Ball Kocher Glejzer

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16944 przez Wojciech Okoń
Replied by Wojciech Okoń on topic Ball Kocher Glejzer
Moi przodkowie też pochodzą od tych Glaeserow z Czarnego Lasu, a wywodzą się od Niemca, katolika Joesa Georga GLAESER, ur. 21.06.1771 w Quckspring (Silberbrub). Glaeserowie byli na liście Odessa. Chętnie skontaktuję się z potomkami Glaeserów!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 miesiąc temu #16949 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Ball Kocher Glejzer
Wojciech, a gdzie tu była mowa o Glaeserach z Czarnego Lasu?
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16951 przez J K R
Replied by J K R on topic Ball Kocher Glejzer
"Drugie małżeństwo zawarła w Truskolasach (kat.) w 1863 z Andrzejem Ballem."

Ball Andrzej s. Franciszka i Krystyny lat 23 w tym czasie był wdowcem (oo 26.11.1863 r.) tak jak jego nowa małżonka Julianna lat 25.
Ball 1859 r. poślubił Rubik Maryannę c. Wincentego i Katarzyny z d. Tol, która zmarła w 13.11.1862 r. o godz. 23 w Puszczewie bez potomstwa.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17061 przez Robert Nazarczuk
Replied by Robert Nazarczuk on topic Ball Kocher Glejzer
Jestem ciekaw jak nazywali się rodzice Franciszka Ball.Wiem że ojciec był Niemcem i nazywał się tak samo-Franz,natomiast matka obiło mi się o uszy że prawdopodobnie Nowak ale pewności niemam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17065 przez J K R
Replied by J K R on topic Ball Kocher Glejzer

Robert Nazarczuk napisał: Jestem ciekaw jak nazywali się rodzice Franciszka Ball.Wiem że ojciec był Niemcem i nazywał się tak samo-Franz,natomiast matka obiło mi się o uszy że prawdopodobnie Nowak ale pewności niemam.


Robet przecież piszesz wyżej, że jest to Franz Ball i Marianna Kocher.

JKR.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17067 przez Romuald Kocher
Replied by Romuald Kocher on topic Ball Kocher Glejzer
Panie Robercie,
W ostatnich dniach zadałem sobie trud i przejżałem w (szukajearchiwach) akty urodzeń parafi Truskolasy z okres 1808 – 1815 i znalazłem akty urodzeń,
Rok 1810, akt urodzenia nr.229 Ball Adam
Rok 1811, akt urodzenia nr.87 Ball Barbara
Rok 1813, akt urodzenia nr.114 Ball Magdalena
Rok 1815, akt urodzenia nr.23 Ball Jan
rodzicami wyżej wymienionych dzieci byli Ball Franciszek i tak jak już pan wspomniał Anna Maria
Kocher. Po przeliczeniu dat dotyczących wieku według mnie Franciszek Ball urodził się około roku
1783 a Anna Maria Kocher około roku 1785. Jako świadkowie wymieniani są Urszula Kocher i Adam
Ball jego urodziny określam na 1762 i według mnie to on może być ojcem Franciszka ale to jest tylko
domniemanie.Trzeba by było przejrzeć akta zgonów z następnych lat i może znajdzie się akt zgonu
Adama Ball z którego dowie się pan czegoś więcej.
Jeśli chodzi o Urszule Kocher to jest ona żeczywiście córką Antona Kocher i Marianny Herzog i tu
powstaje pytanie czy żeczywiście Anna Maria Kocher nie jest córką wyżej wymienionych.
Szukanie w francuskich dokumantach jest stosunkowo mozolne. Innym wyjściem było by
znalezienie aktu zgonu Anny Mari Ball z domu Kocher.
Pisze pan że przodek pana był niemcem, jeśli Franz (Franciszek) Bal(Ball) z list ODESSA jest pana
przodkiem a jego żoną Anna Maria z domu Kocher to pochodzili z obszaru należącego do
Republiki Francuskiej i byli francuzami.
Romual Kocher

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie