Parafia Koziegłówki

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7140 przez Paulina Kidawska
Replied by Paulina Kidawska on topic Odp: Parafia Koziegłówki
Dziękuje za informację, ja jestem tu nowa i narazie jestem na etapie odnajdowania się i szukania informacji o moich przodkach podobnie jak inni ;) co do linku przeczytałam i nawet dotarłam na stronę familysearch, ale ciężko jest mi rozszyfrować niektóre z wpisów znajdujących sie w indeksach zgonów czy aktach urodzeń. Czy ktoś wie jak to odczytać? Poszukuje nie tylko Koziegłów lecz tez Częstochowy i natrafiłam na parafie św. Zygmunta i wychodzi na to że z Częstochowy jest tylko ta parafia a ja chciałabym jeszcze znaleźć parafie św. Rodziny czyli katedrę. Czy pan się nie orientuje gdzie mogę ją znaleźć ? zależy mi na aktach małżeństwa z 1950-1954.
pozdrawiam
Paulina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7141 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Odp: Parafia Koziegłówki
Witam!

od 1823 rodziło się kilku moich przodków (w Lgocie par. Koziegłówki i Koziegłowach) mogę się podzielić swoimi dotychczasowymi wiadomościami.

To kto będzie moderatorem tego zbioru?

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk
The following user(s) said Thank You: Paulina Kidawska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #7142 przez Kazimierz Konopka
Replied by Kazimierz Konopka on topic Odp: Parafia Koziegłówki

Paulina Kidawska napisał: ciężko jest mi rozszyfrować niektóre z wpisów znajdujących sie w indeksach zgonów czy aktach urodzeń. Czy ktoś wie jak to odczytać?

Początki bywają trudne. Proszę podać jakieś szczegóły. Sądzę, że znajdzie się tu jakaś dusza bardziej wtajemniczona i pośpieszy z dobrą radą :)

Paulina Kidawska napisał: ja chciałabym jeszcze znaleźć parafie św. Rodziny czyli katedrę. Czy pan się nie orientuje gdzie mogę ją znaleźć ? zależy mi na aktach małżeństwa z 1950-1954.

Króciutko i kolokwialnie:
Teoretycznie, zgodnie z obowiązującym prawem, udostępnione do "powszechnego zwiedzania" są akta metrykalne starsze niż 100 lat.
Akta "młodsze" bywają udostępniane wybrańcom, po udokumentowaniu przez nich "prawa do wglądu" - ale nie zawsze, bo to w dużej mierze (tak pokazuje życie) jest zależne m.in. od woli ich administratora. :(
Często dużą rolę odgrywa "siła przekonywania" osoby zainteresowanej. ;)
Wydaje mi się, że w sprawie aktów z interesującej Panią parafii, należałoby udać się na plebanię...
Może ktoś z bywalców - częstochowian zechce udzielić bardziej szczegółowych wskazówek?

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły
Ostatnia11 lata 4 miesiąc temu edycja: Kazimierz Konopka od.
The following user(s) said Thank You: Paulina Kidawska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7154 przez Paulina Kidawska
Replied by Paulina Kidawska on topic Odp: Parafia Koziegłówki
Dziękuje Panie Kazimierzu za to wytłumaczenie. Niewiem czy dobrze zrozumiałam kaligrafię tych akt ale te akta są napisane jak dla mnie po rosyjsku chyba że się mylę i bardzo bym chciała aby ktoś mi mógł przetłumaczyć np dany rok inaczej ciężko mi będzie co cokolwiek znaleźć choćby konkretna osobę z konkretnego roku. Z Częstochowy szukam mojej babci Anieli Stróżykowskiej ( Strużykowskiej ) zd. Mazurkiewicz ur. 16.06.1904 a zm.27.02.1981 zamieszkałej na zawodziu w Częstochowie przy ul. Srebrnej i jej rodziców Mazurkiewiczów więc automatycznie kojarzę parafię św. Zygmunta z zawodziem, tak samo z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890 szukam ich aktu małżenstwa i chrztu potrzebuje informacji na temat ich rodziców. Parafia św. Rodziny tutaj interesują mnie akta małżeństwa mojego ojca Tadeusza Strużykowskiego ur. 1933 i prawdopodobnie mojego przyrodniego brata Pawłą ur.w 1952r. Na dany moment nie jestem w stanie udać się na żadną plebanię w Częstochowie by móc zasięgnąć informacji a telefonicznie boję się że będą mi odmawiać....ijak narazie pozostaje mi etap szukania przodków poprzez internet.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za odzew i pomoc w tej kwestii.
Pozdrawiam
Paulina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #7155 przez Paulina Kidawska
Replied by Paulina Kidawska on topic Odp: Parafia Koziegłówki
od 1823 rodziło się kilku moich przodków (w Lgocie par. Koziegłówki i Koziegłowach) mogę się podzielić swoimi dotychczasowymi wiadomościami.

To kto będzie moderatorem tego zbioru?

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk

Witam
Jestem moderatorem drzewa genealogicznego na www.myheritage.pl . z Koziegłów szukam przodków mojego męża Kidawskich , Jadowskich , Banasińskich z 1800r, Lulewicz z 1700 Cesarz z 1900r, Wieczorek z 1900r
Jeżeli mógłby mi pan pomóc to bardzo bym prosiła o informację o tym nazwisku. Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Paulina Kidawska
Ostatnia11 lata 4 miesiąc temu edycja: Paulina Kidawska od. Powód: cytat

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7157 przez Kasia G.-S.
Replied by Kasia G.-S. on topic Parafia Koziegłówki
Witam i dziekuje za przypomnienie tematu.

Nadal szukam aktu chrztu Piotra Gawendy/Gawedy urodzonego okolo 1806-1807 w Kozieglowach (?) lub okolicach.

Jesli ktos ma wsrod swoich przodkow nazwiska Kumor, Zimny, Bereza lub Sliwa z parafii Kozieglowki sprzed 1800 roku - bardzo prosze o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie

Kasia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie