i Szymona), bowiem żył do 1814 roku. Od 1805 roku do 1812 brakuje metryk chrztu ze Zrębic - więc wszystko jest możliwe! Nic nie znalazłem także o żonie Tekli, co się z nią stało po śmierci męża? Więc teoretycznie mogła zamieszkać przy dzieciach w nowej lokalizacji i wziąć przykładowo drugi ślub. Istnieje też możliwość , że były to dzieci z pierwszego małżeństwa Tekli albo dzieci nieślubne Aleksego, itp.

Wymieniony wcześniej Szymon Zębik i Marcjanna Stala, którym urodziły się bliźniczki w 1805 r - tutaj nastąpiła pomyłka. W rzeczywistości był to Szymon Stala i Marcjanna Zębik i mieli jeszcze sporo więcej dzieci.

Co ciekawe Aleksy Zębik nie zaznał dużo szczęścia w życiu ze swoimi poprzednimi żonami.

Z pierwszą żoną Łucją Pala (ur. 1761 - notabene panieńskie nazwisko mojej mamy) wziął ślub w 1780 r w Zrębicach. Miał z nią pięcioro dzieci ( Katarzyna 1789-1790, Petronella albo Piotryna 1788-1788, Antoni 1786-1794, Jakub Dominik 1784-1784, Wojciech 1782-1784) i wszystkie dzieci szybko zmarły. Łucja Pala zmarła w 1790 r. i w tym samym roku Aleksy Zembik wziął drugi ślub z córka młynarza Salomeą Roman (ur. 1771 ) ze młyna Pstrążnik w Złotym Potoku. Z nią miał dwoje dzieci, które zmarły (Wincenty Fabian 1797-1797, Klara 1794-1797) wraz z matką w tym samym roku 1797.


Witam,
bardzo dziekuje panu za odpowiedz.
Julianna Zembik wyszla za maz za Karola Nabialke z Turowa.
Niestety nie udalo mi sie uzyskac zadnych informacji odnosnie Tekli Zembik.
Ciekawiloby mnie kim byli Szymon i Aleksander Zembik.

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie