Parafia Koziegłówki

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7170 przez Kazimierz Konopka
Replied by Kazimierz Konopka on topic Odp: Parafia Koziegłówki

Paulina Kidawska napisał: z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890


Na Wieczorka nie udało mi się natrafić. :(

Kidawski jest na stronie:

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...c=MM1N-B3T:719790826
akt 126

Koziegłowy. (akt)126
Działo się w przedmieściu Koziegłowy dnia piątego (siedemnastego) lipca tysiąc osiemset siedemdziesiątego siódmego roku, o godzinie ósmej wieczorem. Stawił się osobiście Stanisław Kidawski, rolnik zamieszkały w przedmieściu Koziegłowy, lat trzydziestu czterech, w obecności Antoniego Cagla(?) lat pięćdziesięciu czterech i Mateusza Potępskiego(?) lat trzydziestu czterech, rolników mieszkających w Koziegłowach, i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając, że urodziło sie ono w tutejszym przedmieściu w domu pod numerem sto szóstym, dnia czwartego (szesnastego) lipca roku bieżącego o godzinie siódmej rano, z prawowitej jego małżonki Józefy z domu Garuswiczówna(?), lat trzydziestu pięciu. Dziecięciu temu, podczas chrztu świętego przeprowadzonego w dniu dzisiejszym przez księdza Jakuba Świętochowskiego(?), miejscowego wikariusza, nadano imię Wincenty a jego rodzicami chrzestnymi byli Antoni Cagiel(?) i Paulina Potępska. Akt ten zgłaszającemu i świadkom został przeczytany i z powodu ich nieumiejętności pisania tylko przez Nas został podpisany.
Ks. Jacek Langer Proboszcz Parafii Koziegłowy Urzędnik Stanu Cywilnego.


Banasińska "jest w drodze" ;)

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły
The following user(s) said Thank You: Paulina Kidawska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #7172 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Parafia Koziegłówki
Paulino trochę źle się wyraziłem z tym bratem Babci - podałem to jako przykład aby określić rok urodzenia "Twojej" Bożeny. Jeśli chodzi o moje drzewko to moja Prababcia Weronika Żak była z domu Cesarz. Urodziła się 31.05.1908r. Była córką Wawrzyńca i Wiktorii z domu Musialik. Z tej strony Cesarzów mam opracowanych do poł. XVIII wieku -Kazimierz Cesarz i jego żona Barbara z d. Frączek. Nazwisko Cesarz pojawia się u mnie także od strony Żaków. Mam tam przodka w postaci Antoniny Knopik z domu Cesarz ur.10.06.1820r. Z tej strony dotarłem do Jana Cesarza ur.ok 1761r. męża Franciszki z d. Psonka. Jestem pewien że Kazimierz i Jan to bardzo Bliska Rodzina. Połączenia jednak nie mam . Może kiedyś.
Jak widzisz jeśli uda Ci się coś ustalić w sprawie Twojej Bożeny z d. Cesarz to potem sprawa powinna już być dużo łatwiejsza. Szukając swoich Cesarzy spisywałem wszystkich i myślę że są wśród nich przodkowie Bożeny.

Damian
Ostatnia11 lata 4 miesiąc temu edycja: Damian Jureczko od.
The following user(s) said Thank You: Paulina Kidawska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7174 przez Paulina Kidawska
Replied by Paulina Kidawska on topic Odp: Parafia Koziegłówki

Kazimierz Konopka napisał:

Paulina Kidawska napisał: z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890


Na Wieczorka nie udało mi się natrafić. :(

Kidawski jest na stronie:

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...c=MM1N-B3T:719790826
akt 126

Koziegłowy. (akt)126
Działo się w przedmieściu Koziegłowy dnia piątego (siedemnastego) lipca tysiąc osiemset siedemdziesiątego siódmego roku, o godzinie ósmej wieczorem. Stawił się osobiście Stanisław Kidawski, rolnik zamieszkały w przedmieściu Koziegłowy, lat trzydziestu czterech, w obecności Antoniego Cagla(?) lat pięćdziesięciu czterech i Mateusza Potępskiego(?) lat trzydziestu czterech, rolników mieszkających w Koziegłowach, i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając, że urodziło sie ono w tutejszym przedmieściu w domu pod numerem sto szóstym, dnia czwartego (szesnastego) lipca roku bieżącego o godzinie siódmej rano, z prawowitej jego małżonki Józefy z domu Garuswiczówna(?), lat trzydziestu pięciu. Dziecięciu temu, podczas chrztu świętego przeprowadzonego w dniu dzisiejszym przez księdza Jakuba Świętochowskiego(?), miejscowego wikariusza, nadano imię Wincenty a jego rodzicami chrzestnymi byli Antoni Cagiel(?) i Paulina Potępska. Akt ten zgłaszającemu i świadkom został przeczytany i z powodu ich nieumiejętności pisania tylko przez Nas został podpisany.
Ks. Jacek Langer Proboszcz Parafii Koziegłowy Urzędnik Stanu Cywilnego.


Banasińska "jest w drodze" ;)

Kazimierz


Witam panie Kazimierzu
Jestem ogromnie panu wdzięczna za przetłumaczenie tego tekstu. Nie wyobraża sobie pan jaką pan mi radość tym sprawił:)
Bardzo dziękuje i czekam na resztę.
Pozdrawiam
Paulina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7175 przez Paulina Kidawska
Replied by Paulina Kidawska on topic Parafia Koziegłówki

Damian Jureczko napisał: Paulino trochę źle się wyraziłem z tym bratem Babci - podałem to jako przykład aby określić rok urodzenia "Twojej" Bożeny. Jeśli chodzi o moje drzewko to moja Prababcia Weronika Żak była z domu Cesarz. Urodziła się 31.05.1908r. Była córką Wawrzyńca i Wiktorii z domu Musialik. Z tej strony Cesarzów mam opracowanych do poł. XVIII wieku -Kazimierz Cesarz i jego żona Barbara z d. Frączek. Nazwisko Cesarz pojawia się u mnie także od strony Żaków. Mam tam przodka w postaci Antoniny Knopik z domu Cesarz ur.10.06.1820r. Z tej strony dotarłem do Jana Cesarza ur.ok 1761r. męża Franciszki z d. Psonka. Jestem pewien że Kazimierz i Jan to bardzo Bliska Rodzina. Połączenia jednak nie mam . Może kiedyś.
Jak widzisz jeśli uda Ci się coś ustalić w sprawie Twojej Bożeny z d. Cesarz to potem sprawa powinna już być dużo łatwiejsza. Szukając swoich Cesarzy spisywałem wszystkich i myślę że są wśród nich przodkowie Bożeny.

Damian


Witaj Damianie
Będę miała to na uwadze i mam nadzieje że w nie długim czasie uda nam sie dojść do reszty rodziny Cesarzów ja od swojej strony ty od swojej a nie wykluczone że nawet będziemy mieć wspólną część drzewa:) Pozdrawiam cieplutko
Paulina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7177 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Parafia Koziegłówki
Korzystając z okazji że wątek dotyczy okolic Koziegłówek i Koziegłów postanowiłem zamieścić poniżej wykaz moich najstarszych przodków z tych terenów. Może ktoś z forumowiczów znajdzie z czasem tutaj i swoją parę.

Pozdrawiam serdecznie
Damian Jureczko
(Daty ur. są często ustalone na podst ślubu, zgonu - a więc umowne )

Łukasz Żak(ur.1736r.) i Katarzyna z d. Ordys/Orda (ur.1747r.)
Antoni Kida/Kidawa i Małgorzata z d. Czekaj ( ślub w 1747r.)
Mateusz Skalski( ur. 1725) i Zofia z d. Grzyb/Grzybionka
Jan Cesarz( ur. 1789r.) i Barbara z d. Okularczyk (ur. 1794r.)
Jan Cesarz(ur. 1761r.) i Franciszka z d. Psonka (ur. 1771r. To sa rodzice Jana powyżej
Kazimierz Knapik/Knopik( ur. 1820r.) Antonina z d. Cesarz (ur. 1820 -córka Jana i Barbary)
Walenty Matyja( 1675-80?) i Zofia brak nazwiska
Szymon Torbuś (poł XVIIw) i Dorota-brak nazwiska
Stefan Torbuś( ur. 1750 -potomek tych powyżej) i Łucja z d.Gruszecka ( ur. 1751r.)
Szymon Szkoc i Katarzyna z d.Musialik ( ślub 1789r.)
Kazimierz Cesarz i Barbara z d. Frączek( ślub 1774r.)
Floryan Szatan ( ur. 1737r.) i Franciszka z d. Ptok
Antoni Giel/Gil (ur. 1765r. i Franciszka z d. Pasek (1780r. rodzice Kazimierz i Małgorzata)
Jacek Lis i Elżbieta z d. Nawara(ur. 1761r.)
Stanisław Jagoda (1740r.) i Anna z d. Pisula
Benedykt Jasik (1781) i Teresa z d. Chachulska(1799r.)
Wojciech Paliga ur. 1787 - rodz. Grzegorz i Brygida z d. Kurzak) i Barabara Walętek ur.1793 - rodz. Jachym i Maryanna)
Łukasz Musialik (1727 rodz. Sebastian i Gertruda)
Tomasz Młynarz( II poł XVII wieku) i Marianna
Marcin Wojtak(1724 rodz.Szymn i Teresa) i Dorota z d. Wrona(1739 - przodk. poniżej)
Andreas Wrona i Anna( rodzice ur. w 1635r. Piotra Wrony
Aleksy Grząśc i Urszula z d.Gruszecka (1766r. rodz. Łukasz i Orszula)
Ignacy Zemła i Gertruda z d. Juda (1754r.- przodkowie poniżej)
Sebastian Ociepka i Julianna rodzice ur. w 1734r.Katarzyny Juda z d. Ociepka)
Melchior Juda i Regina ( rodzice ur. w 1698r. Pawła Juda)
Walenty Morgała(1785r.) i Marianna z d. Sobota/Sapota

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7178 przez Marek Sawicki
Replied by Marek Sawicki on topic Parafia Koziegłówki
Panie Damianie, znalazłem również u siebie dwie osoby Sebastian i Julianna Ociepka, z tym że u Pana to rodzice Katarzyny a u mnie - rodzice Wojciecha ożenionego z Katarzyną Będkowską.
Pozdrawiam
Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie