Poszukuję przodków

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #37209 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Poszukuję przodków
proszę podać w jakich latach i ewentualne imiona jak sa znane.
Te miejscowości mam troszkę opracowane.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #37224 przez Marcin Bęben
Replied by Marcin Bęben on topic Poszukuję przodków
Witam. Do Lindowa przybył Jan Drajer ( Dreier) z żoną Rozalią Maternisch i synem Augustem. Przybyli w te strony z Międzyborza.  Moja prababcia Józefa była córką Augustyna i Augustyny z domu Franc. Tyle wiem. Mam jeszcze metryki ślubów, urodzin i zgonów. Poszukuję informacji w którym roku pojawili się w Lindowie. Mam jeszcze info o zakupie ziemi.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #37228 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Poszukuję przodków
proszę podać w jakich latach? tak będzie mi łatwiej sprawdzić.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu - 4 lata 7 miesiąc temu #37234 przez Marcin Bęben
Replied by Marcin Bęben on topic Poszukuję przodków
Augustyn Dreier syn Jana i Karoliny urodził się w Międzyborzu w 1827 ( niestety nie mam dostępu do metryk z Międzyborza). W 1857 urodził się jego syn August ( matka Rozalia). Moja prababcia Józefa ur w 1892 jest córką Augusta i Augustyny z domu Franz.
Dreier August i Głąb Antoni nabyli 29 mórg i 135 prętów w 1881 r. od Stanisława Lindau w dwóch równych połowach. W tym dział główny na Szyszkowie 15 mórg i 210 prętów, łąka za fryszerką 190 prętów, las pod Lindowem 6 mórg i 200 prętów, dodatek w lesie przy serwitutach 6 mórg i 135 prętów. Niestety w tym przypadku posiadam tylko datę roczną bez innych szczegółów, ponieważ jest to informacja późniejsza, a dokumenty dotyczące majątku Rębielice Szlacheckie z 1881 r. nie zachowały się. Brak też danych na temat tego, co później działo się z ziemią nabytą przez te osoby.
Aleksander Draier syn Augusta 20.09/1.10.1892 r. nabył 6 mórg i 105 prętów za 300 rubli od Stanisława Lindau.
Ostatnia4 lata 7 miesiąc temu edycja: Marcin Bęben od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu - 4 lata 7 miesiąc temu #37242 przez Beata Klimczak
Replied by Beata Klimczak on topic Poszukuję przodków

Załącznik 20190915_194109.jpg nie został znaleziony

Załącznik 20190914_170431-2-1.jpg nie został znaleziony

Załącznik 2019-09-1919.00.30.jpg nie został znaleziony

Poszukuje  wszelkich  wiadomości na temat  mojego  prapradziadka Rocha Budzynskiego pochodzącego z Łaszewa oraz  pradziadków  Emilii i Jana Klimczak mieszkających w Ozegowie a także Marianny  i Kazimierza Rysiow  z Siemkowic. Pradziadkowie  Rysiek zmarli w 1979r a pradziadków Klimczak  po wojnie  a prababcia w 1971rPradziadek z rodziną  zamieszkali w Zduńskiej Woli  wraz z rodziną po założeniu  zakładu  tkacki ego pracowali w nim wszyscy.

Załącznik nie został znaleziony

Załącznik 20190914_170431-2-1.jpg nie został znaleziony

2

Załącznik 20190915_194109.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia4 lata 7 miesiąc temu edycja: Beata Klimczak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #37243 przez Beata Klimczak
Replied by Beata Klimczak on topic Poszukuję przodków
Na temat  mojego prapradziadka  wiem  tylko  tyle że  pochodzi z  Łaszewa a jego żona  pochodziła  z Niźankowic

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie