Rozprza

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27411 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Rozprza
Z Rozprzy pochodził lokaj cara Aleksandra II - Andrzej Krzaczyński ( tak naprawdę Krzaczek.) i rodzice płk Stanisława Krzaczyńskiego ( ur. w Kamienicy Polskiej w 1886 - zm. w 1920, szefa Żandarmerii Polowej ) - przodkowie wywodzili się z z miejscowości Kisiele i z Jeżowa . Czy ktoś z miłośników starych metryk kościoła w Rozprzy interesował się tą rodziną? Byłbym zainteresowany informacjami.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27448 przez Michał Karwata
Replied by Michał Karwata on topic Rozprza
Do Pani Magdy: odpowiedziałem.

Nazwisko Żegnałek. W Milejowie tak. W Rozprzy nie znalazłem żadnego śladu do 1900 roku, nawet szukając po frazie "egn" Niestety akta z aktualnej diecezji łódzkiej nie są tak dostępne jak te częstochowskie. Jeśli jakoś mogę pomoc - postaram się ale potrzebuję więcej wskazówek.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27449 przez Michał Karwata
Replied by Michał Karwata on topic Rozprza
W temacie lokaja cara - osobiście nie. Informację znam. Ale z dość lakonicznej notatki że pochodził z Rozprzy - niestety nie pamiętam źródła. Nazwisko Krzak/Krzaczek pojawia się około 1730 w Kisielach a potem około 1780 w Jeżowie. Zmiana formy nazwiska na Krzaczkowski/Krzaczyński następuje około 1830-40.

Z badań tego typu pamiętam że widziałem dość dokładne opracowanie nt. Józefa Zaremby i jego rodziny. Niestety nie mogę sobie przypomnieć gdzie.

pozdrawiam
Michał
The following user(s) said Thank You: Andrzej Kuśnierczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27462 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Re:RE: Rozprza

Michał Karwata napisał: Do Pani Magdy: odpowiedziałem.

Nazwisko Żegnałek. W Milejowie tak. W Rozprzy nie znalazłem żadnego śladu do 1900 roku, nawet szukając po frazie "egn" Niestety akta z aktualnej diecezji łódzkiej nie są tak dostępne jak te częstochowskie. Jeśli jakoś mogę pomoc - postaram się ale potrzebuję więcej wskazówek.

Dziekuje za sprawdzenie. Mam tylko informacje z aktu ślubu w Inowłodzu, że Grzegorz Żegnałek jest z Milejowa i według innych danych powinien był urodzić się około 1738

Pozdrawiam
Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie