Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #20128 przez Marek C. Rokosa
Replied by Marek C. Rokosa on topic Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791
Odpowiedź dla Kingi
Tymczasem przesyłam ( ze spisu) informacje o Kutyniach.
Wieś Truskolasy;
Walenty Kutynia 60, żona Konstancja 40, dzieci: Barbara 18, Maryanna 16

Wieś Cyganka;
Walenty Kutynia 50, żona Krystyna 30, dzieci: Woyciech 22, Maryanna 18, Brygida 14
Franciszek Kutynia 50, żona Katarzyna 60, dzieci: Maryanna 18, Jan 12

Natomiast w „ Lustracji woj. krakowskiego z 1789 r.” Odnotowano jeszcze:
Wieś Opatów – Jakub Kutynia
Wieś Złochowice – Balcer Kutynia

Szyszka nie występuje
Pozdrawiam
Marek C. Rokosa
Ostatnia8 lata 8 miesiąc temu edycja: Marek C. Rokosa od.
The following user(s) said Thank You: Kinga Cisowska Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #20134 przez Kinga Cisowska Vnuk
Replied by Kinga Cisowska Vnuk on topic Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791
Marku,

dziekuje Ci bardzo serdecznie!
:)

Pozdrawiam,

Kinga

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22060 przez Tadek Kowalski
„ Akt Komisji Porządkowej Cywilno-Wojskowej Województwa Krakowskiego”
- w tym „Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1792 - powiaty: krakowski, lelowski i ksiąski oraz Kraków”,
- oraz "Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1792. Spis ludności żydowskiej województwa krakowskiego",
od początku października są dostępne na Szukaj w archiwum.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36572 przez Szymon Molski
Witam

Mam pytanie. Czy istnieje możliwość dostępu do spisu ludności z miejscowości Skarżyce, Dupice, Morsko w podobnej formie jak np. dla Kroczyc. - Chodzi mi dokładnie o nazwiska osób. Wiem ze w Morsku po nazwiskach było takich osób 82, w Dupicach 83, a Skarżycach 136
Czy te materiały się zachowały w tak szczegółowej formie? Czy i gdzie ewentualnie byłby do nich dostęp? Bardzo proszę ewentualnie o informacje i wskazówki
Pozdrawiam
Szymon M. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36575 przez Leowigild Wizygocki
Replied by Leowigild Wizygocki on topic Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791
Akurat spis ludności parafii Skarżyce nie zachował się. Ale w przeciwieństwie do innych parafii dobrze zachowane sa akta metrykalne tejże, więc jej mieszkańców można dość łatwo odtworzyć.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36577 przez Szymon Molski
Dziękuje za odpowiedź. Wielka szkoda.....
Ja niestety właśnie mam problem z połączeniem 2 części  -Rodziny  Klimosików/ Klimosów którzy są w księgach jako mieszkańcy Dupic od 1679 !! z Szymonem Klimosz /Klimas który wziął ślub z Marianną Jędroszowna w Skarżycach w 1800 roku. Z aktu ślubu wynika że w chwili ślubu Szymon miał 25 lat (wiec urodzony ok 1775) a Marianna 21 lat. Niestety nie  mogę znaleźć informacji kogo był synem Szymon Klimosz ? Według Ksiąg Szymon zmarł w kwietniu 1813 r mając 35 lat (czyli urodzony w 1778r). Przeglądając wpisy urodzeń w księgach z tego okresu niestety nie znalazłem żadnej informacji...
Myślałem że spis ludności z 1790-91 roku rozwiązałby mój problem...  Ewentualnie gdyby ktoś mógł mi coś poradzić - to z góry dziękuje
Pozdrawiam
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie