Rozprza

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27343 przez Michał Karwata
Replied by Michał Karwata on topic Rozprza
Pani Magdaleno

W 1803 r w Rozprzy ma pani łaciński akt ślubu Michała i Agnieszki gdzie jest wzmiankowane że pochodzi z Krzyżanowa (l.21). Analogiczna informacja jest zawarta w spisie ludności z 1821 z adnotacją wieku 42 l co daje rok urodzenia około 1780. Przypuszczam że chodzi o Krzyżanow w parafii Milejów. Ale nazwiska Jaros/Jaroszczyk/Jarosiński pojawiają sie już około 1730. Co do Michała to nie wykluczałbym że jest jednym z dzieci Jana i Franciszki mieszkających w Straszowie. Z Krasoniami (Krasoń/Krasuń) jestem spokrewniony, choć nie przez Agnieszkę tylko wcześniej. Niestety na szybko Agnieszki nie udało mi się zlokalizować ale to nazwisko pojawia się w Rozprzy i Mierzynie ze sto lat wcześniej.

Jeśli szuka Pani czegoś konkretniej to proszę o info tu lub pw, bo rzeczywiście nieco zagadkowo to wygląda. Po weekendzie będę w stanie sprawdzić w notatkach a nie w tym co akurat przypadkiem mam przy sobie na komputerze.

pozdrawiam
Michał
The following user(s) said Thank You: Magdalena Cel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27344 przez Michał Karwata
Replied by Michał Karwata on topic Rozprza
Aha... Apropo Ingier - w takiej formie na pewno nie widziałem w okolicy. Po 1850 jako Filinger ? albo coś takiego.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27351 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Re:Rozprza
Ja szukam przodków nazwiskiem Żegnałek. Praprzodek pochodził z Milejowa i urodził się około 1738 roku. Wiem, że to nazwisko jest też w Rozprzy

Pozdrawiam
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27403 przez Magdalena Cel
Replied by Magdalena Cel on topic Rozprza
Panie Michale dziękuję bardzo za info! Wysłałam wiadomość na priv.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27405 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Re:Rozprza
Nie napisałem, że nazywał się Grzegorz Żegnałek i żeni się w parafii Inowłódz z Marianna Czuba c Wojciecha i Marianny z Romasów małżeństwa Czubów... z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27409 przez Michał Karwata
Replied by Michał Karwata on topic Rozprza
Posprawdzam w weekend.
pozdrawiam
Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie