Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36578 przez Leowigild Wizygocki
Replied by Leowigild Wizygocki on topic Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791
A czy przeglądał pan pod kątem Szymona spis ludności parafii Kroczyce? Być może Szymon nie pochodził z parafii Skarżyce. Zazwyczaj śluby odbywały sie w owych czasach w parafii panny młodej. Szymon mógł być chrzczony w pobliskich Kroczycach. Wprawdzie brak aktów chrztu par. Kroczyce z lat 1774-1782, ale w 1760 brał tam ślub jakiś Paweł Klimos. Może to jego synem był Szymon?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36589 przez Szymon Molski
Dziękuje za sugestię. Tego nie sprawdzałem ponieważ korzystałem w Parafii Kroczyce ze skanów: Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Kroczycach umieszczonych na stronie szukajwarchiwach.pl   
Gdzie mogę znaleźć akta z Kroczyc starsze niż z 1826r? 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36592 przez Leowigild Wizygocki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu - 4 lata 10 miesiąc temu #36682 przez Michał Klimza
Ostatnio przeglądam tenże spis i zacząłem się zastanawiać dlaczego te same informacje powtarzają się w różnych miejscach. Dla zobrazowania w załączniku dwa skany dotyczące miasta Częstochowy. Czy to są jakieś przepisywane kopie? Przed owymi skanami jest informacja o spisie wykonanym 28  lutego 1791 także zakładam, że są to te same wpisy. Na dodatek na załączonych skanach przy tych samych osobach różnica wieku wynosi czasem 10 lat, więc raczej nie są przepisywane. Na te same informacji na skanach dotyczących Częstochowy natknąłem się póki co w 3 miejscach.

Załącznik 29_30_0_3_47_79.jpg nie został znaleziony

Załącznik 29_30_0_3_47_267.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia4 lata 10 miesiąc temu edycja: Michał Klimza od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #36683 przez J K R
To już wyjaśnił Marka C. Rokosa
"Są to rękopisy „dwóch rąk”, czyli pisane przez różne osoby i niestety miejscami różniące się miedzy sobą. Dotyczy to przede wszystkim pisowni niektórych nazwisk i wieku mieszkańców. W kilkunastu przypadkach, w domach zamieszkałych przez wiele rodzin, dzieci zapisywano, bez przypisania ich do konkretnych ojców. Służbę spisano jedynie z imienia, mimo że osoby te w większości posiadały nazwiska. Drugi egzemplarz był spisany dużo później (1791 r.) i uwzględnia częściowo dzieci nowonarodzone, nie spisane wcześniej."

Pozdrawiam JKR.
The following user(s) said Thank You: Michał Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #36996 przez Adam Wasilewski
Replied by Adam Wasilewski on topic Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791

wagabund (Michał Klimza) napisał: Ostatnio przeglądam tenże spis i zacząłem się zastanawiać dlaczego te same informacje powtarzają się w różnych miejscach. Dla zobrazowania w załączniku dwa skany dotyczące miasta Częstochowy. Czy to są jakieś przepisywane kopie? Przed owymi skanami jest informacja o spisie wykonanym 28  lutego 1791 także zakładam, że są to te same wpisy. Na dodatek na załączonych skanach przy tych samych osobach różnica wieku wynosi czasem 10 lat, więc raczej nie są przepisywane. Na te same informacji na skanach dotyczących Częstochowy natknąłem się póki co w 3 miejscach.

Załącznik 29_30_0_3_47_79.jpg nie został znaleziony

Załącznik 29_30_0_3_47_267.jpg nie został znaleziony


Czy dobrze rozumiem, że są dostępne w szwa skany spisu ludności z obecnego powiatu częstochowskiego? Jeśli tak, to gdzie ich dokładnie szukać?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie