Ball Kocher Glejzer

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu - 5 lata 3 miesiąc temu #35251 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Ball Kocher Glejzer
już podano notatkę.Ja mialam te same.Pozdrawiam

ślub z 1877 odbył sie 29 grudnia
Ostatnia5 lata 3 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu - 5 lata 3 miesiąc temu #35275 przez J K R
Replied by J K R on topic Ball Kocher Glejzer

polhof (Hanna Hofman-Polańska) napisał: już podano notatkę.Ja mialam te same.Pozdrawiam

ślub z 1877 odbył sie 29 grudnia


Pani Hanno a ja myślę, że jednak ślub odbył się w styczniu o godz. 14.00!

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia5 lata 3 miesiąc temu edycja: J K R od. Powód: .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #35277 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Ball Kocher Glejzer
oczywiście moja pomyłka!!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #36043 przez Dorota Lisiecka
Replied by Dorota Lisiecka on topic Ball Kocher Glejzer
Ojcem chrzestnym Andrzeja Kochera był Andreas Boyl (Boydl) żołnierz regimentu szwajcarskiej służby sanitarnej.  Wg mojej wiedzy Andrzej urodził się 9.07.1791r.  i został ochrzczony następnego dnia w kościele w Stundville, a w  1793 r. urodziła się Barbara córka Antoniego Kochera i M.A. Herzog.

Rodzice Antoniego   -     Francois Antoine Kocher (1714 - ?) i Madeleine zd Mayer( ? - 1763)
(Antoni po śmierci żony Magdaleny zd. Mayer ożenił się jeszcze chyba dwukrotnie. Z drugą żoną Marie Madeleine zd. Arbogast mieli siedmioro dzieci - pierwszy ich syn Michel urodził się w 1763 roku).
Dziadkowie Antoniego - Valentin  (1680 - 1737) i Anne Marie Caspar (? - 1722)

Dom rodziny Kocherów w Oberroedern stoi do dziś i wg danych źródłowych ma 328 lat!
Można go obejrzeć wpisując w google maps  adres: Oberroedern 3Rue du Moulin. 
Rodzina Kocherów nadal zamieszkuje Oberroedern, w domu w bliskim sąsiedztwie młyna również mieszka rodzina Kocherów.
I jeszcze krótki artykuł  o historii młyna, będącego własnością rodziny Kocherów :
W domu z drzwiami wejściowymi widnieje data 1783, z inicjałami I.K. (rodzina Kocher); prawdopodobnie jest to data naprawy, młyn był wymieniany w poprzednich wykazach; zgodnie z ogólnym stanem młynów utworzonym w 1773 został zbudowany w 1691 roku; Remont polegał głównie na zastąpieniu 3 drewnianych kół  kołem metalowym z tarczami do mielenia, przesiewania; wszystkie budynki przyległe z wyjątkiem pralni zostały przebudowane (tłumaczone z pomocą translatora)
link:
Moulin%20Ă%C2%A0%20farine,%20ferme%20-%20Monument%20historique%20de%20Stundwiller%20-%20Actuacity.html
Pozdrawiam
Ostatnia5 lata 1 miesiąc temu edycja: Dorota Lisiecka od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #36080 przez Beata Surdyka
Replied by Beata Surdyka on topic Ball Kocher Glejzer
Szanowni Panstwo,
Szanowny Panie Romualdzie Kocherze, bo do Pana zwlaszcza skierowane jest moje pytanie.
W czasie badania akt Gestapo w miejscowosci Würzburg natrafilam na akta Franza ( Franciszka) Kochera, ur 01.11.1914 r
w Weglowcach ., syna Antona Kochera i Stanislawy z.d. Maj.
Franz Kocher uczeszczal do szkoly w latach 1923 - 28. Potem pomagal rodzicom w gospodarstwie , a od 1933 r. pracowal w cegielni. W pazdzierniku 1939 r zmuszony zostal do wyjazdu do III Rzeszy jako robotnik przymusowy. 27 stycznia 1943 r zostal aresztowany, a 29 stycznia  wyslany do KZ Flossenbürg.Tam zmarl 06.04.1943 r
Zbieram wszystkie dostepne informacje o nim i jego rodzinie. Bede wdzieczna za najmniejszy slad takze o zyjacych  czlonkach  rodziny.
Posiadam wiecej szczegolowych informacji na temat  pobytu Franza Kochera w III Rzeszy , ktore chetnie udostepnie.
Ponadto miasto Würzburg przygotowuje uoczystosc upamietniajaca robotnikow przymusowych , ktorzy przewineli sie przez tut. wiezienie.Bardzo licze na Panstwa pomoc i czekam z niecierpliwoscia na  odpowiedz .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #36101 przez Romuald Kocher
Replied by Romuald Kocher on topic Ball Kocher Glejzer
Pani Beato , informacje o Franciszku Kochre nie były mi znane i są dla mnie bardzo interesujące.  W opisie jaki przesłałem pani na wiadomości prywatne wkradł się błąd i dlatego chciał bym go skorygować a jednocześnie poddać kontroli innych forumowiczów.
Franciszek Kocher ur. 01.11.1914r., zg.06.04.1943r., był synem Antoniego Kocher i Stanisławy Maj (ślub w1906r.).
Niestety nie znajduję informacji czy miał rodzeństwo.
Antoni Kocher urodził się w Węglowicach 1884r.,był synem Jana Wincentego Kocher i Franciszki Głąb ( ślub w 1873r.). Rodzeństwo to: Tekla ur.1875r., Józef ur.1878r., Piotr ur.1888r., Franciszek ur.1890r., Marcin ur. 1893r.,Jan Wincenty
Kocher urodził się w Węglowicach 1850r., był synem Jakuba Kocher i Katarzyny Pal ( ślub w 1840r.,).
Rodzeństwo to: Ludwik Adam ur. 1845r.,  Wincenty ur.1858r.,
Jakub Kocher urodził się w Koloni Heilmanswalde 1817r., był synem Andrzeja Kocher i Franciszki Polak ( ślub w 1815r.,). Rodzeństwo to: Józef ur.1819r., Andrzej ur..1821r., Walenty Mikołaj ur. 1825r., Joanna Magdalena ur. 1827r., Antoni ur.1829r., Stanisław ur. 1831r., Jan ur.1833 r., Marianna Julianna ur.1836 r.,Katarzyna Łucja ur. 1840r.,
Andrzej Kocher urodził się w Oberrödern (Elsass) 1793r., był synem Antona Kocher i Anna Maria Herzog.

Pozdrawia
Ostatnia5 lata 1 miesiąc temu edycja: Romuald Kocher od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie