Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19436 przez Marcelo Boroske
Replied by Marcelo Boroske on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
Dziękuję bardzo za pomoc, Michał!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19437 przez Marcelo Boroske
Replied by Marcelo Boroske on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
Dziękuję bardzo za pomoc, Jacek!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19438 przez Marcelo Boroske
Replied by Marcelo Boroske on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
Fakt, że mnie myli jest to, że moi przodkowie mieli nazwisko polskiego pochodzenia, ale kiedy przybył do Brazylii tylko mówił języka niemieckiego i były Luterańskiej religii.
Zapisy urodzeń wynika także, że mieszkali w starym Wołyniu w roku 1926.
Nie mogę tego zrozumieć. Kawałki nie pasują.
Czy ktoś może mi pomóc rozwikłać tę tajemnicę rodziny?
Więcej polskie rodziny przeszły takiej samej sytuacji jak moja?

Jest to książka dla kościoła rekord narodzin mojego pradziadka Adolfa (drugi album, z numerem 1066):
http: //agadd.home. .net.pl / metrykalia / 439 / ref% 2014 / pages / PL_1_439_14_0134.htm

Moja prababka Christine Rejestracja urodzenia (czwarty album, z numerem 2160):
agadd.home.net.pl/metrykalia/439/sygn.% 2013 / pages / PL_1_439_13_0270.htm

Małżeństwo Rejestracja Philipp Seifried i Anna Elisabeth (rodzice) na 21/02/1988 Christine. (Panna młoda wdowa David Tews):
agadd.home.net.pl/metrykalia/439/sygn.%2...PL_1_439_43_0181.htm
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19439 przez Marcelo Boroske
Replied by Marcelo Boroske on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
Kolejną zagadką dla mnie bez wyjaśnienia jest paszport Łotwy mojego pradziadka. Oni nie byli obywatelami tego kraju...
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19440 przez Marcelo Boroske
Replied by Marcelo Boroske on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
W środku moich badań odkryłem, że moi przodkowie (m.in. niemieckie rodziny) znają się dobrze w tym regionie w przeszłości jako Volinia (obecnie podzielona między terytorium Polski i Ukrainy). Mój pradziadek ożenił niemiecki Adolf Borowsky Kościół protestancki w mieście "Luck" (Roschischtsche) (terytorium teraz ukraiński) w 1907 roku Z tego związku urodził się 25 października 1908 mój dziadek Daniel w mieście "Stallupönen" (obecnie "Nesterov" część terytorium Federacji Rosyjskiej) urodził.
Mój dziadek i pradziadek wpłynął do portu w Bremie i przybył do portu Santos w Brazylii w 1926 roku, statek o nazwie "Madryt".
O ile mi wiadomo, nikt z moich przodków mówił innym językiem, jedno słowo, chyba Niemca. Mam dziesiątki dokumentów urzędowych z rządu Brazylii, co oznacza blisko Archiwa Państwowe i urzędów stanu cywilnego, że jego narodowość była "niemiecki", patrz rzeczywiście.
Znalazłem artykuł na stronie kościoła, że ​​moja rodzina zawsze była częścią (Ewangelickiego Kościoła Luterańskiego spowiedzi w Brazylii - znany jako Martin Luther Kościoła, pochodzenia niemieckiego) napisał, gdzie przenieść niektóre fakty historyczne, które motywowane wiele rodzin do Niemiec Punkt do Europy Wschodniej.
www.mluther.org.br/imigracao/escapando%20der%%20paraiso 20vermelho.htm
,
Oto fragment:
"(...) W 1763 roku caryca Katarzyna II., Pochodzenia niemieckiego, próbował ulg podatkowych, aby wypełnić Niemców i zdobyć rozwój ogromnego imperium. Później Car przyciąga także osadników, ale nie mają one te same zalety, ale kraj wciąż atrakcyjny, ponieważ szerokość opuszczone ziemie. Neumann rodziny, który żył w Prusach, postanowił pójść w ślady wielu, którzy wyemigrowali na Wołyń w cara, w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Gdy komuniści przejęli kraj, sen zamienił się w koszmar. Z wielkim trudem udało się Harbin w Chinach, gdzie osiedlili się jako uchodźcy, później uciec emigracji do Brazylii. "

Jakieś ciekawe przejście w cytowanym artykule, który sprawia, że ​​lepiej zrozumieć powód wyjazdu obywateli niemieckich w obszarze Wołynia:

"(...) Pierwsza wojna światowa rozpoczęła się w roku 1914. Chociaż 300000 Niemiecki służył w armii rosyjskiej, ogólnie nie było propagandy anty-niemieckiego w kraju, nie wolno było mówić języka niemieckiego w miejscach publicznych. Dyskryminacja osiągnęła taki poziom, że w lipcu 1915, deportacje przeciwko Niemcom na Wołyniu przyszedł. Uzbrojeni przyjechała policja i zmusiła ich do opuszczenia kraju i pójść na wschód, między Wołgą i na Syberii. (...) To był czas zbiorów, ale nie wolno było zbierać, wszystko musiało być opuszczony, jak to było. [Członkowie rodziny w pozycji Pytanie] dwa konie doczekać do samochodu, na przywiązany i ładowane z żywnością i odzieżą markizy. Z ich małych dzieci zostawić, wyjść z domu ze wszystkimi udogodnieniami, roślin, zwierząt i innych mebli.
Bez ziemi i domu, samochód wykonany jego domu. Przenieś utwór, przez pewien czas pracy na farmach w zamian za pieniądze lub jedzenie, a potem podróżować dalej zatrzymał. Spędził wiele trudności, by przeżyć. Zimno, głód i epidemie dziesiątkowały tysiące Niemców w czasie tej deportacji ".

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19441 przez J K R
Replied by J K R on topic Rodzina Borowski - Polska i Brazylia.
W Polsce obecnie (jak wskazał Ci Pan Jacek) jest 12432 osób o nazwisku Borowski i większość znajduje się w rejonie Białegostoku to pewno coś znaczy.

Co do języka jakim się posługiwali to może było tak np. że znali język niemiecki, polski, rosyjski lecz używali jedynie niemieckiego bo byli, żyli, znajdowali się wśród ludności niemieckojęzycznej. Gdyby byli wśród ludności polskojęzycznej mówili by po polsku i nie ma co się doszukiwać nie wiadomo czego. Sytuacja jest taka przecież również obecnie w wielu krajach tam gdzie jest imigracja. W domu imigranci mówią w języku im wygodnym a po za domem mówią w języku używanym w danym środowisku gdzie mieszkają.

Pozdrawiam JKR.
The following user(s) said Thank You: Marcelo Boroske

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie