Parafia Koziegłówki

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7179 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Parafia Koziegłówki
No to bardzo się cieszę. Czy są to Pana bezpośredni przodkowie?
Proszę do mnie napisać maila: juras457@wp.pl może połączmy drzewa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #7188 przez Kazimierz Konopka
Replied by Kazimierz Konopka on topic Odp: Parafia Koziegłówki

Paulina Kidawska napisał: Nie wyobraża sobie pan jaką pan mi radość tym sprawił:)
Paulina

Dawanie radości przedstawicielkom płci pięknej to powołanie i powinność - tylko przypomnienie sobie motywów sprawia coraz większe trudności ;)

Rzeczona Banasińska:

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...c=MM1N-BQ7:590309226

Koziegłowy. (akt)138
Działo się w przedmieściu Koziegłowy dnia dwudziestego czerwca (drugiego lipca) tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego roku o godzinie szóstej po południu. Stawił się Ignacy Banasiński, rolnik mieszkający w przedmieściu Koziegłowy, lat trzydziestu w obecności Błażeja Dawczyńskiego, lat trzydziestu sześciu i Łukasza Bednarczyka lat trzydziestu pięciu, rolników mieszkających w przedmieściu Koziegłowy, i okazał nam dziecię płci żeńskiej oświadczając, że urodziło się ono w tym przedmieściu dnia osiemnastego (trzydziestego) czerwca tego roku o godzinie pierwszej po południu, z prawowitej jego żony Tekli z Pierzchalskich lat dwudziestu ośmiu. Dziecięciu temu podczas chrztu świętego przeprowadzonego dzisiaj przez miejscowego proboszcza księdza Henryka Jasińskiego nadano imię Marianna, a jego rodzicami chrzestnymi byli: Błażej Dawczyński i Elżbieta Bednarczyk. Akt ten stawającemu i świadkom został przeczytany i z powodu ich niepiśmienności przez Nas tylko podpisany. /-/Ks. Henryk Jasiński Proboszcz Koziegłowskiej Parafii


Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły
Ostatnia11 lata 4 miesiąc temu edycja: Kazimierz Konopka od.
The following user(s) said Thank You: Paulina Kidawska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7192 przez Paulina Kidawska
Replied by Paulina Kidawska on topic Odp: Parafia Koziegłówki

Kazimierz Konopka napisał:

Paulina Kidawska napisał: Nie wyobraża sobie pan jaką pan mi radość tym sprawił:)
Paulina

Dawanie radości przedstawicielkom płci pięknej to powołanie i powinność - tylko przypomnienie sobie motywów sprawia coraz większe trudności ;)

Rzeczona Banasińska:

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...c=MM1N-BQ7:590309226

Koziegłowy. (akt)138
Działo się w przedmieściu Koziegłowy dnia dwudziestego czerwca (drugiego lipca) tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego roku o godzinie szóstej po południu. Stawił się Ignacy Banasiński, rolnik mieszkający w przedmieściu Koziegłowy, lat trzydziestu w obecności Błażeja Dawczyńskiego, lat trzydziestu sześciu i Łukasza Bednarczyka lat trzydziestu pięciu, rolników mieszkających w przedmieściu Koziegłowy, i okazał nam dziecię płci żeńskiej oświadczając, że urodziło się ono w tym przedmieściu dnia osiemnastego (trzydziestego) czerwca tego roku o godzinie pierwszej po południu, z prawowitej jego żony Tekli z Pierzchalskich lat dwudziestu ośmiu. Dziecięciu temu podczas chrztu świętego przeprowadzonego dzisiaj przez miejscowego proboszcza księdza Henryka Jasińskiego nadano imię Marianna, a jego rodzicami chrzestnymi byli: Błażej Dawczyński i Elżbieta Bednarczyk. Akt ten stawającemu i świadkom został przeczytany i z powodu ich niepiśmienności przez Nas tylko podpisany. /-/Ks. Henryk Jasiński Proboszcz Koziegłowskiej Parafii


Kazimierz



Witam panie Kazimierzu

Bardzo dziękuje za pomoc i to przetłumaczenie zapisu staro-rosyjskiego.
Pozdrawiam serdecznie
Paulina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7193 przez Kazimierz Konopka
Replied by Kazimierz Konopka on topic Odp: Parafia Koziegłówki

Paulina Kidawska napisał: z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890 szukam ich aktu małżenstwa i chrztu potrzebuje informacji na temat ich rodziców.


Hmmmm... Trzy nazwiska, dwie dość odległe od siebie daty. Akty urodzenia dwóch osób już są i pasują do tych dat.
Kto z kim miałby się pobrać i kiedy i gdzie miałoby to się odbyć?
I co tu robi Wieczorek? ON to - czy ONA?

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #7416 przez Paulina Kidawska
Replied by Paulina Kidawska on topic Odp: Parafia Koziegłówki

Kazimierz Konopka napisał:

Paulina Kidawska napisał: z parafii Koziegłów interesowało by mnie nazwisko Kidawski, Wieczorek ur.1877 , i Banasińska ur.1890 szukam ich aktu małżenstwa i chrztu potrzebuje informacji na temat ich rodziców.


Hmmmm... Trzy nazwiska, dwie dość odległe od siebie daty. Akty urodzenia dwóch osób już są i pasują do tych dat.
Kto z kim miałby się pobrać i kiedy i gdzie miałoby to się odbyć?
I co tu robi Wieczorek? ON to - czy ONA?

Kazimierz


Witam panie Kazimierzu
tak akurat się zdarzyło że te nazwiska ze sobą są powiązane w rodzinie. Nazwisko Wieczorek to ona Maria Kidawska 1955 zd. Wieczorek jej mąż Zdzisław Kidawski1947 urodzeni oby dwoje w Koziegłowach. Po za tym dziękuję bardzo za pomoc, poświęcony czas i za odnalezienie aktów urodzenia moich przodków:)
Pozdrawiam serdecznie
Paulina
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: Paulina Kidawska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #7598 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Parafia Koziegłówki
Witam Państwa,
Panie Damianie ja mam w swoim drzewie Antoninę z domu Knapik ur. ok 1835r. w Kuźnicy. Może to jakaś powinowata? :)
W pisując się trochę w ten temat, pragnę zapytać czy ktoś z Państwa nie ma dostępu do aktów ur. parf. Koziegłówki z 1915r.? Interesuje mnie akt Antoniego Kumora z Mysłowa, ur. właśnie w tym roku.
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: Krystian Zamorowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie