Kowal Jan Lipiński

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25045 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Kowal Jan Lipiński
Witam serdecznie, czy ma Pani więcej informacji o Urszuli, jej rodzicach itp - nie mogę znaleźć jej aktu chrztu a także ślubu jej rodziców. W którym roku był ten ślub z "Pani " Wojciechem Rayczyk?

Dziękuję pięknie.

Poozdrawiam
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25049 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Kowal Jan Lipiński
Skoro nie powstał jeszcze osobny wątek kowalski, podsuwam nazwiska kilku kowali zameldowanych w Częstochowie, a urodzonych w subregionie w r. w 1892 r.. Znajdują się w spisie poborowych tego rocznika ( stawali przed obliczem komisji wojskowej w 1920 r. ) :
- Mieczysław Krętuś ur. w Kobyłczycach k. Mstowa (ówcześnie: gmina Wancerzów)
-Leonard Krata s.Andrzeja i Domiceli, ur. w miejscowości Jezioro, gmina Węglowice
- Władysław Kuc ur. w Lipiu
- Antoni Tomczyk, syn Wawrzyńca i Anieli, ur. w miejscowości Lipniki
- Stanisław Zięba syn Jana

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25078 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Kowal Jan Lipiński
Bardzo dobry pomysł! Dziękuję

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25091 przez Alicja Surmacka
Replied by Alicja Surmacka on topic Kowal Jan Lipiński
Witam,
Ja też mam przodka kowala za którym nie mogłam nadążyć.....
a mianowicie:
Warwas - Warwasiński – Warwaszyński

Józef Warwas urodził się we wsi Hadra parafii Sadów ..... 1811 roku, był synem Mikołaja i Ewy z d. Kander.
25.11.1835 roku poślubił już jako Józef Warwasiński – kowal w Wyrazowie w parafii Konopiska Ludwikę Filipowską córkę Mikołaja i Wiktorii urodzoną w mieście Tarnowie około 1816 roku.
W małżeństwie tym odszukałam urodzonych siedmioro dzieci, każde niemal w innej parafii, w innej brało ślub i w innej umierało.
1. 24.10.1837 rok Biała par. Lelów ur. Antoni, poślubił Mariannę Gołębiowską
dwoje dzieci : Jan ur. w Lusławicach par. Żuraw - też późniejszy kowal ur.23.04.1871 roku i Ludwik ur. we wsi Wancerzów par. Mstów 01.05.1879 roku- zmarł w Warszawie. Antoni zmarł 05.01.1922 w Kobyłczycach parafia Żuraw; owdowiała Marianna.
2. 18.03.1840 rok Podlesie par. Lelów ur. Józefa, ślub 10.02.1860 roku z Franciszkiem Bartnik we wsi Karczów parafii Niedośpielin, zgon 07.06.1908 rok w Wierzbowcu parafii Bąkowa Góra. pow.radomszczański.
3. 25.10.1844 rok Kuczków gm. Secemin ur. Teresa ( później ma drugie imię Kornelia)
urodziła 27.08.1869 roku w Garnku par. Kłomnice nieślubną córkę Ludwikę a 25.10.1870 roku poślubiła w Garnku ojca swego dziecka Ludwika Klawe – młynarza, - wyznania luterańskiego, syna Wilhelma i Henryki z Zalasów. Zmarła w Warszawie 14.06.1927 roku (pochowana ze swoją córką Zofią Daszkiewicz z Klawe 1883–1971, cmentarz na Bródnie)
4. 23.06.1847 rok Garnek par. Kłomnice ur. Jan poślubił w 1868 roku akt 12 w
w Wielgomłynach Paulinę Zalewską córkę Piotra pisarza w Sokolej Górze i Antoniny
z Piotrowskich. Zresztą Paulina jest ochrzczona imieniem Apolonia Marianna (ur.
28.01.1846 roku w Sokolej Górze). Dzieci Jana noszą nazwisko Warwaszyński.
syn Alfons Adam urodzony w parafii Mierzyn 22.08.1871 roku
syn Marian Paweł urodzony 26.06.1885 roku w Piotrkowie Tryb.
5. 26.05.1849 rok Polichno par. Borzykowa ur. Zofia zmarła 26.04.1851 w Polichnie.
6. 14.01.1852 roku Polichno par. Borzykowa ur. Agnieszka , poślubiła we wsi Mokrzesz
par. Żuraw 02.06.1873 roku Józefa Skrockiego syna Franciszka i Janiny Lejkowskiej
urodzonego w Mierzynie – zarządcę majątku. Urodziła 13.01.1875 roku syna Wiktora
Adama, zmarła 11 miesięcy później 28.11.1875 roku w Woli Mokrzyckiej par.
Żuraw.
7. 17.11.1858 roku Karczew par. Niedośpielin ur. Marianna Katarzyna, poślubiła w
Warszawie 09.01.1886 roku Leona Wincentego Hermana syna Juliana i Łucji zd. Rodkiewicz. Jej dalszych losów nie znam.
Mimo, że nazwisko rzadkie poszukiwania zajęły mi kilka lat.
Alicja
The following user(s) said Thank You: Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25115 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Kowal Jan Lipiński
Czytając powyższe, jestem pełen uznania - ogrom pracy poszukiwawczej;)

Dziękuję ślicznie
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25141 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Kowal Jan Lipiński
Kowal Kazimierz Gajecki , mieszkał w pobliżu Jasnej Góry [ księga meldunkowa Nowej Częstochowy z lat 40. XIX w.]
Izrael Galdsztein ur. 1821 w miejscowości Lipsko, przechrzta, przyjął nazwisko Józef Markowski [j.w.]

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie